Vergelijk prestaties (145 pk vs 207 pk), bagageruimte en prijs (24.600 € vs 20.500 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Opel Frontera of VW Polo.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Prijs en verbruik horen tot de belangrijkste koopargumenten – precies hier scheidt zich vaak het kaf van het koren.
VW Polo is zichtbaar goedkoper – begint al bij 20.500 € , terwijl Opel Frontera start bij 24.600 € . Dat is een verschil van ongeveer 4.123 €.
Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: VW Polo verbruikt 5,1 L/100km en is daarmee minimaal zuiniger dan Opel Frontera (5,2 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 0,1 L/100km.
Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.
Wat motorvermogen betreft heeft VW Polo merkbaar meer vermogen – 207 pk tegenover 145 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 62 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is VW Polo zichtbaar sneller – 6,5 s tegenover 9,1 s voor Opel Frontera. Dat is een verschil van ongeveer 2,6 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: VW Polo levert merkbaar meer koppel – 320 Nm tegenover 230 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 90 Nm.
Interieur, bagageruimte en laadvermogen zijn doorslaggevend voor praktisch gebruik. Hier tellen comfort en flexibiliteit.
Zitplaatsen: Opel Frontera biedt meer zitplaatsen – 7 tegenover 5.
Bij het leeggewicht is VW Polo opvallend lichter – 1.143 kg tegenover 1.394 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 251 kg.
Qua bagageruimte biedt Opel Frontera duidelijk meer ruimte – 460 L tegenover 351 L. Dat is een verschil van ongeveer 109 L.
Wat laadvermogen betreft biedt Opel Frontera enigszins meer laadvermogen – 570 kg tegenover 457 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 113 kg.
VW Polo laat de concurrent weinig kans in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Opel Frontera is een robuuste, no‑nonsense terreinwagen die met zijn stoere uitstraling meteen vertrouwen wekt. Voor wie op zoek is naar een betaalbare, degelijk gebouwde tweedehands SUV voor weekendavonturen en klusjes rondom het huis is de Frontera een onderhoudsvriendelijke keuze met karakter.
detailsDe Polo voelt als een verfijnde stadsgenoot: beschaafd, comfortabel en precies genoeg om dagelijks zowel file als parkeerplek te temmen. Hij praat niet veel, maar doet alles degelijk — een slimme keuze voor wie betrouwbaarheid en subtiele klasse belangrijker vindt dan opschepperij.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
24.600 - 35.600 €
|
Prijs
20.500 - 36.600 €
|
|
Verbruik L/100km
5,2 - 5,3 L/100km
|
Verbruik L/100km
5,1 - 6,5 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
15,8 - 18,3 kWh/100km
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
308 - 408 km
|
Elektrische actieradius
-
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
0 - 119 g/km
|
CO2
116 - 148 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
SUV
|
Carrosserietype
Hatchback
|
|
Stoelen
5 - 7
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
-
|
|
Leeggewicht
1.394 - 1.610 kg
|
Leeggewicht
1.143 - 1.378 kg
|
|
Bagageruimte
460 L
|
Bagageruimte
351 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
-
|
|
Breedte
1.795 mm
|
Breedte
1.751 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
-
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
436 - 570 kg
|
Laadvermogen
432 - 457 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Elektrisch, Benzine Mild Hybride
|
Motortype
Benzine
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Manuel, Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Reductiebak, Automatische Dubbele Koppeling
|
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling
|
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
110 - 145 pk
|
Vermogen pk
80 - 207 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
9,1 - 14,2 s
|
Acceleratie 0-100km/u
6,5 - 15,6 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
-
|
|
Koppel
125 - 230 Nm
|
Koppel
93 - 320 Nm
|
|
Aantal Cilinders
3
|
Aantal Cilinders
3 - 4
|
|
Vermogen kW
81 - 107 kW
|
Vermogen kW
59 - 152 kW
|
|
Motorinhoud
1.199 cm3
|
Motorinhoud
999 - 1.984 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2025
|
Bouwjaar
2.024 - 2.025
|
|
CO2-efficiëntieklasse
A, D
|
CO2-efficiëntieklasse
D, E
|
|
Merk
Opel
|
Merk
VW
|