VS

Opel Astra Sports Tourer vs Mercedes VLE vergelijking

Vergelijk prestaties (196 pk vs 276 pk), bagageruimte en prijs (35.600 € vs 80.300 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Opel Astra Sports Tourer of Mercedes VLE.

Opel Astra Sports Tourer vs Mercedes VLE: de belangrijkste verschillen

Opel Astra Sports Tourer

4,4 (1 Beoordelingen)
beoordeel
  • aanzienlijk goedkoper
  • een beetje zuiniger
  • merkbaar sneller van 0–100 km/u
  • ruim lichter
details

Mercedes VLE

  • opvallend meer vermogen
  • merkbaar meer elektrische actieradius
  • zichtbaar meer bagageruimte
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

Astra Sports Tourer

Kosten en verbruik

Bij prijs en efficiency worden de grootste verschillen meestal zichtbaar. Hier beslist zich vaak welk model beter binnen het budget past.

Opel Astra Sports Tourer is aanzienlijk goedkoper – begint al bij 35.600 € , terwijl Mercedes VLE start bij 80.300 € . Dat is een verschil van ongeveer 44.749 €.

Bij het stroomverbruik heeft Opel Astra Sports Tourer het voordeel: met 15,6 kWh/100km is dit model een beetje efficiënter dan Mercedes VLE, dat 18,6 kWh/100km nodig heeft. Het verschil bedraagt ongeveer 3 kWh/100km.

Bij de elektrische actieradius biedt Mercedes VLE merkbaar meer bereik: tot 707 km, ongeveer 262 km meer dan Opel Astra Sports Tourer.

Astra Sports Tourer

Motor en prestaties

Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.

Wat motorvermogen betreft heeft Mercedes VLE opvallend meer vermogen276 pk tegenover 196 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 80 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Opel Astra Sports Tourer merkbaar sneller7,7 s tegenover 9,5 s voor Mercedes VLE. Dat is een verschil van ongeveer 1,8 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: Mercedes VLE levert minimaal meer koppel – 400 Nm tegenover 360 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 40 Nm.

Astra Sports Tourer

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Interieur, bagageruimte en laadvermogen zijn doorslaggevend voor praktisch gebruik. Hier tellen comfort en flexibiliteit.

Zitplaatsen: Mercedes VLE biedt meer zitplaatsen – 7 tegenover 5.

Bij het leeggewicht is Opel Astra Sports Tourer ruim lichter – 1.438 kg tegenover 2.900 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 1.462 kg.

Qua bagageruimte biedt Mercedes VLE zichtbaar meer ruimte – 795 L tegenover 597 L. Dat is een verschil van ongeveer 198 L.

Wat laadvermogen betreft biedt Mercedes VLE duidelijk meer laadvermogen – 711 kg tegenover 502 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 209 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

Opel Astra Sports Tourer overtreft in bijna alle aspecten in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 35.600
Astra Sports Tourer

Opel Astra Sports Tourer

  • Motortype : Benzine Mild Hybride, Plug-in Hybride, Diesel, Elektrisch
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Voorwielaandrijving
  • Vermogen pk : 130 - 196 pk
  • Verbruik L/100km : 2,3 - 5 L/100km
  • Verbruik kWh/100km : 15,6 kWh/100km
  • Elektrische actieradius : 82 - 445 km
Opel Astra Sports Tourer
Mercedes VLE

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Opel Astra Sports Tourer

De Opel Astra Sports Tourer brengt stijl en gezinsvriendelijkheid samen in een fraai ontworpen stationwagen die meer bagageruimte biedt dan je denkt. Hij rijdt comfortabel, is slim ingericht voor dagelijks gebruik en voelt aan als die betrouwbare vriend die altijd klaarstaat voor een weekendje weg.

details

Mercedes VLE

De Mercedes VLE is een ruim en comfortabel ingericht model dat prettig rijdt en zich uitstekend leent voor zowel gezinnen als zakelijk gebruik. Het combineert verfijning met praktische bruikbaarheid, waarbij comfort en slimme voorzieningen duidelijk centraal staan.

details
Opel Astra Sports Tourer
Mercedes VLE

Kosten en Verbruik

Prijs
35.600 - 47.000 €
Prijs
80.300 - 109.400 €
Verbruik L/100km
2,3 - 5 L/100km
Verbruik L/100km
-
Verbruik kWh/100km
15,6 kWh/100km
Verbruik kWh/100km
18,6 - 20,2 kWh/100km
Elektrische actieradius
82 - 445 km
Elektrische actieradius
657 - 707 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
0 - 132 g/km
CO2
0 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
Stationwagen
Carrosserietype
Bus
Stoelen
5
Stoelen
5 - 7
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
1.438 - 1.765 kg
Leeggewicht
2.900 - 3.161 kg
Bagageruimte
466 - 597 L
Bagageruimte
795 L
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.859 mm
Breedte
1.999 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
434 - 502 kg
Laadvermogen
497 - 711 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Benzine Mild Hybride, Plug-in Hybride, Diesel, Elektrisch
Motortype
Elektrisch
Transmissie
Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling, Automatische Versnellingsbak, Reductiebak
Transmissiedetail
Reductiebak
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Vermogen pk
130 - 196 pk
Vermogen pk
276 pk
Acceleratie 0-100km/u
7,7 - 10,6 s
Acceleratie 0-100km/u
9,5 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
230 - 360 Nm
Koppel
400 Nm
Aantal Cilinders
3 - 4
Aantal Cilinders
-
Vermogen kW
96 - 144 kW
Vermogen kW
203 kW
Motorinhoud
1.199 - 1.598 cm3
Motorinhoud
-

Algemeen

Bouwjaar
2026
Bouwjaar
2026
CO2-efficiëntieklasse
C, B, D, A
CO2-efficiëntieklasse
A
Merk
Opel
Merk
Mercedes-Benz
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.