VS

Hyundai i20 vs SsangYong Torres vergelijking

Vergelijk prestaties (90 pk vs 207 pk), bagageruimte en prijs (22.100 € vs 40.200 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Hyundai i20 of SsangYong Torres.

Hyundai i20 vs SsangYong Torres: de belangrijkste verschillen

Hyundai i20

4 (1 Beoordelingen)
beoordeel
  • aanzienlijk goedkoper
  • merkbaar zuiniger
  • opvallend lichter
details

SsangYong Torres

  • ruim meer vermogen
  • ruim meer bagageruimte
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

i20

Kosten en verbruik

Prijs en verbruik horen tot de belangrijkste koopargumenten – precies hier scheidt zich vaak het kaf van het koren.

Hyundai i20 is aanzienlijk goedkoper – begint al bij 22.100 € , terwijl SsangYong Torres start bij 40.200 € . Dat is een verschil van ongeveer 18.089 €.

Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: Hyundai i20 verbruikt 5,7 L/100km en is daarmee merkbaar zuiniger dan SsangYong Torres (7,9 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 2,2 L/100km.

Torres

Motor en prestaties

Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.

Wat motorvermogen betreft heeft SsangYong Torres ruim meer vermogen207 pk tegenover 90 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 117 pk.

Ook bij het koppel is er een verschil: SsangYong Torres levert significant meer koppel – 339 Nm tegenover 172 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 167 Nm.

i20

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Interieur, bagageruimte en laadvermogen zijn doorslaggevend voor praktisch gebruik. Hier tellen comfort en flexibiliteit.

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.

Bij het leeggewicht is Hyundai i20 opvallend lichter – 1.145 kg tegenover 1.498 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 353 kg.

Qua bagageruimte biedt SsangYong Torres ruim meer ruimte – 703 L tegenover 352 L. Dat is een verschil van ongeveer 351 L.

Wat laadvermogen betreft biedt SsangYong Torres iets meer laadvermogen – 552 kg tegenover 465 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 87 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

SsangYong Torres wint het duel overtuigend in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 40.200
Torres

SsangYong Torres

  • Motortype : Benzine, Elektrisch
  • Transmissie : Manuel, Automatisch
  • Aandrijving : Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
  • Vermogen pk : 163 - 207 pk
  • Verbruik L/100km : 7,9 - 9,1 L/100km
  • Verbruik kWh/100km : 18,7 kWh/100km
  • Elektrische actieradius : 462 km
Hyundai i20
SsangYong Torres

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Hyundai i20

De Hyundai i20 voelt verrassend volwassen voor zijn klasse, met een fris ontwerp en een interieur dat meer uitstraling heeft dan je van een compacte auto zou verwachten. Wie een betrouwbare, no‑nonsense metgezel zoekt met moderne snufjes en een sterke prijs-kwaliteitverhouding, stapt hier slim in — praktisch zonder drama, maar met genoeg karakter om je niet te vervelen.

details

SsangYong Torres

De SsangYong Torres voelt als een avontuurlijke keuze voor kopers die meer willen dan alleen een nette stadsauto; hij combineert robuuste looks met slimme binnenruimte en een no-nonsense karakter. Voor wie praktische waarde en betrouwbaarheid belangrijker vindt dan pronken met cijfers is de Torres een sympathieke allrounder die zich moeiteloos leent voor dagelijks gebruik en weekendavonturen.

details
Hyundai i20
SsangYong Torres

Kosten en Verbruik

Prijs
22.100 - 28.500 €
Prijs
40.200 - 52.900 €
Verbruik L/100km
5,7 L/100km
Verbruik L/100km
7,9 - 9,1 L/100km
Verbruik kWh/100km
-
Verbruik kWh/100km
18,7 kWh/100km
Elektrische actieradius
-
Elektrische actieradius
462 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
128 - 129 g/km
CO2
0 - 207 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
50 L

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
Hatchback
Carrosserietype
SUV
Stoelen
5
Stoelen
5
Deuren
-
Deuren
5
Leeggewicht
1.145 - 1.170 kg
Leeggewicht
1.498 - 1.618 kg
Bagageruimte
352 L
Bagageruimte
703 L
Lengte
-
Lengte
4.700 mm
Breedte
1.775 mm
Breedte
1.890 mm
Hoogte
-
Hoogte
1.710 mm
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
1.662 L
Laadvermogen
455 - 465 kg
Laadvermogen
552 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Benzine
Motortype
Benzine, Elektrisch
Transmissie
Manuel, Automatisch
Transmissie
Manuel, Automatisch
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Versnellingsbak, Reductiebak
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
Vermogen pk
90 pk
Vermogen pk
163 - 207 pk
Acceleratie 0-100km/u
11,5 - 12,8 s
Acceleratie 0-100km/u
-
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
191 - 194 km/u
Koppel
172 Nm
Koppel
280 - 339 Nm
Aantal Cilinders
3
Aantal Cilinders
4
Vermogen kW
66 kW
Vermogen kW
120 - 152 kW
Motorinhoud
998 cm3
Motorinhoud
1.497 cm3

Algemeen

Bouwjaar
2025
Bouwjaar
2.023 - 2.024
CO2-efficiëntieklasse
D
CO2-efficiëntieklasse
G, A
Merk
Hyundai
Merk
SsangYong
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.