Vergelijk prestaties (398 pk vs 163 pk), bagageruimte en prijs (61.300 € vs 25.400 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – BMW X3 of SsangYong Tivoli.
Aankoopprijs en efficiency zijn vaak de eerste criteria. Hier zie je welk model op termijn de beste keuze is – aan de pomp, aan de laadpaal of bij de aanschaf.
SsangYong Tivoli is significant goedkoper – begint al bij 25.400 € , terwijl BMW X3 start bij 61.300 € . Dat is een verschil van ongeveer 35.903 €.
Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: BMW X3 verbruikt 2,8 L/100km en is daarmee veel zuiniger dan SsangYong Tivoli (7 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 4,2 L/100km.
Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.
Wat motorvermogen betreft heeft BMW X3 veel meer vermogen – 398 pk tegenover 163 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 235 pk.
Ook bij het koppel is er een verschil: BMW X3 levert ruim meer koppel – 670 Nm tegenover 280 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 390 Nm.
Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is SsangYong Tivoli significant lichter – 1.375 kg tegenover 1.930 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 555 kg.
Qua bagageruimte biedt SsangYong Tivoli duidelijk meer ruimte – 720 L tegenover 570 L. Dat is een verschil van ongeveer 150 L.
Wat laadvermogen betreft biedt BMW X3 opvallend meer laadvermogen – 570 kg tegenover 455 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 115 kg.
BMW X3 laat de concurrent weinig kans in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De BMW X3 voelt als een premium alleskunner: strak rijgedrag, ruim interieur en een luxueuze afwerking die elke rit net dat beetje extra geeft. Voor wie comfort en sportiviteit wil combineren zonder in een saaie stationwagon te belanden, is dit een slimme keuze met karakter en allure.
detailsDe Tivoli is een charmante en betaalbare crossover die praktisch nut combineert met een eigenzinnige stijl. Zoek je slimme binnenruimte, nette uitrusting en een vriendelijke prijs zonder franje, dan is de Tivoli een verstandige keuze die zich niet groot voordoet maar je toch weet te verrassen.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
61.300 - 86.600 €
|
Prijs
25.400 - 36.000 €
|
|
Verbruik L/100km
2,8 - 7,7 L/100km
|
Verbruik L/100km
7 - 8,3 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
88 km
|
Elektrische actieradius
-
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
64 - 175 g/km
|
CO2
161 - 191 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
50 L
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
SUV
|
Carrosserietype
SUV
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
5
|
|
Leeggewicht
1.930 - 2.140 kg
|
Leeggewicht
1.375 - 1.492 kg
|
|
Bagageruimte
460 - 570 L
|
Bagageruimte
395 - 720 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
4.225 - 4.480 mm
|
|
Breedte
1.920 mm
|
Breedte
1.810 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
1.613 - 1.646 mm
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
1.115 - 1.440 L
|
|
Laadvermogen
570 kg
|
Laadvermogen
425 - 455 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Benzine Mild Hybride, Diesel Mild Hybride, Plug-in Hybride
|
Motortype
Benzine
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Manuel, Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak
|
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Versnellingsbak
|
|
Aandrijving
Vierwielaandrijving
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
197 - 398 pk
|
Vermogen pk
163 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
4,6 - 7,8 s
|
Acceleratie 0-100km/u
-
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
175 - 181 km/u
|
|
Koppel
330 - 670 Nm
|
Koppel
260 - 280 Nm
|
|
Aantal Cilinders
4 - 6
|
Aantal Cilinders
4
|
|
Vermogen kW
145 - 293 kW
|
Vermogen kW
120 kW
|
|
Motorinhoud
1.995 - 2.998 cm3
|
Motorinhoud
1.497 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2.024 - 2.025
|
Bouwjaar
2.021 - 2.024
|
|
CO2-efficiëntieklasse
F, E, B
|
CO2-efficiëntieklasse
F, G
|
|
Merk
BMW
|
Merk
SsangYong
|