VS

Nissan Qashqai vs Lynk & Co 01 vergelijking

Vergelijk prestaties (205 pk vs 280 pk), bagageruimte en prijs (35.100 € vs 43.700 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Nissan Qashqai of Lynk & Co 01.

Nissan Qashqai vs Lynk & Co 01: de belangrijkste verschillen

Nissan Qashqai

4,9 (4 Beoordelingen)
beoordeel
  • duidelijk goedkoper
  • nauwelijks sneller van 0–100 km/u
  • zichtbaar lichter
  • marginaal meer bagageruimte
details

Lynk & Co 01

4,8 (4 Beoordelingen)
beoordeel
  • opvallend meer vermogen
  • aanzienlijk zuiniger
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

Qashqai

Vergelijking in één oogopslag: Nissan Qashqai VS Lynk & Co 01

Nissan Qashqai en Lynk & Co 01 richten zich op vergelijkbare kopers maar met andere oplossingen voor hetzelfde vraagstuk: rustig rijden en dagelijks gebruiksgemak. De Nissan laat zich als een bijna elektrisch-gevoelig, soepel rijdende crossover voelen zonder dat je thuis een laadpaal nodig hebt, terwijl de Lynk & Co 01 inzet op pijlsnelle dagelijkse elektrificatie en royale binnenruimte als je wél laadt. Dat verschil bepaalt praktisch alles: bediening en gebruiksritme in de stad, laad- en tankgewoonten en hoe je vakantiebagage verpakt. In wat volgt leggen we die praktische gevolgen per onderwerp naast elkaar zodat je direct voelt welke auto bij jouw dagelijks ritme past.

01

Karakter en rijdersgevoel

De Nissan Qashqai voelt aan als een ontspannen, bijna EV‑achtige auto die soepel wegschuift en stressvrij door stadverkeer kruipt; dat maakt hem vriendelijk voor thuis‑werk pendelaars zonder laadplek. De Lynk & Co 01 daarentegen voelt zwaarder en stabieler aan, met het voordeel van stille elektrische kilometers als je regelmatig laadt maar met enige massa als de batterij leeg is. Voor wie bochtigheid en veel feedback zoekt, zullen beide niet sportief genoeg aanvoelen, maar Qashqai is lichter en directer in stedelijke manoeuvres terwijl Lynk & Co 01 meer rust en inertie op de snelweg biedt. Kies Qashqai voor vlotte, dagelijkse flow zonder oplaadstress; kies Lynk & Co 01 als je elektrische kilometers wilt inzetten en een stabiele reiservaring op langere trajecten waardeert.

Qashqai

Comfort en interieurgevoel

In het interieur voelt de Nissan Qashqai praktisch en doordacht: Google Built‑in en fysieke klimatiseringstasten geven snelle, foutloze bediening zonder te veel touchmenu’s, wat in de praktijk minder afleidt. De Lynk & Co 01 schenkt je flink meer ruimte achterin en een premium‑aanpak met veel standaarduitrusting, maar die touch‑gedreven bediening kan soms frustreren en er zijn meldingen van software‑irritaties. Qua afwerking biedt Lynk & Co een modern, wat luxer gevoel voor het geld, terwijl Qashqai vertrouwt op degelijkheid en ergonomie die dagelijkse routines makkelijker maken. Als tweede zitrij en iso‑fix montage prioriteit hebben, voelt Lynk & Co 01 comfortabeler; wie veel korte stops en eenvoudige bediening wil, zal de Qashqai appreciëren.

01

Praktisch gebruik en bagageruimte

Beide modellen kennen praktische compromissen bij laden: de Nissan Qashqai heeft slimme opties zoals een variabele dubbele vloer die de bruikbaarheid kan verbeteren, terwijl de Lynk & Co 01 minder flexibel is door een starre hoedenplank en een hoge laadrand die het dagelijks sjouwen minder prettig maakt. Voor wie vaak met zware spullen rijdt of veel wil meeslepen, voelt de Qashqai stabieler en iets gebruiksvriendelijker bij belading; voor gezinnen die vooral ruimte en achterbankcomfort zoeken, biedt de Lynk & Co 01 een ruimere achterbank. Let op: wie regelmatig grote items schuift schaamt zich snel voor een hoge laadvloer, en daar scoren beide niet perfect, maar de aanpak verschilt. Dit maakt Qashqai praktischer voor beladen gebruik, Lynk & Co 01 praktischer voor passagierscomfort.

Qashqai

Stad, snelweg en efficiëntie in de praktijk

In de stad voelt de Nissan Qashqai als thuis dankzij zijn kalme, elektrisch‑achtige aanvoelen en eenvoudige dosering, waardoor je veel brandstof kunt besparen zonder te laden. De Lynk & Co 01 blinkt uit als je dagelijks kunt laden: korte ritten worden dan elektrisch afgelegd en dat scheelt direct en voelbaar, maar wanneer de batterij leeg is loopt het verbruik weer op tijdens lange snelwegritten. Voor wie veel snelwegkilometers rijdt zonder laadmogelijkheid is de Qashqai vaak consistenter in verbruik en comfort; voor de geabonneerde of thuislaadende forens biedt Lynk & Co 01 de aantrekkelijkere combinatie van stilte en lage kilometerskosten. Het verschil is dus een gebruikskeuze: laadgediscipline of tankcomfort.

