Vergelijk prestaties (281 pk vs 343 pk), bagageruimte en prijs (57.500 € vs 46.800 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Ford Ranger of Subaru Solterra.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Aankoopprijs en efficiency zijn vaak de eerste criteria. Hier zie je welk model op termijn de beste keuze is – aan de pomp, aan de laadpaal of bij de aanschaf.
Subaru Solterra is zichtbaar goedkoper – begint al bij 46.800 € , terwijl Ford Ranger start bij 57.500 € . Dat is een verschil van ongeveer 10.700 €.
Bij de elektrische actieradius biedt Subaru Solterra significant meer bereik: tot 511 km, ongeveer 469 km meer dan Ford Ranger.
Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.
Wat motorvermogen betreft heeft Subaru Solterra lichtjes meer vermogen – 343 pk tegenover 281 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 62 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Subaru Solterra aanzienlijk sneller – 5,1 s tegenover 8,7 s voor Ford Ranger. Dat is een verschil van ongeveer 3,6 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: Ford Ranger levert opvallend meer koppel – 697 Nm tegenover 437 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 260 Nm.
Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is Subaru Solterra een beetje lichter – 2.117 kg tegenover 2.405 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 288 kg.
Wat laadvermogen betreft biedt Ford Ranger veel meer laadvermogen – 989 kg tegenover 468 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 521 kg.
Subaru Solterra overtreft in bijna alle aspecten in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Ford Ranger is een robuuste alleskunner die zowel op de bouwplaats als in het weekend gewoon doorgaat en altijd zelfverzekerd voor de dag komt. Voor wie houdt van praktisch nut met een flinke dosis karakter is de Ranger een verstandige en verrassend sympathieke keuze.
detailsDe Subaru Solterra voelt aan als een stille, betrouwbare avonturier die je met vertrouwen naar het bos of de supermarkt brengt, zonder poespas maar met voldoende karakter. Voor wie houdt van degelijkheid en praktische veelzijdigheid is dit een slimme, nuchtere keuze — niet de meest showy, maar wel eentje die je zelden in de steek laat.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
57.500 - 68.200 €
|
Prijs
46.800 - 53.900 €
|
|
Verbruik L/100km
3,1 - 10,1 L/100km
|
Verbruik L/100km
-
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
14,6 - 15,8 kWh/100km
|
|
Elektrische actieradius
42 km
|
Elektrische actieradius
471 - 511 km
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
70 - 265 g/km
|
CO2
0 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
Pick-up
|
Carrosserietype
SUV
|
|
Stoelen
4 - 5
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
-
|
|
Leeggewicht
2.405 - 2.511 kg
|
Leeggewicht
2.117 - 2.154 kg
|
|
Bagageruimte
-
|
Bagageruimte
452 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
-
|
|
Breedte
1.918 mm
|
Breedte
1.860 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
-
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
845 - 989 kg
|
Laadvermogen
431 - 468 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Diesel, Plug-in hybride
|
Motortype
Elektrisch
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak
|
Transmissiedetail
Reductiebak
|
|
Aandrijving
Vierwielaandrijving
|
Aandrijving
Vierwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
240 - 281 pk
|
Vermogen pk
343 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
8,7 - 9,2 s
|
Acceleratie 0-100km/u
5,1 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
-
|
|
Koppel
600 - 697 Nm
|
Koppel
437 Nm
|
|
Aantal Cilinders
4 - 6
|
Aantal Cilinders
-
|
|
Vermogen kW
177 - 207 kW
|
Vermogen kW
252 kW
|
|
Motorinhoud
2.261 - 2.993 cm3
|
Motorinhoud
-
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2025
|
Bouwjaar
2026
|
|
CO2-efficiëntieklasse
G, B
|
CO2-efficiëntieklasse
A
|
|
Merk
Ford
|
Merk
Subaru
|