Vergelijk prestaties (390 pk vs 309 pk), bagageruimte en prijs (41.800 € vs 44.700 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – CUPRA Formentor of Toyota RAV4.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Bij prijs en efficiency worden de grootste verschillen meestal zichtbaar. Hier beslist zich vaak welk model beter binnen het budget past.
CUPRA Formentor is nauwelijks goedkoper – begint al bij 41.800 € , terwijl Toyota RAV4 start bij 44.700 € . Dat is een verschil van ongeveer 2.923 €.
Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: Toyota RAV4 verbruikt 1,3 L/100km en is daarmee minimaal zuiniger dan CUPRA Formentor (1,4 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 0,1 L/100km.
Bij de elektrische actieradius biedt Toyota RAV4 nauwelijks meer bereik: tot 137 km, ongeveer 11 km meer dan CUPRA Formentor.
Vermogen, koppel en acceleratie zijn de klassieke maatstaven – en hier komen de interessante verschillen naar voren.
Wat motorvermogen betreft heeft CUPRA Formentor merkbaar meer vermogen – 390 pk tegenover 309 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 81 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is CUPRA Formentor opvallend sneller – 4,2 s tegenover 5,8 s voor Toyota RAV4. Dat is een verschil van ongeveer 1,6 s.
Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is CUPRA Formentor een beetje lichter – 1.434 kg tegenover 1.655 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 221 kg.
Qua bagageruimte biedt Toyota RAV4 een beetje meer ruimte – 514 L tegenover 450 L. Dat is een verschil van ongeveer 64 L.
Wat laadvermogen betreft biedt Toyota RAV4 lichtjes meer laadvermogen – 610 kg tegenover 526 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 84 kg.
CUPRA Formentor is grotendeels superieur in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Cupra Formentor combineert sportieve looks met de praktische ruimte van een SUV en reageert op het stuur met een speelse precisie die uitnodigt om te sturen. Wie stijl, beleving en dagelijks gebruik wil zonder concessies aan rijplezier, vindt in deze Formentor een overtuigende keuze die je op elke rit een glimlach bezorgt.
detailsDe Toyota RAV4 is een ruime en betrouwbare SUV die zich goed leent voor zowel dagelijks woon-werkverkeer als lange ritten. Met een comfortabele rijhouding, degelijke afwerking en moderne veiligheidstechnieken voelt hij solide aan zonder poespas.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
41.800 - 74.200 €
|
Prijs
44.700 - 64.300 €
|
|
Verbruik L/100km
1,4 - 10,1 L/100km
|
Verbruik L/100km
1,3 - 5,3 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
117 - 126 km
|
Elektrische actieradius
133 - 137 km
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
32 - 229 g/km
|
CO2
30 - 121 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
SUV
|
Carrosserietype
SUV
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
-
|
|
Leeggewicht
1.434 - 1.742 kg
|
Leeggewicht
1.655 - 1.960 kg
|
|
Bagageruimte
345 - 450 L
|
Bagageruimte
446 - 514 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
-
|
|
Breedte
1.839 - 1.852 mm
|
Breedte
1.880 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
-
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
439 - 526 kg
|
Laadvermogen
515 - 610 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Benzine, Benzine Mild Hybride, Diesel, Plug-in Hybride
|
Motortype
Volledig Hybride, Plug-in Hybride
|
|
Transmissie
Automatisch, Manuel
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling, Handgeschakelde Versnellingsbak
|
Transmissiedetail
CVT Transmissie
|
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
150 - 390 pk
|
Vermogen pk
185 - 309 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
4,2 - 9 s
|
Acceleratie 0-100km/u
5,8 - 8 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
-
|
|
Koppel
250 - 480 Nm
|
Koppel
-
|
|
Aantal Cilinders
4 - 5
|
Aantal Cilinders
4
|
|
Vermogen kW
110 - 287 kW
|
Vermogen kW
136 - 227 kW
|
|
Motorinhoud
1.498 - 2.480 cm3
|
Motorinhoud
2.487 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2.024 - 2.026
|
Bouwjaar
2026
|
|
CO2-efficiëntieklasse
G, E, D, F, B
|
CO2-efficiëntieklasse
C, D, B
|
|
Merk
CUPRA
|
Merk
Toyota
|