01

Voor wie past welke auto het beste?

De keuze tussen Nissan Qashqai en Lynk & Co 01 komt neer op jouw ritpatroon en prioriteiten: kies de Qashqai als je een gebruiksvriendelijke, stille crossover wilt met betrouwbare bediening en geen vaste laadinfrastructuur thuis hebt. Kies de Lynk & Co 01 als je veel passagiersruimte en standaarduitrusting wilt en bereid bent te laden om van de elektrische voordelen te profiteren. Budget en maandelijkse gebruikskosten wegen mee: Qashqai voelt vaak voordeliger in aanschaf en operationeel zonder laadgedrag, Lynk & Co 01 biedt meer pakket voor de prijs als je laderoutine hebt. In de technische vergelijking hieronder kun je die praktische afwegingen verder uitdiepen met cijfers en specificaties die de hier beschreven gebruiksverschillen onderbouwen.

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

Qashqai

Kosten en verbruik

Op het vlak van zuinigheid en prijs ontstaan interessante verschillen tussen beide modellen.

Nissan Qashqai is duidelijk goedkoper – begint al bij 35.100 € , terwijl Lynk & Co 01 start bij 43.700 € . Dat is een verschil van ongeveer 8.597 €.

Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: Lynk & Co 01 verbruikt 0,9 L/100km en is daarmee aanzienlijk zuiniger dan Nissan Qashqai (4,3 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 3,4 L/100km.

01

Motor en prestaties

Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.

Wat motorvermogen betreft heeft Lynk & Co 01 opvallend meer vermogen280 pk tegenover 205 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 75 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Nissan Qashqai nauwelijks sneller7,6 s tegenover 7,7 s voor Lynk & Co 01. Dat is een verschil van ongeveer 0,1 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: Lynk & Co 01 levert zichtbaar meer koppel – 535 Nm tegenover 330 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 205 Nm.

Qashqai

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Interieur, bagageruimte en laadvermogen zijn doorslaggevend voor praktisch gebruik. Hier tellen comfort en flexibiliteit.

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.

Bij het leeggewicht is Nissan Qashqai zichtbaar lichter – 1.420 kg tegenover 1.935 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 515 kg.

Qua bagageruimte biedt Nissan Qashqai marginaal meer ruimte – 504 L tegenover 466 L. Dat is een verschil van ongeveer 38 L.

Wat laadvermogen betreft biedt Nissan Qashqai lichtjes meer laadvermogen – 516 kg tegenover 415 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 101 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

Lynk & Co 01 is grotendeels superieur in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 43.700
01

Lynk & Co 01

  • Motortype Plug-in hybride
  • Transmissie Automatisch
  • Aandrijving Voorwielaandrijving
  • Vermogen pk 280 pk
  • Verbruik L/100km 0,9 L/100km
  • Elektrische actieradius 75 km
Nissan Qashqai
Lynk & Co 01

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Nissan Qashqai

De Qashqai is een veelzijdige en comfortabele crossover die zich uitstekend leent voor dagelijks gebruik en langere ritten. Met een doordacht interieur, prettig rijgedrag en veel praktische ruimte voelt hij zowel in de stad als op de snelweg betrouwbaar en gebruiksvriendelijk aan.

details

Lynk & Co 01

De Lynk & Co 01 voelt voordelig en modern aan, met een gedurfde styling en slimme connectiviteitsfuncties die het leven onderweg eenvoudiger maken. Als koper krijg je een comfortabele en vlot rijdende SUV die zich richt op praktisch gebruik en een beetje flair, zonder dat het allemaal te serieus wordt.

details
Nissan Qashqai
Lynk & Co 01

Kosten en Verbruik

Prijs
35.100 - 47.300 €
Prijs
43.700 - 47.800 €
Verbruik L/100km
4,3 - 6,8 L/100km
Verbruik L/100km
0,9 L/100km
Verbruik kWh/100km
-
Verbruik kWh/100km
-
Elektrische actieradius
-
Elektrische actieradius
75 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
98 - 152 g/km
CO2
20 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
SUV
Carrosserietype
SUV
Stoelen
5
Stoelen
5
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
1.420 - 1.624 kg
Leeggewicht
1.935 kg
Bagageruimte
479 - 504 L
Bagageruimte
466 L
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.835 mm
Breedte
1.860 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
446 - 516 kg
Laadvermogen
415 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Benzine mildhybride, Volledig hybride
Motortype
Plug-in hybride
Transmissie
Handmatig, Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, CVT Transmissie, Reductiebak
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Vermogen pk
158 - 205 pk
Vermogen pk
280 pk
Acceleratie 0-100km/u
7,6 - 9,9 s
Acceleratie 0-100km/u
7,7 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
260 - 330 Nm
Koppel
535 Nm
Aantal Cilinders
3 - 4
Aantal Cilinders
4
Vermogen kW
116 - 151 kW
Vermogen kW
206 kW
Motorinhoud
1.332 - 1.498 cm3
Motorinhoud
1.499 cm3

Algemeen

Bouwjaar
2.025 - 2.026
Bouwjaar
2024
CO2-efficiëntieklasse
E, C
CO2-efficiëntieklasse
B
Merk
Nissan
Merk
Lynk & Co
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.