VS

BMW i4 vs MINI Countryman vergelijking

Vergelijk prestaties (601 pk vs 313 pk), bagageruimte en prijs (58.600 € vs 35.700 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – BMW i4 of MINI Countryman.

BMW i4 vs MINI Countryman: de belangrijkste verschillen

BMW i4

5 (3 Beoordelingen)
beoordeel
  • veel meer vermogen
  • marginaal zuiniger
  • lichtjes meer elektrische actieradius
  • veel sneller van 0–100 km/u
  • nauwelijks meer bagageruimte
details

MINI Countryman

5 (1 Beoordelingen)
beoordeel
  • aanzienlijk goedkoper
  • merkbaar lichter
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

i4

Kosten en verbruik

Op het vlak van zuinigheid en prijs ontstaan interessante verschillen tussen beide modellen.

MINI Countryman is aanzienlijk goedkoper – begint al bij 35.700 € , terwijl BMW i4 start bij 58.600 € . Dat is een verschil van ongeveer 22.879 €.

Bij het stroomverbruik heeft BMW i4 het voordeel: met 14,7 kWh/100km is dit model marginaal efficiënter dan MINI Countryman, dat 14,8 kWh/100km nodig heeft. Het verschil bedraagt ongeveer 0,1 kWh/100km.

Bij de elektrische actieradius biedt BMW i4 lichtjes meer bereik: tot 613 km, ongeveer 116 km meer dan MINI Countryman.

Countryman

Motor en prestaties

Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.

Wat motorvermogen betreft heeft BMW i4 veel meer vermogen601 pk tegenover 313 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 288 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is BMW i4 veel sneller3,7 s tegenover 5,6 s voor MINI Countryman. Dat is een verschil van ongeveer 1,9 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: BMW i4 levert duidelijk meer koppel – 795 Nm tegenover 494 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 301 Nm.

i4

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Interieur, bagageruimte en laadvermogen zijn doorslaggevend voor praktisch gebruik. Hier tellen comfort en flexibiliteit.

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.

Bij het leeggewicht is MINI Countryman merkbaar lichter – 1.570 kg tegenover 2.070 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 500 kg.

Qua bagageruimte biedt BMW i4 nauwelijks meer ruimte – 470 L tegenover 460 L. Dat is een verschil van ongeveer 10 L.

Wat laadvermogen betreft biedt MINI Countryman nauwelijks meer laadvermogen – 500 kg tegenover 480 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 20 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

BMW i4 wint het duel overtuigend in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 58.600
i4

BMW i4

  • Motortype : Elektrisch
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving
  • Vermogen pk : 286 - 601 pk
  • Verbruik kWh/100km : 14,7 - 16,7 kWh/100km
  • Elektrische actieradius : 514 - 613 km
BMW i4
MINI Countryman

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

BMW i4

De BMW i4 combineert een stille elektrische rijervaring met het vertrouwde sportieve stuurgevoel van BMW, zonder in te leveren op luxe of dagelijkse bruikbaarheid. Met een strak coupé-achtig profiel en een interieur dat chique én bestuurdergericht aanvoelt, is het een premium keuze voor wie comfort wil met een stiekeme sportieve knipoog.

details

MINI Countryman

De MINI Countryman is de ruimer uitgevoerde MINI die stedelijke flair koppelt aan praktische bruikbaarheid, perfect voor wie stijl wil zonder in te leveren op comfort. Hij rijdt vlot en eigenwijs, biedt verrassend veel ruimte en blijft met zijn iconische looks altijd een gespreksonderwerp — ideaal als je comfortabel en opvallend wilt reizen.

details
BMW i4
MINI Countryman

Kosten en Verbruik

Prijs
58.600 - 74.100 €
Prijs
35.700 - 47.300 €
Verbruik L/100km
-
Verbruik L/100km
5,9 - 6,5 L/100km
Verbruik kWh/100km
14,7 - 16,7 kWh/100km
Verbruik kWh/100km
14,8 - 15,9 kWh/100km
Elektrische actieradius
514 - 613 km
Elektrische actieradius
463 - 497 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
0 g/km
CO2
0 - 149 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
Hatchback
Carrosserietype
SUV
Stoelen
5
Stoelen
5
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
2.070 - 2.285 kg
Leeggewicht
1.570 - 2.075 kg
Bagageruimte
470 L
Bagageruimte
450 - 460 L
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.852 mm
Breedte
1.843 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
445 - 480 kg
Laadvermogen
475 - 500 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Elektrisch
Motortype
Benzine Mild Hybride, Elektrisch
Transmissie
Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Reductiebak
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling, Reductiebak
Aandrijving
Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
Vermogen pk
286 - 601 pk
Vermogen pk
122 - 313 pk
Acceleratie 0-100km/u
3,7 - 6 s
Acceleratie 0-100km/u
5,6 - 10,5 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
400 - 795 Nm
Koppel
230 - 494 Nm
Aantal Cilinders
-
Aantal Cilinders
3
Vermogen kW
210 - 442 kW
Vermogen kW
90 - 230 kW
Motorinhoud
-
Motorinhoud
1.499 cm3

Algemeen

Bouwjaar
2.024 - 2.025
Bouwjaar
2026
CO2-efficiëntieklasse
A
CO2-efficiëntieklasse
D, A, E
Merk
BMW
Merk
MINI
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.