Vergelijk prestaties (340 pk vs 272 pk), bagageruimte en prijs (54.200 € vs 31.100 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – CUPRA Tavascan of SEAT Leon SP Sportstourer.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Bij prijs en efficiency worden de grootste verschillen meestal zichtbaar. Hier beslist zich vaak welk model beter binnen het budget past.
SEAT Leon SP Sportstourer is ruim goedkoper – begint al bij 31.100 € , terwijl CUPRA Tavascan start bij 54.200 € . Dat is een verschil van ongeveer 23.132 €.
Bij de elektrische actieradius biedt CUPRA Tavascan veel meer bereik: tot 553 km, ongeveer 422 km meer dan SEAT Leon SP Sportstourer.
Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.
Wat motorvermogen betreft heeft CUPRA Tavascan lichtjes meer vermogen – 340 pk tegenover 272 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 68 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is CUPRA Tavascan veel sneller – 5,5 s tegenover 7,9 s voor SEAT Leon SP Sportstourer. Dat is een verschil van ongeveer 2,4 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: CUPRA Tavascan levert veel meer koppel – 679 Nm tegenover 360 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 319 Nm.
Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is SEAT Leon SP Sportstourer veel lichter – 1.384 kg tegenover 2.178 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 794 kg.
Qua bagageruimte biedt SEAT Leon SP Sportstourer enigszins meer ruimte – 620 L tegenover 540 L. Dat is een verschil van ongeveer 80 L.
Wat laadvermogen betreft biedt SEAT Leon SP Sportstourer minimaal meer laadvermogen – 569 kg tegenover 522 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 47 kg.
CUPRA Tavascan is grotendeels superieur in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
Cupra Tavascan voelt aan als een sportieve SUV voor de toekomst: scherpe lijnen, veel karakter en een aandrijving die verrassend vlot aanvoelt. Wie stijl en performance zoekt zonder in clichés te vervallen, krijgt met deze Cupra een overtuigende mix van emotie en praktisch nut.
detailsDe SEAT Leon ST combineert het scherpe design van de hatchback met verrassend veel bagageruimte, waardoor hij ideaal is voor gezinnen die niet willen inleveren op stijl. Hij rijdt vlot en betrokken, voelt volwassen aan en laat zien dat praktische auto’s ook karakter kunnen hebben.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
54.200 - 58.900 €
|
Prijs
31.100 - 45.500 €
|
|
Verbruik L/100km
-
|
Verbruik L/100km
1,3 - 5,6 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
15,9 - 17,1 kWh/100km
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
513 - 553 km
|
Elektrische actieradius
131 km
|
|
Batterijcapaciteit
77 kWh
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
0 g/km
|
CO2
28 - 128 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
SUV
|
Carrosserietype
Stationwagen
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
5
|
Deuren
-
|
|
Leeggewicht
2.178 - 2.273 kg
|
Leeggewicht
1.384 - 1.708 kg
|
|
Bagageruimte
540 L
|
Bagageruimte
470 - 620 L
|
|
Lengte
4.644 mm
|
Lengte
-
|
|
Breedte
1.861 mm
|
Breedte
1.799 mm
|
|
Hoogte
1.597 mm
|
Hoogte
-
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
507 - 522 kg
|
Laadvermogen
422 - 569 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Elektrisch
|
Motortype
Benzine, Benzine Mild Hybride, Plug-in Hybride, Diesel
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Manuel, Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Reductiebak
|
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling
|
|
Aandrijving
Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
286 - 340 pk
|
Vermogen pk
115 - 272 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
5,5 - 6,8 s
|
Acceleratie 0-100km/u
7,9 - 10,8 s
|
|
Maximale Snelheid
180 km/u
|
Maximale Snelheid
-
|
|
Koppel
545 - 679 Nm
|
Koppel
220 - 360 Nm
|
|
Aantal Cilinders
-
|
Aantal Cilinders
3 - 4
|
|
Vermogen kW
210 - 250 kW
|
Vermogen kW
85 - 200 kW
|
|
Motorinhoud
-
|
Motorinhoud
1.498 - 1.968 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2024
|
Bouwjaar
2.024 - 2.026
|
|
CO2-efficiëntieklasse
A
|
CO2-efficiëntieklasse
D, B
|
|
Merk
CUPRA
|
Merk
SEAT
|