VS

VW T-Cross vs MG MGS5 EV vergelijking

Vergelijk prestaties (150 pk vs 231 pk), bagageruimte en prijs (25.400 € vs 38.600 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – VW T-Cross of MG MGS5 EV.

VW T-Cross vs MG MGS5 EV: de belangrijkste verschillen

VW T-Cross

3,9 (4 Beoordelingen)
beoordeel
  • veel goedkoper
  • duidelijk lichter
  • marginaal meer bagageruimte
details

MG MGS5 EV

4,1 (3 Beoordelingen)
beoordeel
  • merkbaar meer vermogen
  • zichtbaar sneller van 0–100 km/u
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

T-Cross

Kosten en verbruik

Op het vlak van zuinigheid en prijs ontstaan interessante verschillen tussen beide modellen.

VW T-Cross is veel goedkoper – begint al bij 25.400 € , terwijl MG MGS5 EV start bij 38.600 € . Dat is een verschil van ongeveer 13.249 €.

MGS5 EV

Motor en prestaties

Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.

Wat motorvermogen betreft heeft MG MGS5 EV merkbaar meer vermogen231 pk tegenover 150 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 81 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is MG MGS5 EV zichtbaar sneller6,3 s tegenover 8,4 s voor VW T-Cross. Dat is een verschil van ongeveer 2,1 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: MG MGS5 EV levert zichtbaar meer koppel – 350 Nm tegenover 250 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 100 Nm.

T-Cross

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.

Bij het leeggewicht is VW T-Cross duidelijk lichter – 1.267 kg tegenover 1.710 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 443 kg.

Qua bagageruimte biedt VW T-Cross marginaal meer ruimte – 455 L tegenover 453 L. Dat is een verschil van ongeveer 2 L.

Wat laadvermogen betreft biedt VW T-Cross enigszins meer laadvermogen – 480 kg tegenover 395 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 85 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

MG MGS5 EV wint het duel overtuigend in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 38.600
MGS5 EV

MG MGS5 EV

  • Motortype : Elektrisch
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Achterwielaandrijving
  • Vermogen pk : 170 - 231 pk
  • Verbruik kWh/100km : 15,5 - 16,6 kWh/100km
  • Elektrische actieradius : 340 - 480 km
VW T-Cross
MG MGS5 EV

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

VW T-Cross

De T-Cross voelt als een slimme stads-SUV: compact van buiten en verrassend royaal van binnen, met slimme opbergoplossingen en een prettig hoge zithouding die het dagelijks gebruik relaxed maakt. Voor kopers die stoer design willen zonder gedoe is dit een verstandige keuze — praktisch, vriendelijk in de omgang en nét dat beetje ondeugend op de stoep.

details

MG MGS5 EV

De MG MGS5 EV zet een verrassend volwassen en ruimtelijke indruk neer, met moderne styling en een interieur dat praktisch en slim ingedeeld is. Voor kopers die vooral comfort, connectiviteit en een scherpe prijs belangrijk vinden is het een overtuigende optie — hij rijdt relaxt en doet zijn best om het dagelijkse woon-werkverkeer minder saai te maken.

details
VW T-Cross
MG MGS5 EV

Kosten en Verbruik

Prijs
25.400 - 37.900 €
Prijs
38.600 - 45.700 €
Verbruik L/100km
5,4 - 6 L/100km
Verbruik L/100km
-
Verbruik kWh/100km
-
Verbruik kWh/100km
15,5 - 16,6 kWh/100km
Elektrische actieradius
-
Elektrische actieradius
340 - 480 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
124 - 136 g/km
CO2
0 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
SUV
Carrosserietype
SUV
Stoelen
5
Stoelen
5
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
1.267 - 1.338 kg
Leeggewicht
1.710 - 1.800 kg
Bagageruimte
455 L
Bagageruimte
453 L
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.784 mm
Breedte
1.849 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
463 - 480 kg
Laadvermogen
370 - 395 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Benzine
Motortype
Elektrisch
Transmissie
Manuel, Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling
Transmissiedetail
Reductiebak
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Aandrijving
Achterwielaandrijving
Vermogen pk
95 - 150 pk
Vermogen pk
170 - 231 pk
Acceleratie 0-100km/u
8,4 - 11,3 s
Acceleratie 0-100km/u
6,3 - 8 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
175 - 250 Nm
Koppel
250 - 350 Nm
Aantal Cilinders
3 - 4
Aantal Cilinders
-
Vermogen kW
70 - 110 kW
Vermogen kW
125 - 170 kW
Motorinhoud
999 - 1.498 cm3
Motorinhoud
-

Algemeen

Bouwjaar
2.024 - 2.025
Bouwjaar
2025
CO2-efficiëntieklasse
D, E
CO2-efficiëntieklasse
A
Merk
VW
Merk
MG
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.