VS

Mercedes EQE SUV vs Lamborghini Urus vergelijking

Vergelijk prestaties (625 pk vs 800 pk), bagageruimte en prijs (84.900 € vs 236.600 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Mercedes EQE SUV of Lamborghini Urus.

Mercedes EQE SUV vs Lamborghini Urus: de belangrijkste verschillen

Mercedes EQE SUV

4,8 (3 Beoordelingen)
beoordeel
  • veel goedkoper
  • ruim meer elektrische actieradius
details

Lamborghini Urus

  • duidelijk meer vermogen
  • enigszins sneller van 0–100 km/u
  • een beetje lichter
  • lichtjes meer bagageruimte
details

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

EQE SUV

Kosten en verbruik

Bij prijs en efficiency worden de grootste verschillen meestal zichtbaar. Hier beslist zich vaak welk model beter binnen het budget past.

Mercedes EQE SUV is veel goedkoper – begint al bij 84.900 € , terwijl Lamborghini Urus start bij 236.600 € . Dat is een verschil van ongeveer 151.718 €.

Bij de elektrische actieradius biedt Mercedes EQE SUV ruim meer bereik: tot 611 km, ongeveer 551 km meer dan Lamborghini Urus.

Urus

Motor en prestaties

Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.

Wat motorvermogen betreft heeft Lamborghini Urus duidelijk meer vermogen800 pk tegenover 625 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 175 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Lamborghini Urus enigszins sneller3,3 s tegenover 3,7 s voor Mercedes EQE SUV. Dat is een verschil van ongeveer 0,4 s.

Qua topsnelheid ligt Lamborghini Urus zichtbaar duidelijk voor – hij haalt 312 km/u, terwijl Mercedes EQE SUV stopt bij 240 km/u. Het verschil bedraagt ongeveer 72 km/u.

Het koppel is identiek bij beide modellen – 950 Nm.

EQE SUV

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Interieur, bagageruimte en laadvermogen zijn doorslaggevend voor praktisch gebruik. Hier tellen comfort en flexibiliteit.

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.

Bij het leeggewicht is Lamborghini Urus een beetje lichter – 2.150 kg tegenover 2.440 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 290 kg.

Qua bagageruimte biedt Lamborghini Urus lichtjes meer ruimte – 616 L tegenover 520 L. Dat is een verschil van ongeveer 96 L.

Bij de maximale laadcapaciteit biedt Mercedes EQE SUV marginaal meer ruimte – tot 1.675 L, ongeveer 79 L meer dan Lamborghini Urus.

Wat laadvermogen betreft biedt Mercedes EQE SUV opvallend meer laadvermogen – 580 kg tegenover 350 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 230 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

Mercedes EQE SUV overtreft in bijna alle aspecten in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 84.900
EQE SUV

Mercedes EQE SUV

  • Motortype : Elektrisch
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Vierwielaandrijving, Achterwielaandrijving
  • Vermogen pk : 265 - 625 pk
  • Verbruik kWh/100km : 18,3 - 23,1 kWh/100km
  • Elektrische actieradius : 453 - 611 km
Mercedes EQE SUV
Lamborghini Urus

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Mercedes EQE SUV

De Mercedes EQE SUV voelt als een royale, luxueuze cocon op wielen: het interieur ademt kwaliteit en de elektrische aandrijving maakt langere ritten onverwacht sereen. Voor kopers die comfort en verfijning belangrijker vinden dan opvallende fratsen is dit een overtuigende keuze die Duits vakmanschap combineert met moderne styling — en dat alles zonder te schreeuwen.

details

Lamborghini Urus

De Lamborghini Urus combineert het brute karakter van een supercar met het praktische nut van een SUV, waardoor boodschappen doen en indruk maken moeiteloos samen gaan. Hij stuurt met supercarprecisie, heeft een soundtrack die niet te negeren is en is ideaal voor wie dagelijks spektakel wil zonder in te leveren op bruikbaarheid.

details
Mercedes EQE SUV
Lamborghini Urus

Kosten en Verbruik

Prijs
84.900 - 148.400 €
Prijs
236.600 - 305.000 €
Verbruik L/100km
-
Verbruik L/100km
2,1 - 14,1 L/100km
Verbruik kWh/100km
18,3 - 23,1 kWh/100km
Verbruik kWh/100km
-
Elektrische actieradius
453 - 611 km
Elektrische actieradius
60 km
Batterijcapaciteit
90,5 - 96 kWh
Batterijcapaciteit
-
CO2
0 g/km
CO2
51 - 320 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
85 L

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
SUV
Carrosserietype
SUV
Stoelen
5
Stoelen
5
Deuren
4
Deuren
5
Leeggewicht
2.440 - 2.615 kg
Leeggewicht
2.150 - 2.405 kg
Bagageruimte
520 L
Bagageruimte
454 - 616 L
Lengte
4.863 - 4.879 mm
Lengte
5.112 - 5.137 mm
Breedte
1.940 mm
Breedte
2.018 - 2.026 mm
Hoogte
1.672 - 1.685 mm
Hoogte
1.618 - 1.638 mm
Maximale Bagageruimte
1.675 L
Maximale Bagageruimte
1.596 L
Laadvermogen
505 - 580 kg
Laadvermogen
100 - 350 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Elektrisch
Motortype
Benzine, Plug-in Hybride
Transmissie
Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Reductiebak
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak
Aandrijving
Vierwielaandrijving, Achterwielaandrijving
Aandrijving
Vierwielaandrijving
Vermogen pk
265 - 625 pk
Vermogen pk
666 - 800 pk
Acceleratie 0-100km/u
3,7 - 7,1 s
Acceleratie 0-100km/u
3,3 - 3,5 s
Maximale Snelheid
210 - 240 km/u
Maximale Snelheid
305 - 312 km/u
Koppel
550 - 950 Nm
Koppel
850 - 950 Nm
Aantal Cilinders
-
Aantal Cilinders
8
Vermogen kW
195 - 460 kW
Vermogen kW
490 - 588 kW
Motorinhoud
-
Motorinhoud
3.996 cm3

Algemeen

Bouwjaar
2.023 - 2.025
Bouwjaar
2.022 - 2.024
CO2-efficiëntieklasse
A
CO2-efficiëntieklasse
G, B
Merk
Mercedes-Benz
Merk
Lamborghini
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.