Vergelijk prestaties (658 pk vs 646 pk), bagageruimte en prijs (112.700 € vs 109.700 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Mercedes EQS SUV of Chevrolet Corvette Coupe.
Aankoopprijs en efficiency zijn vaak de eerste criteria. Hier zie je welk model op termijn de beste keuze is – aan de pomp, aan de laadpaal of bij de aanschaf.
Chevrolet Corvette Coupe is nauwelijks goedkoper – begint al bij 109.700 € , terwijl Mercedes EQS SUV start bij 112.700 € . Dat is een verschil van ongeveer 2.950 €.
Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.
Wat motorvermogen betreft heeft Mercedes EQS SUV nauwelijks meer vermogen – 658 pk tegenover 646 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 12 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Chevrolet Corvette Coupe aanzienlijk sneller – 2,7 s tegenover 4,4 s voor Mercedes EQS SUV. Dat is een verschil van ongeveer 1,7 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: Mercedes EQS SUV levert een beetje meer koppel – 950 Nm tegenover 806 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 144 Nm.
Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.
Zitplaatsen: Mercedes EQS SUV biedt meer zitplaatsen – 5 tegenover 2.
Bij het leeggewicht is Chevrolet Corvette Coupe aanzienlijk lichter – 1.730 kg tegenover 2.695 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 965 kg.
Qua bagageruimte biedt Mercedes EQS SUV veel meer ruimte – 645 L tegenover 357 L. Dat is een verschil van ongeveer 288 L.
Wat laadvermogen betreft biedt Mercedes EQS SUV significant meer laadvermogen – 570 kg tegenover 250 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 320 kg.
Mercedes EQS SUV domineert deze vergelijking in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Mercedes EQS SUV voelt als een rijdende luxe-lounge: stil, weelderig afgewerkt en vol slimme snufjes die elke rit comfortabel en eenvoudig maken. Voor wie ruimte, status en een vleugje futurisme wil zonder concessies aan rijcomfort is dit een overtuigende keuze — en ja, het interieur nodigt uit om langer onderweg te blijven.
detailsDe Chevrolet Corvette Coupé combineert brute Amerikaanse charme met moderne finesse en levert rijplezier dat van elke rit een klein evenement maakt. Wie een uitgesproken sportwagen zoekt met karakter en presence, vindt in de Corvette Coupé een onweerstaanbare keuze, al is hij niet gemaakt voor wie graag onopvallend blijft.
details
Kosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
112.700 - 251.600 €
|
Prijs
109.700 - 185.400 €
|
|
Verbruik L/100km
-
|
Verbruik L/100km
12,6 - 16,5 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
19,6 - 21,9 kWh/100km
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
615 - 695 km
|
Elektrische actieradius
-
|
|
Batterijcapaciteit
108,4 - 118 kWh
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
0 g/km
|
CO2
289 - 377 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
SUV
|
Carrosserietype
Coupé
|
|
Stoelen
4 - 5
|
Stoelen
2
|
|
Deuren
5
|
Deuren
-
|
|
Leeggewicht
2.695 - 3.075 kg
|
Leeggewicht
1.730 - 1.907 kg
|
|
Bagageruimte
440 - 645 L
|
Bagageruimte
355 - 357 L
|
|
Lengte
5.125 mm
|
Lengte
-
|
|
Breedte
1.959 - 2.034 mm
|
Breedte
1.934 - 2.025 mm
|
|
Hoogte
1.718 - 1.721 mm
|
Hoogte
-
|
|
Maximale Bagageruimte
2.100 L
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
425 - 570 kg
|
Laadvermogen
193 - 250 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Elektrisch
|
Motortype
Volledig Hybride, Benzine
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Reductiebak
|
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling
|
|
Aandrijving
Vierwielaandrijving, Achterwielaandrijving
|
Aandrijving
Vierwielaandrijving, Achterwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
360 - 658 pk
|
Vermogen pk
482 - 646 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
4,4 - 6,8 s
|
Acceleratie 0-100km/u
2,7 - 3,5 s
|
|
Maximale Snelheid
210 km/u
|
Maximale Snelheid
-
|
|
Koppel
568 - 950 Nm
|
Koppel
613 - 806 Nm
|
|
Aantal Cilinders
-
|
Aantal Cilinders
8
|
|
Vermogen kW
265 - 484 kW
|
Vermogen kW
354 - 475 kW
|
|
Motorinhoud
-
|
Motorinhoud
5.460 - 6.162 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2024
|
Bouwjaar
2024
|
|
CO2-efficiëntieklasse
A
|
CO2-efficiëntieklasse
G
|
|
Merk
Mercedes-Benz
|
Merk
Chevrolet
|