Vergelijk prestaties (340 pk vs 340 pk), bagageruimte en prijs (51.600 € vs 50.700 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – BMW Z4 of CUPRA Tavascan.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Op het vlak van zuinigheid en prijs ontstaan interessante verschillen tussen beide modellen.
CUPRA Tavascan is nauwelijks goedkoper – begint al bij 50.700 € , terwijl BMW Z4 start bij 51.600 € . Dat is een verschil van ongeveer 814 €.
Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.
Beide modellen leveren hetzelfde vermogen – 340 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is BMW Z4 duidelijk sneller – 4,5 s tegenover 5,5 s voor CUPRA Tavascan. Dat is een verschil van ongeveer 1 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: CUPRA Tavascan levert marginaal meer koppel – 545 Nm tegenover 500 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 45 Nm.
Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?
Zitplaatsen: CUPRA Tavascan biedt meer zitplaatsen – 5 tegenover 2.
Bij het leeggewicht is BMW Z4 merkbaar lichter – 1.510 kg tegenover 2.096 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 586 kg.
Qua bagageruimte biedt CUPRA Tavascan significant meer ruimte – 540 L tegenover 281 L. Dat is een verschil van ongeveer 259 L.
Wat laadvermogen betreft biedt CUPRA Tavascan veel meer laadvermogen – 518 kg tegenover 235 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 283 kg.
CUPRA Tavascan is grotendeels superieur in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De BMW Z4 is een strak vormgegeven roadster die elke rit tot een klein evenement verheft, elegant van ver en uitdagend van dichtbij. Wie op zoek is naar een open sportauto die puur rijplezier en karakter levert zonder gedoe, vindt in de Z4 een charmante partner die uitnodigt om vaker de lange weg te nemen.
detailsDe CUPRA Tavascan presenteert zich als een sportieve, stijlvol vormgegeven elektrische auto met een uitgesproken karakter. Hij combineert vlotte rijeigenschappen met een premium interieur waar design en rijbeleving centraal staan.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
51.600 - 77.500 €
|
Prijs
50.700 - 59.900 €
|
|
Verbruik L/100km
6,9 - 8,5 L/100km
|
Verbruik L/100km
-
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
15,4 - 17,1 kWh/100km
|
|
Elektrische actieradius
-
|
Elektrische actieradius
441 - 557 km
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
157 - 191 g/km
|
CO2
0 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
Roadster
|
Carrosserietype
SUV
|
|
Stoelen
2
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
-
|
|
Leeggewicht
1.510 - 1.640 kg
|
Leeggewicht
2.096 - 2.273 kg
|
|
Bagageruimte
281 L
|
Bagageruimte
540 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
-
|
|
Breedte
1.864 mm
|
Breedte
1.861 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
-
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
215 - 235 kg
|
Laadvermogen
507 - 518 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Benzine
|
Motortype
Elektrisch
|
|
Transmissie
Handmatig, Automatisch
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Versnellingsbak
|
Transmissiedetail
Reductiebak
|
|
Aandrijving
Achterwielaandrijving
|
Aandrijving
Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
197 - 340 pk
|
Vermogen pk
190 - 340 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
4,5 - 6,8 s
|
Acceleratie 0-100km/u
5,5 - 8,6 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
-
|
|
Koppel
320 - 500 Nm
|
Koppel
350 - 545 Nm
|
|
Aantal Cilinders
4 - 6
|
Aantal Cilinders
-
|
|
Vermogen kW
145 - 250 kW
|
Vermogen kW
140 - 250 kW
|
|
Motorinhoud
1.998 - 2.998 cm3
|
Motorinhoud
-
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2.025 - 2.026
|
Bouwjaar
2026
|
|
CO2-efficiëntieklasse
F, G
|
CO2-efficiëntieklasse
A
|
|
Merk
BMW
|
Merk
CUPRA
|