Vergelijk prestaties (150 pk vs 177 pk), bagageruimte en prijs (32.400 € vs 36.100 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Ford Tourneo Connect of MG MG5.
Prijs en verbruik horen tot de belangrijkste koopargumenten – precies hier scheidt zich vaak het kaf van het koren.
Ford Tourneo Connect is enigszins goedkoper – begint al bij 32.400 € , terwijl MG MG5 start bij 36.100 € . Dat is een verschil van ongeveer 3.650 €.
Bij de elektrische actieradius biedt MG MG5 veel meer bereik: tot 400 km, ongeveer 281 km meer dan Ford Tourneo Connect.
Vermogen, koppel en acceleratie zijn de klassieke maatstaven – en hier komen de interessante verschillen naar voren.
Wat motorvermogen betreft heeft MG MG5 enigszins meer vermogen – 177 pk tegenover 150 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 27 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is MG MG5 duidelijk sneller – 8,3 s tegenover 10,1 s voor Ford Tourneo Connect. Dat is een verschil van ongeveer 1,8 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: Ford Tourneo Connect levert iets meer koppel – 350 Nm tegenover 280 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 70 Nm.
Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is Ford Tourneo Connect minimaal lichter – 1.542 kg tegenover 1.562 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 20 kg.
Qua bagageruimte biedt Ford Tourneo Connect significant meer ruimte – 1.720 L tegenover 479 L. Dat is een verschil van ongeveer 1.241 L.
Wat laadvermogen betreft biedt Ford Tourneo Connect ruim meer laadvermogen – 818 kg tegenover 455 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 363 kg.
MG MG5 domineert deze vergelijking in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Ford Tourneo Connect is een no-nonsense gezins- en bedrijfsauto met een slim ingerichte, ruime cabine die praktisch gebruik boven sierlijke franje stelt. Hij voelt comfortabel en beheerst aan op de weg, met genoeg slimme oplossingen om dagelijkse sleur of kinderchaos moeiteloos te tackelen — een verstandige keuze voor wie liever functioneel dan flamboyant rijdt.
detailsDe MG5 verrast met zijn praktische, bijna stationwagenachtige karakter en voelt in het dagelijks gebruik plezierig vlot aan, zonder pretenties. Voor wie slim wil kopen is het een sympathieke no-nonsense keuze: ruim genoeg voor het gezin, modern genoeg om te imponeren, en vooral zonder onnodige poespas.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
32.400 - 49.700 €
|
Prijs
36.100 - 40.700 €
|
|
Verbruik L/100km
0,5 - 6,9 L/100km
|
Verbruik L/100km
-
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
17,5 - 18,4 kWh/100km
|
|
Elektrische actieradius
116 - 119 km
|
Elektrische actieradius
310 - 400 km
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
48,3 - 57,7 kWh
|
|
CO2
11 - 164 g/km
|
CO2
0 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
Hoogdakcombi
|
Carrosserietype
Stationwagen
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
5
|
|
Leeggewicht
1.542 - 1.781 kg
|
Leeggewicht
1.562 kg
|
|
Bagageruimte
1.213 - 1.720 L
|
Bagageruimte
479 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
4.600 mm
|
|
Breedte
1.855 mm
|
Breedte
1.818 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
1.543 mm
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
1.367 L
|
|
Laadvermogen
563 - 818 kg
|
Laadvermogen
455 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Plug-in hybride, Benzine, Diesel
|
Motortype
Elektrisch
|
|
Transmissie
Automatisch, Handmatig
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling, Handgeschakelde Versnellingsbak
|
Transmissiedetail
-
|
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
102 - 150 pk
|
Vermogen pk
156 - 177 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
10,1 - 13,5 s
|
Acceleratie 0-100km/u
8,3 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
185 km/u
|
|
Koppel
220 - 350 Nm
|
Koppel
280 Nm
|
|
Aantal Cilinders
4
|
Aantal Cilinders
-
|
|
Vermogen kW
75 - 110 kW
|
Vermogen kW
115 - 130 kW
|
|
Motorinhoud
1.498 - 1.968 cm3
|
Motorinhoud
-
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2.024 - 2.025
|
Bouwjaar
2022
|
|
CO2-efficiëntieklasse
B, E, F
|
CO2-efficiëntieklasse
A
|
|
Merk
Ford
|
Merk
MG
|