VS

Mercedes EQA vs Bentley Flying Spur vergelijking

Vergelijk prestaties (228 pk vs 550 pk), bagageruimte en prijs (54.400 € vs 214.500 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Mercedes EQA of Bentley Flying Spur.

Mercedes EQA vs Bentley Flying Spur: de belangrijkste verschillen

Mercedes EQA

5 (1 Beoordelingen)
beoordeel
  • significant goedkoper
  • ruim meer elektrische actieradius
  • iets lichter
details

Bentley Flying Spur

  • significant meer vermogen
  • significant sneller van 0–100 km/u
  • iets meer bagageruimte
details

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

EQA

Kosten en verbruik

Prijs en verbruik horen tot de belangrijkste koopargumenten – precies hier scheidt zich vaak het kaf van het koren.

Mercedes EQA is significant goedkoper – begint al bij 54.400 € , terwijl Bentley Flying Spur start bij 214.500 € . Dat is een verschil van ongeveer 160.127 €.

Bij de elektrische actieradius biedt Mercedes EQA ruim meer bereik: tot 476 km, ongeveer 435 km meer dan Bentley Flying Spur.

Flying Spur

Motor en prestaties

Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.

Wat motorvermogen betreft heeft Bentley Flying Spur significant meer vermogen550 pk tegenover 228 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 322 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Bentley Flying Spur significant sneller4,1 s tegenover 7,7 s voor Mercedes EQA. Dat is een verschil van ongeveer 3,6 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: Bentley Flying Spur levert aanzienlijk meer koppel – 770 Nm tegenover 390 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 380 Nm.

EQA

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.

Zitplaatsen: Mercedes EQA biedt meer zitplaatsen – 5 tegenover 4.

Bij het leeggewicht is Mercedes EQA iets lichter – 2.115 kg tegenover 2.330 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 215 kg.

Qua bagageruimte biedt Bentley Flying Spur iets meer ruimte – 420 L tegenover 340 L. Dat is een verschil van ongeveer 80 L.

Wat laadvermogen betreft biedt Bentley Flying Spur zichtbaar meer laadvermogen – 650 kg tegenover 425 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 225 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

Mercedes EQA wint het duel overtuigend in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 54.400
EQA

Mercedes EQA

  • Motortype : Elektrisch
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Vierwielaandrijving
  • Vermogen pk : 228 pk
  • Verbruik kWh/100km : 16,9 kWh/100km
  • Elektrische actieradius : 476 km
Mercedes EQA
Bentley Flying Spur

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Mercedes EQA

De Mercedes EQA voelt aan als een compacte premium-SUV die elektrische luxe moeiteloos naar de dagelijkse rit brengt, met moderne details en een comfortabele zit. Wie op zoek is naar een elegante en stille elektrische auto die praktisch en verfijnd is, krijgt met de EQA de herkenbare Mercedes-sfeer zonder poespas.

details

Bentley Flying Spur

De Bentley Flying Spur is een statige limousine die comfort en brute kracht samenbrengt op een manier die je doet afvragen waarom je ooit in iets anders zou stappen. Binnenin voelt het als een privéjet op wielen, met afwerking die fluistert dat dit geen gewone auto is maar een statement.

details
Mercedes EQA
Bentley Flying Spur

Kosten en Verbruik

Prijs
54.400 - 65.100 €
Prijs
214.500 - 221.000 €
Verbruik L/100km
-
Verbruik L/100km
3,3 - 12,7 L/100km
Verbruik kWh/100km
16,9 kWh/100km
Verbruik kWh/100km
-
Elektrische actieradius
476 km
Elektrische actieradius
41 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
18 kWh
CO2
0 g/km
CO2
75 - 288 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
80 - 90 L

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
SUV
Carrosserietype
Sedan
Stoelen
5
Stoelen
4
Deuren
-
Deuren
4
Leeggewicht
2.115 kg
Leeggewicht
2.330 - 2.505 kg
Bagageruimte
340 L
Bagageruimte
420 L
Lengte
-
Lengte
5.316 mm
Breedte
1.834 mm
Breedte
2.013 mm
Hoogte
-
Hoogte
1.483 mm
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
425 kg
Laadvermogen
525 - 650 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Elektrisch
Motortype
Plug-in Hybride, Benzine
Transmissie
Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Reductiebak
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling
Aandrijving
Vierwielaandrijving
Aandrijving
Vierwielaandrijving
Vermogen pk
228 pk
Vermogen pk
544 - 550 pk
Acceleratie 0-100km/u
7,7 s
Acceleratie 0-100km/u
4,1 - 4,3 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
285 - 318 km/u
Koppel
390 Nm
Koppel
750 - 770 Nm
Aantal Cilinders
-
Aantal Cilinders
6 - 8
Vermogen kW
168 kW
Vermogen kW
400 - 404 kW
Motorinhoud
-
Motorinhoud
2.894 - 3.996 cm3

Algemeen

Bouwjaar
2025
Bouwjaar
2.021 - 2.022
CO2-efficiëntieklasse
A
CO2-efficiëntieklasse
B, G
Merk
Mercedes-Benz
Merk
Bentley
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.