Vergelijk prestaties (343 pk vs 408 pk), bagageruimte en prijs (46.800 € vs 49.300 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Subaru Solterra of VinFast VF 8.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Prijs en verbruik horen tot de belangrijkste koopargumenten – precies hier scheidt zich vaak het kaf van het koren.
Subaru Solterra is nauwelijks goedkoper – begint al bij 46.800 € , terwijl VinFast VF 8 start bij 49.300 € . Dat is een verschil van ongeveer 2.542 €.
Bij het stroomverbruik heeft Subaru Solterra het voordeel: met 16,8 kWh/100km is dit model opvallend efficiënter dan VinFast VF 8, dat 21,9 kWh/100km nodig heeft. Het verschil bedraagt ongeveer 5,1 kWh/100km.
Bij de elektrische actieradius biedt Subaru Solterra een beetje meer bereik: tot 532 km, ongeveer 61 km meer dan VinFast VF 8.
Vermogen, koppel en acceleratie zijn de klassieke maatstaven – en hier komen de interessante verschillen naar voren.
Wat motorvermogen betreft heeft VinFast VF 8 lichtjes meer vermogen – 408 pk tegenover 343 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 65 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Subaru Solterra nauwelijks sneller – 5,1 s tegenover 5,5 s voor VinFast VF 8. Dat is een verschil van ongeveer 0,4 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: VinFast VF 8 levert zichtbaar meer koppel – 620 Nm tegenover 437 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 183 Nm.
Interieur, bagageruimte en laadvermogen zijn doorslaggevend voor praktisch gebruik. Hier tellen comfort en flexibiliteit.
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is Subaru Solterra opvallend lichter – 2.040 kg tegenover 2.455 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 415 kg.
Qua bagageruimte biedt Subaru Solterra lichtjes meer ruimte – 441 L tegenover 376 L. Dat is een verschil van ongeveer 65 L.
Wat laadvermogen betreft biedt VinFast VF 8 minimaal meer laadvermogen – 515 kg tegenover 510 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 5 kg.
Subaru Solterra ligt iets voor in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Subaru Solterra voelt aan als een stille, betrouwbare avonturier die je met vertrouwen naar het bos of de supermarkt brengt, zonder poespas maar met voldoende karakter. Voor wie houdt van degelijkheid en praktische veelzijdigheid is dit een slimme, nuchtere keuze — niet de meest showy, maar wel eentje die je zelden in de steek laat.
detailsDe VinFast VF 8 presenteert zich als een gedurfde elektrische SUV met strak design en ambitieuze pretenties, maar het echte oordeel komt pas tijdens dagelijks gebruik en woon-werkritten. Voor wie zoekt naar moderne uitrusting en een frisse nieuwkomer in het segment is de VF 8 zeker het overwegen waard, al moet je wel checken of hij past bij je laadgewoonten en levensstijl.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
46.800 - 56.300 €
|
Prijs
49.300 - 55.400 €
|
|
Verbruik L/100km
-
|
Verbruik L/100km
-
|
|
Verbruik kWh/100km
16,8 - 17,9 kWh/100km
|
Verbruik kWh/100km
21,9 - 22,9 kWh/100km
|
|
Elektrische actieradius
416 - 532 km
|
Elektrische actieradius
457 - 471 km
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
87,7 kWh
|
|
CO2
0 g/km
|
CO2
0 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
SUV
|
Carrosserietype
SUV
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
5
|
|
Leeggewicht
2.040 - 2.100 kg
|
Leeggewicht
2.455 - 2.520 kg
|
|
Bagageruimte
441 L
|
Bagageruimte
376 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
4.750 mm
|
|
Breedte
1.860 mm
|
Breedte
1.934 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
1.667 mm
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
1.373 L
|
|
Laadvermogen
485 - 510 kg
|
Laadvermogen
450 - 515 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Elektrisch
|
Motortype
Elektrisch
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Reductiebak
|
Transmissiedetail
Reductiebak
|
|
Aandrijving
Vierwielaandrijving
|
Aandrijving
Vierwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
218 - 343 pk
|
Vermogen pk
353 - 408 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
5,1 - 6,9 s
|
Acceleratie 0-100km/u
5,5 - 5,9 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
200 km/u
|
|
Koppel
336 - 437 Nm
|
Koppel
500 - 620 Nm
|
|
Aantal Cilinders
-
|
Aantal Cilinders
-
|
|
Vermogen kW
160 - 252 kW
|
Vermogen kW
260 - 300 kW
|
|
Motorinhoud
-
|
Motorinhoud
-
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2.022 - 2.026
|
Bouwjaar
2023
|
|
CO2-efficiëntieklasse
A
|
CO2-efficiëntieklasse
A
|
|
Merk
Subaru
|
Merk
VinFast
|