Vergelijk prestaties (635 pk vs 550 pk), bagageruimte en prijs (68.600 € vs 210.300 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Land Rover Defender of Bentley Bentayga.
Aankoopprijs en efficiency zijn vaak de eerste criteria. Hier zie je welk model op termijn de beste keuze is – aan de pomp, aan de laadpaal of bij de aanschaf.
Land Rover Defender is ruim goedkoper – begint al bij 68.600 € , terwijl Bentley Bentayga start bij 210.300 € . Dat is een verschil van ongeveer 141.641 €.
Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: Land Rover Defender verbruikt 6 L/100km en is daarmee significant zuiniger dan Bentley Bentayga (13 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 7 L/100km.
Bij de elektrische actieradius biedt Bentley Bentayga marginaal meer bereik: tot 50 km, ongeveer 2 km meer dan Land Rover Defender.
Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.
Wat motorvermogen betreft heeft Land Rover Defender een beetje meer vermogen – 635 pk tegenover 550 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 85 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Land Rover Defender iets sneller – 4 s tegenover 4,5 s voor Bentley Bentayga. Dat is een verschil van ongeveer 0,5 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: Bentley Bentayga levert nauwelijks meer koppel – 770 Nm tegenover 750 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 20 Nm.
Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?
Zitplaatsen: Land Rover Defender biedt meer zitplaatsen – 8 tegenover 5.
Bij het leeggewicht is Land Rover Defender nauwelijks lichter – 2.300 kg tegenover 2.415 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 115 kg.
Qua bagageruimte biedt Land Rover Defender opvallend meer ruimte – 786 L tegenover 484 L. Dat is een verschil van ongeveer 302 L.
Wat laadvermogen betreft biedt Bentley Bentayga marginaal meer laadvermogen – 835 kg tegenover 819 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 16 kg.
Land Rover Defender overtreft in bijna alle aspecten in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Defender is de moderne avonturier die robuustheid en comfort weet te combineren, perfect voor kopers die offroad-ambities hebben zonder concessies te doen in het dagelijks gebruik. Met zijn kenmerkende silhouet en slimme interieuroplossingen voelt hij zich even thuis in de stad als op ruige paden, en doet dat met een flinke scheut Britse flair zodat zelfs modderige escapades er stijlvol uitzien.
detailsDe Bentley Bentayga is een majestueuze SUV die zijn inzittenden verwent met couture-achtige afwerking en een presence die op elke boulevard opvalt. Wie zoekt naar het summum van luxe en comfortabele autoriteit krijgt met de Bentayga een auto die zowel elegant als vrolijk brutaal is, een waar statement op wielen.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
68.600 - 204.100 €
|
Prijs
210.300 - 273.300 €
|
|
Verbruik L/100km
6 - 14,4 L/100km
|
Verbruik L/100km
13 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
48 km
|
Elektrische actieradius
50 km
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
17,3 kWh
|
|
CO2
135 - 324 g/km
|
CO2
294 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
75 - 85 L
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
Terreinwagen
|
Carrosserietype
SUV
|
|
Stoelen
2 - 8
|
Stoelen
4 - 5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
5
|
|
Leeggewicht
2.300 - 2.745 kg
|
Leeggewicht
2.415 - 2.514 kg
|
|
Bagageruimte
293 - 786 L
|
Bagageruimte
484 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
5.125 - 5.305 mm
|
|
Breedte
2.008 mm
|
Breedte
1.998 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
1.728 mm
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
1.774 L
|
|
Laadvermogen
494 - 819 kg
|
Laadvermogen
736 - 835 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Benzine, Diesel Mild Hybride, Plug-in Hybride, Benzine Mild Hybride
|
Motortype
Benzine, Plug-in Hybride
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak
|
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak
|
|
Aandrijving
Vierwielaandrijving
|
Aandrijving
Vierwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
200 - 635 pk
|
Vermogen pk
462 - 550 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
4 - 10,2 s
|
Acceleratie 0-100km/u
4,5 - 5,3 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
254 - 290 km/u
|
|
Koppel
500 - 750 Nm
|
Koppel
700 - 770 Nm
|
|
Aantal Cilinders
4 - 8
|
Aantal Cilinders
6 - 8
|
|
Vermogen kW
147 - 467 kW
|
Vermogen kW
340 - 404 kW
|
|
Motorinhoud
1.997 - 5.000 cm3
|
Motorinhoud
2.995 - 3.996 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2025
|
Bouwjaar
2.020 - 2.022
|
|
CO2-efficiëntieklasse
G, D
|
CO2-efficiëntieklasse
G
|
|
Merk
Land Rover
|
Merk
Bentley
|