Vergelijk prestaties (184 pk vs 237 pk), bagageruimte en prijs (47.700 € vs 68.200 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Honda CR-V of Mercedes Marco Polo.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Bij prijs en efficiency worden de grootste verschillen meestal zichtbaar. Hier beslist zich vaak welk model beter binnen het budget past.
Honda CR-V is aanzienlijk goedkoper – begint al bij 47.700 € , terwijl Mercedes Marco Polo start bij 68.200 € . Dat is een verschil van ongeveer 20.505 €.
Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: Honda CR-V verbruikt 2,6 L/100km en is daarmee veel zuiniger dan Mercedes Marco Polo (7,4 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 4,8 L/100km.
Vermogen, koppel en acceleratie zijn de klassieke maatstaven – en hier komen de interessante verschillen naar voren.
Wat motorvermogen betreft heeft Mercedes Marco Polo zichtbaar meer vermogen – 237 pk tegenover 184 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 53 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Mercedes Marco Polo duidelijk sneller – 7,4 s tegenover 9 s voor Honda CR-V. Dat is een verschil van ongeveer 1,6 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: Mercedes Marco Polo levert opvallend meer koppel – 500 Nm tegenover 335 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 165 Nm.
Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.
Zitplaatsen: Honda CR-V biedt meer zitplaatsen – 5 tegenover 4.
Bij het leeggewicht is Honda CR-V opvallend lichter – 1.821 kg tegenover 2.450 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 629 kg.
Qua bagageruimte biedt Mercedes Marco Polo marginaal meer ruimte – 670 L tegenover 617 L. Dat is een verschil van ongeveer 53 L.
Wat laadvermogen betreft biedt Mercedes Marco Polo merkbaar meer laadvermogen – 650 kg tegenover 475 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 175 kg.
Honda CR-V laat de concurrent weinig kans in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Honda CR-V gedraagt zich als een betrouwbare alleskunner: comfortabel, slim ingedeeld en verrassend ruim, perfect voor gezinnen en roadtrips zonder gedoe. Het is geen spektakelstuk, maar wie praktische degelijkheid en een stressvrije rijervaring zoekt, vindt in deze CR-V precies wat hij nodig heeft — en waarschijnlijk net iets meer binnenruimte dan je ooit zult gebruiken.
detailsDe Mercedes Marco Polo voelt als een rijdend boutique-hotel: premium afwerking, slimme indeling en het gemak van een camper zonder het ruwe kampeergevoel. Wie zoekt naar een veelzijdige vrijetijdsauto die comfortabele lange ritten slikt en spontane weekendavonturen mogelijk maakt, krijgt met de Marco Polo precies waar je op hoopt — plus genoeg karakter om jaloerse blikken te verzamelen.
details
Kosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
47.700 - 57.900 €
|
Prijs
68.200 - 98.000 €
|
|
Verbruik L/100km
2,6 - 6,7 L/100km
|
Verbruik L/100km
7,4 - 8,3 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
78 km
|
Elektrische actieradius
-
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
59 - 152 g/km
|
CO2
194 - 218 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
70 L
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
SUV
|
Carrosserietype
Bus
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
4
|
|
Deuren
-
|
Deuren
4 - 5
|
|
Leeggewicht
1.821 - 1.988 kg
|
Leeggewicht
2.450 - 2.545 kg
|
|
Bagageruimte
579 - 617 L
|
Bagageruimte
670 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
5.140 mm
|
|
Breedte
1.866 mm
|
Breedte
1.928 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
1.975 mm
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
4.630 L
|
|
Laadvermogen
439 - 475 kg
|
Laadvermogen
555 - 650 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Volledig hybride, Plug-in hybride
|
Motortype
Diesel
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak
|
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak
|
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
Aandrijving
Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
184 pk
|
Vermogen pk
163 - 237 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
9 - 9,5 s
|
Acceleratie 0-100km/u
7,4 - 10,7 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
188 - 220 km/u
|
|
Koppel
335 Nm
|
Koppel
380 - 500 Nm
|
|
Aantal Cilinders
4
|
Aantal Cilinders
4
|
|
Vermogen kW
135 kW
|
Vermogen kW
120 - 174 kW
|
|
Motorinhoud
1.993 cm3
|
Motorinhoud
1.950 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2025
|
Bouwjaar
2.024 - 2.025
|
|
CO2-efficiëntieklasse
D, E, B
|
CO2-efficiëntieklasse
G
|
|
Merk
Honda
|
Merk
Mercedes-Benz
|