Vergelijk prestaties (170 pk vs 150 pk), bagageruimte en prijs (53.800 € vs 32.900 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Nissan Primastar Bus of VW Caddy.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Prijs en verbruik horen tot de belangrijkste koopargumenten – precies hier scheidt zich vaak het kaf van het koren.
VW Caddy is ruim goedkoper – begint al bij 32.900 € , terwijl Nissan Primastar Bus start bij 53.800 € . Dat is een verschil van ongeveer 20.842 €.
Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: VW Caddy verbruikt 0,5 L/100km en is daarmee ruim zuiniger dan Nissan Primastar Bus (6,9 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 6,4 L/100km.
Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.
Wat motorvermogen betreft heeft Nissan Primastar Bus enigszins meer vermogen – 170 pk tegenover 150 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 20 pk.
Ook bij het koppel is er een verschil: Nissan Primastar Bus levert lichtjes meer koppel – 380 Nm tegenover 320 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 60 Nm.
Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?
Zitplaatsen: Nissan Primastar Bus biedt meer zitplaatsen – 9 tegenover 7.
Bij het leeggewicht is VW Caddy merkbaar lichter – 1.575 kg tegenover 2.043 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 468 kg.
Wat laadvermogen betreft biedt Nissan Primastar Bus duidelijk meer laadvermogen – 1.002 kg tegenover 710 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 292 kg.
VW Caddy laat de concurrent weinig kans in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Nissan Primastar is een no-nonsense bedrijfsbus die praktische flexibiliteit en degelijke rijeigenschappen combineert — precies wat een klusser of ondernemer nodig heeft. Geen luxe showpony, maar een betrouwbaar werkpaard dat slim ingedeeld is en je portemonnee spaart op de lange ritten.
details
De VW Caddy is het ideale gereedschap op wielen: royaal van binnen, no-nonsense van karakter en verrassend aangenaam om te rijden. Voor wie slim wil investeren levert hij comfort en betrouwbaarheid zonder poespas, en hij doet dat met een nuchtere charme waar je elke dag blij van wordt.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
53.800 - 59.500 €
|
Prijs
32.900 - 54.400 €
|
|
Verbruik L/100km
6,9 L/100km
|
Verbruik L/100km
0,5 - 6,9 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
-
|
Elektrische actieradius
116 - 121 km
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
19,7 kWh
|
|
CO2
181 - 182 g/km
|
CO2
10 - 165 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
50 L
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
Bus
|
Carrosserietype
Hoge Stationwagen
|
|
Stoelen
9
|
Stoelen
5 - 7
|
|
Deuren
-
|
Deuren
5
|
|
Leeggewicht
2.043 - 2.117 kg
|
Leeggewicht
1.575 - 1.998 kg
|
|
Bagageruimte
-
|
Bagageruimte
-
|
|
Lengte
-
|
Lengte
4.500 - 4.853 mm
|
|
Breedte
1.956 mm
|
Breedte
1.855 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
1.819 - 1.860 mm
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
2.556 - 3.700 L
|
|
Laadvermogen
953 - 1.002 kg
|
Laadvermogen
501 - 710 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Diesel
|
Motortype
Benzine, Diesel, Plug-in Hybride
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Manuel, Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak
|
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling
|
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
150 - 170 pk
|
Vermogen pk
102 - 150 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
-
|
Acceleratie 0-100km/u
11,4 - 14 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
173 - 186 km/u
|
|
Koppel
350 - 380 Nm
|
Koppel
220 - 320 Nm
|
|
Aantal Cilinders
4
|
Aantal Cilinders
4
|
|
Vermogen kW
110 - 125 kW
|
Vermogen kW
75 - 110 kW
|
|
Motorinhoud
1.997 cm3
|
Motorinhoud
1.498 - 1.968 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2025
|
Bouwjaar
2024
|
|
CO2-efficiëntieklasse
G
|
CO2-efficiëntieklasse
E, F, B
|
|
Merk
Nissan
|
Merk
VW
|