Vergelijk prestaties (300 pk vs 138 pk), bagageruimte en prijs (34.800 € vs 34.600 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – BMW 1 Series of Kia Niro.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Prijs en verbruik horen tot de belangrijkste koopargumenten – precies hier scheidt zich vaak het kaf van het koren.
Kia Niro is marginaal goedkoper – begint al bij 34.600 € , terwijl BMW 1 Series start bij 34.800 € . Dat is een verschil van ongeveer 264 €.
Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: BMW 1 Series verbruikt 4,3 L/100km en is daarmee minimaal zuiniger dan Kia Niro (4,5 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 0,2 L/100km.
Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.
Wat motorvermogen betreft heeft BMW 1 Series ruim meer vermogen – 300 pk tegenover 138 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 162 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is BMW 1 Series veel sneller – 4,9 s tegenover 11,1 s voor Kia Niro. Dat is een verschil van ongeveer 6,2 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: BMW 1 Series levert zichtbaar meer koppel – 400 Nm tegenover 265 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 135 Nm.
Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is BMW 1 Series nauwelijks lichter – 1.465 kg tegenover 1.474 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 9 kg.
Wat laadvermogen betreft biedt BMW 1 Series marginaal meer laadvermogen – 510 kg tegenover 466 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 44 kg.
BMW 1 Series is grotendeels superieur in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De BMW 1 Serie rijdt als een kleiner broertje met grootse aspiraties: sportief, direct en verrassend volwassen voor dagelijks gebruik. Met een premium interieur en slimme indeling is het een ideale metgezel voor wie rijplezier wil zonder gedoe — kortom, plezier op wielen dat ook prima in de supermarkt past.
detailsDe Kia Niro zet in op slimme praktijk: een praktische, moderne crossover die ruimte en comfort levert zonder hoogdravend gedoe. Hij rijdt comfortabel en efficiënt, heeft intuïtieve bediening en lage gebruikskosten, en voelt daardoor als een verstandige keuze voor wie dagelijks rijdt maar toch wat karakter wil.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
34.800 - 61.600 €
|
Prijs
34.600 - 40.100 €
|
|
Verbruik L/100km
4,3 - 7,6 L/100km
|
Verbruik L/100km
4,5 - 4,9 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
-
|
Elektrische actieradius
-
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
112 - 173 g/km
|
CO2
102 - 111 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
Hatchback
|
Carrosserietype
SUV
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
-
|
|
Leeggewicht
1.465 - 1.625 kg
|
Leeggewicht
1.474 kg
|
|
Bagageruimte
300 - 380 L
|
Bagageruimte
-
|
|
Lengte
-
|
Lengte
-
|
|
Breedte
1.800 mm
|
Breedte
1.825 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
-
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
475 - 510 kg
|
Laadvermogen
466 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Diesel, Benzine Mild Hybride, Diesel Mild Hybride, Benzine
|
Motortype
Volledig Hybride
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling
|
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling
|
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
122 - 300 pk
|
Vermogen pk
138 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
4,9 - 9,8 s
|
Acceleratie 0-100km/u
11,1 - 11,4 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
-
|
|
Koppel
230 - 400 Nm
|
Koppel
265 Nm
|
|
Aantal Cilinders
3 - 4
|
Aantal Cilinders
4
|
|
Vermogen kW
90 - 221 kW
|
Vermogen kW
102 kW
|
|
Motorinhoud
1.499 - 1.998 cm3
|
Motorinhoud
1.580 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2024
|
Bouwjaar
2025
|
|
CO2-efficiëntieklasse
D, C, F
|
CO2-efficiëntieklasse
C
|
|
Merk
BMW
|
Merk
Kia
|