VS

MG HS vs Nissan Qashqai vergelijking

Vergelijk prestaties (272 pk vs 205 pk), bagageruimte en prijs (35.600 € vs 35.100 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – MG HS of Nissan Qashqai.

MG HS vs Nissan Qashqai: de belangrijkste verschillen

MG HS

4,7 (7 Beoordelingen)
beoordeel
  • merkbaar meer vermogen
  • veel zuiniger
  • een beetje sneller van 0–100 km/u
  • minimaal meer bagageruimte
details

Nissan Qashqai

4,9 (3 Beoordelingen)
beoordeel
  • marginaal goedkoper
  • duidelijk lichter
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

HS

Kosten en verbruik

Op het vlak van zuinigheid en prijs ontstaan interessante verschillen tussen beide modellen.

Nissan Qashqai is marginaal goedkoper – begint al bij 35.100 € , terwijl MG HS start bij 35.600 € . Dat is een verschil van ongeveer 458 €.

Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: MG HS verbruikt 0,5 L/100km en is daarmee veel zuiniger dan Nissan Qashqai (4,3 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 3,8 L/100km.

Qashqai

Motor en prestaties

Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.

Wat motorvermogen betreft heeft MG HS merkbaar meer vermogen272 pk tegenover 205 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 67 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is MG HS een beetje sneller6,8 s tegenover 7,6 s voor Nissan Qashqai. Dat is een verschil van ongeveer 0,8 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: MG HS levert marginaal meer koppel – 350 Nm tegenover 330 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 20 Nm.

HS

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.

Bij het leeggewicht is Nissan Qashqai duidelijk lichter – 1.420 kg tegenover 1.735 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 315 kg.

Qua bagageruimte biedt MG HS minimaal meer ruimte – 507 L tegenover 504 L. Dat is een verschil van ongeveer 3 L.

Wat laadvermogen betreft biedt Nissan Qashqai merkbaar meer laadvermogen – 516 kg tegenover 400 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 116 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

MG HS wint het duel overtuigend in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 35.600
HS

MG HS

  • Motortype : Volledig Hybride, Plug-in Hybride
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Voorwielaandrijving
  • Vermogen pk : 224 - 272 pk
  • Verbruik L/100km : 0,5 - 5,5 L/100km
  • Elektrische actieradius : 100 km
MG HS
Nissan Qashqai

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

MG HS

De MG HS en MG EHS bieden een verrassend volwassen mix van ruim interieur, keurige uitrusting en scherpe prijsstelling, waardoor ze uitblinken als slimme keuze voor wie veel auto voor weinig geld wil. De HS is comfortabel en fijn in het dagelijks gebruik, terwijl de EHS met zijn stekkeroptie extra zuinigheid en stadsvriendelijkheid levert — niet de laatste sportwagen, maar wél een praktische en gezellige gezinsauto met karakter.

details

Nissan Qashqai

De Nissan Qashqai voelt als een slimme keuze voor wie praktisch rijplezier zoekt zonder gedoe; hij combineert een robuust uiterlijk met een modern, functioneel interieur dat je dagelijks leven makkelijker maakt. Op de weg rijdt hij comfortabel en zelfverzekerd, precies wat veel kopers willen van een praktische auto die ook nog eens stijlvol oogt.

details
MG HS
Nissan Qashqai

Kosten en Verbruik

Prijs
35.600 - 42.700 €
Prijs
35.100 - 47.300 €
Verbruik L/100km
0,5 - 5,5 L/100km
Verbruik L/100km
4,3 - 6,8 L/100km
Verbruik kWh/100km
-
Verbruik kWh/100km
-
Elektrische actieradius
100 km
Elektrische actieradius
-
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
14 - 126 g/km
CO2
98 - 152 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
SUV
Carrosserietype
SUV
Stoelen
5
Stoelen
5
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
1.735 - 1.930 kg
Leeggewicht
1.420 - 1.624 kg
Bagageruimte
507 L
Bagageruimte
479 - 504 L
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.890 mm
Breedte
1.835 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
400 kg
Laadvermogen
446 - 516 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Volledig Hybride, Plug-in Hybride
Motortype
Benzine Mild Hybride, Volledig Hybride
Transmissie
Automatisch
Transmissie
Manuel, Automatisch
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, CVT Transmissie, Reductiebak
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
Vermogen pk
224 - 272 pk
Vermogen pk
158 - 205 pk
Acceleratie 0-100km/u
6,8 - 7,9 s
Acceleratie 0-100km/u
7,6 - 9,9 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
340 - 350 Nm
Koppel
260 - 330 Nm
Aantal Cilinders
4
Aantal Cilinders
3 - 4
Vermogen kW
165 - 200 kW
Vermogen kW
116 - 151 kW
Motorinhoud
1.496 cm3
Motorinhoud
1.332 - 1.498 cm3

Algemeen

Bouwjaar
2025
Bouwjaar
2.025 - 2.026
CO2-efficiëntieklasse
D, B
CO2-efficiëntieklasse
E, C
Merk
MG
Merk
Nissan
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.