Vergelijk prestaties (601 pk vs 530 pk), bagageruimte en prijs (74.100 € vs 48.800 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – BMW i5 Touring of BYD Seal.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Prijs en verbruik horen tot de belangrijkste koopargumenten – precies hier scheidt zich vaak het kaf van het koren.
BYD Seal is aanzienlijk goedkoper – begint al bij 48.800 € , terwijl BMW i5 Touring start bij 74.100 € . Dat is een verschil van ongeveer 25.329 €.
Qua stroomverbruik ontlopen beide modellen elkaar nauwelijks – ze verbruiken ongeveer 15,4 kWh/100km.
Bij de elektrische actieradius biedt BMW i5 Touring marginaal meer bereik: tot 602 km, ongeveer 32 km meer dan BYD Seal.
Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.
Wat motorvermogen betreft heeft BMW i5 Touring enigszins meer vermogen – 601 pk tegenover 530 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 71 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is BYD Seal minimaal sneller – 3,8 s tegenover 3,9 s voor BMW i5 Touring. Dat is een verschil van ongeveer 0,1 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: BMW i5 Touring levert een beetje meer koppel – 820 Nm tegenover 670 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 150 Nm.
Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is BYD Seal iets lichter – 1.907 kg tegenover 2.255 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 348 kg.
Wat laadvermogen betreft biedt BMW i5 Touring enigszins meer laadvermogen – 560 kg tegenover 473 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 87 kg.
BYD Seal heeft slechts een klein voordeel in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De BMW i5 Touring verpakt elektrische aandrijving in een elegante stationwagen en combineert royale binnenruimte met een luxueuze afwerking en plezierige rijeigenschappen. Praktisch genoeg voor gezinnen, stijlvol genoeg voor de Zuidas, en met genoeg slimme snufjes om het dagelijkse verkeer een stuk minder saai te maken.
detailsDe BYD Seal combineert scherpe, moderne lijnen met een verrassend premium gevoel van binnen, waardoor hij er luxer uitziet dan je zou verwachten voor de prijs. Op de weg voelt hij vlot en zelfverzekerd aan, een slimme keuze voor kopers die comfort en een tikkie sportiviteit willen zonder gedoe.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
74.100 - 103.900 €
|
Prijs
48.800 - 54.900 €
|
|
Verbruik L/100km
-
|
Verbruik L/100km
-
|
|
Verbruik kWh/100km
15,4 - 17,7 kWh/100km
|
Verbruik kWh/100km
15,4 - 18,2 kWh/100km
|
|
Elektrische actieradius
522 - 602 km
|
Elektrische actieradius
460 - 570 km
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
0 g/km
|
CO2
0 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
Stationwagen
|
Carrosserietype
Sedan
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
-
|
|
Leeggewicht
2.255 - 2.425 kg
|
Leeggewicht
1.907 - 2.185 kg
|
|
Bagageruimte
570 L
|
Bagageruimte
-
|
|
Lengte
-
|
Lengte
-
|
|
Breedte
1.900 mm
|
Breedte
1.875 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
-
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
535 - 560 kg
|
Laadvermogen
446 - 473 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Elektrisch
|
Motortype
Elektrisch
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Reductiebak
|
Transmissiedetail
Reductiebak
|
|
Aandrijving
Vierwielaandrijving, Achterwielaandrijving
|
Aandrijving
Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
340 - 601 pk
|
Vermogen pk
231 - 530 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
3,9 - 6,1 s
|
Acceleratie 0-100km/u
3,8 - 7,5 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
-
|
|
Koppel
430 - 820 Nm
|
Koppel
360 - 670 Nm
|
|
Aantal Cilinders
-
|
Aantal Cilinders
-
|
|
Vermogen kW
250 - 442 kW
|
Vermogen kW
170 - 390 kW
|
|
Motorinhoud
-
|
Motorinhoud
-
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2024
|
Bouwjaar
2026
|
|
CO2-efficiëntieklasse
A
|
CO2-efficiëntieklasse
A
|
|
Merk
BMW
|
Merk
BYD
|