VS

BMW 3 Series Saloon vs Kia Niro vergelijking

Vergelijk prestaties (530 pk vs 138 pk), bagageruimte en prijs (47.400 € vs 34.600 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – BMW 3 Series Saloon of Kia Niro.

BMW 3 Series Saloon vs Kia Niro: de belangrijkste verschillen

BMW 3 Series Saloon

  • veel meer vermogen
  • ruim zuiniger
  • aanzienlijk sneller van 0–100 km/u
details

Kia Niro

4,5 (3 Beoordelingen)
beoordeel
  • merkbaar goedkoper
  • minimaal lichter
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

3 Series Saloon

Kosten en verbruik

Aankoopprijs en efficiency zijn vaak de eerste criteria. Hier zie je welk model op termijn de beste keuze is – aan de pomp, aan de laadpaal of bij de aanschaf.

Kia Niro is merkbaar goedkoper – begint al bij 34.600 € , terwijl BMW 3 Series Saloon start bij 47.400 € . Dat is een verschil van ongeveer 12.822 €.

Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: BMW 3 Series Saloon verbruikt 2,4 L/100km en is daarmee ruim zuiniger dan Kia Niro (4,5 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 2,1 L/100km.

Niro

Motor en prestaties

Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.

Wat motorvermogen betreft heeft BMW 3 Series Saloon veel meer vermogen530 pk tegenover 138 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 392 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is BMW 3 Series Saloon aanzienlijk sneller3,5 s tegenover 11,1 s voor Kia Niro. Dat is een verschil van ongeveer 7,6 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: BMW 3 Series Saloon levert significant meer koppel – 700 Nm tegenover 265 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 435 Nm.

3 Series Saloon

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Interieur, bagageruimte en laadvermogen zijn doorslaggevend voor praktisch gebruik. Hier tellen comfort en flexibiliteit.

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.

Bij het leeggewicht is Kia Niro minimaal lichter – 1.474 kg tegenover 1.575 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 101 kg.

Wat laadvermogen betreft biedt BMW 3 Series Saloon nauwelijks meer laadvermogen – 495 kg tegenover 466 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 29 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

BMW 3 Series Saloon wint het duel overtuigend in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 47.400
3 Series Saloon

BMW 3 Series Saloon

  • Motortype : Diesel Mild Hybride, Benzine, Benzine Mild Hybride, Plug-in Hybride
  • Transmissie : Automatisch, Manuel
  • Aandrijving : Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving
  • Vermogen pk : 150 - 530 pk
  • Verbruik L/100km : 2,4 - 10,1 L/100km
  • Elektrische actieradius : 96 - 101 km
BMW 3 Series Saloon
Kia Niro

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

BMW 3 Series Saloon

De BMW 3‑serie voelt als een scherpgeslepen rijdersauto met een vlotte mix van sportiviteit en dagelijks comfort, precies wat je wilt als autorijden nog steeds plezier moet geven. Binnen is het degelijk premium zonder te patserig te worden, waardoor hij zowel zakelijk als privé overtuigt — perfect voor wie graag sportief rijdt maar zijn koffiemok heel wil houden.

details

Kia Niro

De Kia Niro zet in op slimme praktijk: een praktische, moderne crossover die ruimte en comfort levert zonder hoogdravend gedoe. Hij rijdt comfortabel en efficiënt, heeft intuïtieve bediening en lage gebruikskosten, en voelt daardoor als een verstandige keuze voor wie dagelijks rijdt maar toch wat karakter wil.

details
BMW 3 Series Saloon
Kia Niro

Kosten en Verbruik

Prijs
47.400 - 108.000 €
Prijs
34.600 - 40.100 €
Verbruik L/100km
2,4 - 10,1 L/100km
Verbruik L/100km
4,5 - 4,9 L/100km
Verbruik kWh/100km
-
Verbruik kWh/100km
-
Elektrische actieradius
96 - 101 km
Elektrische actieradius
-
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
54 - 227 g/km
CO2
102 - 111 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
Sedan
Carrosserietype
SUV
Stoelen
5
Stoelen
5
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
1.575 - 1.960 kg
Leeggewicht
1.474 kg
Bagageruimte
375 - 480 L
Bagageruimte
-
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.827 - 1.903 mm
Breedte
1.825 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
405 - 495 kg
Laadvermogen
466 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Diesel Mild Hybride, Benzine, Benzine Mild Hybride, Plug-in Hybride
Motortype
Volledig Hybride
Transmissie
Automatisch, Manuel
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak, Handgeschakelde Versnellingsbak
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling
Aandrijving
Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Vermogen pk
150 - 530 pk
Vermogen pk
138 pk
Acceleratie 0-100km/u
3,5 - 8,6 s
Acceleratie 0-100km/u
11,1 - 11,4 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
250 - 700 Nm
Koppel
265 Nm
Aantal Cilinders
4 - 6
Aantal Cilinders
4
Vermogen kW
110 - 390 kW
Vermogen kW
102 kW
Motorinhoud
1.995 - 2.998 cm3
Motorinhoud
1.580 cm3

Algemeen

Bouwjaar
2.024 - 2.025
Bouwjaar
2025
CO2-efficiëntieklasse
D, E, F, G, B
CO2-efficiëntieklasse
C
Merk
BMW
Merk
Kia
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.