VS

Mercedes CLA Shooting Brake vs Cadillac OPTIQ vergelijking

Vergelijk prestaties (354 pk vs 304 pk), bagageruimte en prijs (48.400 € vs 66.100 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Mercedes CLA Shooting Brake of Cadillac OPTIQ.

Mercedes CLA Shooting Brake vs Cadillac OPTIQ: de belangrijkste verschillen

Mercedes CLA Shooting Brake

5 (2 Beoordelingen)
beoordeel
  • merkbaar goedkoper
  • een beetje meer vermogen
  • aanzienlijk zuiniger
  • veel meer elektrische actieradius
  • duidelijk sneller van 0–100 km/u
  • opvallend lichter
  • minimaal meer bagageruimte
details

Cadillac OPTIQ

3,7 (1 Beoordelingen)
beoordeel
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

CLA Shooting Brake

Kosten en verbruik

Op het vlak van zuinigheid en prijs ontstaan interessante verschillen tussen beide modellen.

Mercedes CLA Shooting Brake is merkbaar goedkoper – begint al bij 48.400 € , terwijl Cadillac OPTIQ start bij 66.100 € . Dat is een verschil van ongeveer 17.680 €.

Bij het stroomverbruik heeft Mercedes CLA Shooting Brake het voordeel: met 12,7 kWh/100km is dit model aanzienlijk efficiënter dan Cadillac OPTIQ, dat 19,9 kWh/100km nodig heeft. Het verschil bedraagt ongeveer 7,2 kWh/100km.

Bij de elektrische actieradius biedt Mercedes CLA Shooting Brake veel meer bereik: tot 768 km, ongeveer 343 km meer dan Cadillac OPTIQ.

CLA Shooting Brake

Motor en prestaties

Vermogen, koppel en acceleratie zijn de klassieke maatstaven – en hier komen de interessante verschillen naar voren.

Wat motorvermogen betreft heeft Mercedes CLA Shooting Brake een beetje meer vermogen354 pk tegenover 304 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 50 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Mercedes CLA Shooting Brake duidelijk sneller5 s tegenover 6,3 s voor Cadillac OPTIQ. Dat is een verschil van ongeveer 1,3 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: Mercedes CLA Shooting Brake levert minimaal meer koppel – 515 Nm tegenover 480 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 35 Nm.

CLA Shooting Brake

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.

Bij het leeggewicht is Mercedes CLA Shooting Brake opvallend lichter – 1.710 kg tegenover 2.376 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 666 kg.

Qua bagageruimte biedt Mercedes CLA Shooting Brake minimaal meer ruimte – 455 L tegenover 443 L. Dat is een verschil van ongeveer 12 L.

Wat laadvermogen betreft biedt Cadillac OPTIQ lichtjes meer laadvermogen – 524 kg tegenover 460 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 64 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

Mercedes CLA Shooting Brake domineert deze vergelijking in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 48.400
CLA Shooting Brake

Mercedes CLA Shooting Brake

  • Motortype Elektrisch, Volledig hybride
  • Transmissie Automatisch
  • Aandrijving Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving, Voorwielaandrijving
  • Vermogen pk 156 - 354 pk
  • Verbruik L/100km 5 - 5,4 L/100km
  • Verbruik kWh/100km 12,7 - 13,3 kWh/100km
  • Elektrische actieradius 525 - 768 km
Mercedes CLA Shooting Brake
Cadillac OPTIQ

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Mercedes CLA Shooting Brake

De Mercedes CLA Shooting Brake combineert de gestroomlijnde lijnen van een coupé met de praktische bagageruimte van een stationwagen, waardoor hij er elegant uitziet zonder aan nut in te boeten. Voor wie stijl zwaarder weegt dan saaie functionaliteit biedt hij genoeg ruimte voor weekendtassen en een opvallende uitstraling, met een rijgevoel dat verrassend levendig blijft — een slimme keuze voor modebewuste rijders die ook wel eens iets moeten meenemen.

details

Cadillac OPTIQ

De Cadillac Optiq is een strak gelijnde elektrische SUV die Amerikaanse bravoure koppelt aan een chique, serene cabine met veel luxe accenten. Hij mikt op kopers die premium willen zonder de usual suspects, met een relaxte rijbeleving, slimme assistentie en genoeg charisma om het parkeerterrein te veroveren.

details
Mercedes CLA Shooting Brake
Cadillac OPTIQ

Kosten en Verbruik

Prijs
48.400 - 72.300 €
Prijs
66.100 €
Verbruik L/100km
5 - 5,4 L/100km
Verbruik L/100km
-
Verbruik kWh/100km
12,7 - 13,3 kWh/100km
Verbruik kWh/100km
19,9 kWh/100km
Elektrische actieradius
525 - 768 km
Elektrische actieradius
425 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
0 - 123 g/km
CO2
0 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
Stationwagen
Carrosserietype
SUV
Stoelen
5
Stoelen
5
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
1.710 - 2.155 kg
Leeggewicht
2.376 kg
Bagageruimte
455 L
Bagageruimte
443 L
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.855 mm
Breedte
1.912 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
430 - 460 kg
Laadvermogen
524 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Elektrisch, Volledig hybride
Motortype
Elektrisch
Transmissie
Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Reductiebak, Automatische Dubbele Koppeling
Transmissiedetail
Reductiebak
Aandrijving
Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving, Voorwielaandrijving
Aandrijving
Vierwielaandrijving
Vermogen pk
156 - 354 pk
Vermogen pk
304 pk
Acceleratie 0-100km/u
5 - 8,9 s
Acceleratie 0-100km/u
6,3 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
280 - 515 Nm
Koppel
480 Nm
Aantal Cilinders
4
Aantal Cilinders
-
Vermogen kW
115 - 260 kW
Vermogen kW
224 kW
Motorinhoud
1.499 cm3
Motorinhoud
-

Algemeen

Bouwjaar
2026
Bouwjaar
2026
CO2-efficiëntieklasse
A, C, D
CO2-efficiëntieklasse
A
Merk
Mercedes-Benz
Merk
Cadillac
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.