Vergelijk prestaties (136 pk vs 163 pk), bagageruimte en prijs (35.900 € vs 25.400 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Subaru Impreza of SsangYong Tivoli.
Bij prijs en efficiency worden de grootste verschillen meestal zichtbaar. Hier beslist zich vaak welk model beter binnen het budget past.
SsangYong Tivoli is veel goedkoper – begint al bij 25.400 € , terwijl Subaru Impreza start bij 35.900 € . Dat is een verschil van ongeveer 10.442 €.
Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: SsangYong Tivoli verbruikt 7 L/100km en is daarmee marginaal zuiniger dan Subaru Impreza (7,3 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 0,3 L/100km.
Vermogen, koppel en acceleratie zijn de klassieke maatstaven – en hier komen de interessante verschillen naar voren.
Wat motorvermogen betreft heeft SsangYong Tivoli enigszins meer vermogen – 163 pk tegenover 136 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 27 pk.
Qua topsnelheid ligt Subaru Impreza marginaal duidelijk voor – hij haalt 199 km/u, terwijl SsangYong Tivoli stopt bij 181 km/u. Het verschil bedraagt ongeveer 18 km/u.
Ook bij het koppel is er een verschil: SsangYong Tivoli levert duidelijk meer koppel – 280 Nm tegenover 182 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 98 Nm.
Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is SsangYong Tivoli een beetje lichter – 1.375 kg tegenover 1.574 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 199 kg.
Qua bagageruimte biedt SsangYong Tivoli aanzienlijk meer ruimte – 720 L tegenover 315 L. Dat is een verschil van ongeveer 405 L.
Bij de maximale laadcapaciteit biedt SsangYong Tivoli minimaal meer ruimte – tot 1.440 L, ongeveer 126 L meer dan Subaru Impreza.
Wat laadvermogen betreft biedt Subaru Impreza een beetje meer laadvermogen – 526 kg tegenover 455 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 71 kg.
SsangYong Tivoli domineert deze vergelijking in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Subaru Impreza voelt als een betrouwbare kompaan op de weg: robuust zonder schreeuwerig gedrag en verrassend plezierig om te sturen als het asfalt ophoudt. Voor kopers die degelijkheid, comfort en een 'ik kom overal' mentaliteit belangrijk vinden, is deze Impreza een slimme en nuchtere keuze met een knipoog.
detailsDe Tivoli is een charmante en betaalbare crossover die praktisch nut combineert met een eigenzinnige stijl. Zoek je slimme binnenruimte, nette uitrusting en een vriendelijke prijs zonder franje, dan is de Tivoli een verstandige keuze die zich niet groot voordoet maar je toch weet te verrassen.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
35.900 - 38.500 €
|
Prijs
25.400 - 36.000 €
|
|
Verbruik L/100km
7,3 L/100km
|
Verbruik L/100km
7 - 8,3 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
-
|
Elektrische actieradius
-
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
166 g/km
|
CO2
161 - 191 g/km
|
|
Tankinhoud
48 L
|
Tankinhoud
50 L
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
Hatchback
|
Carrosserietype
SUV
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
5
|
Deuren
5
|
|
Leeggewicht
1.574 - 1.599 kg
|
Leeggewicht
1.375 - 1.492 kg
|
|
Bagageruimte
315 L
|
Bagageruimte
395 - 720 L
|
|
Lengte
4.490 mm
|
Lengte
4.225 - 4.480 mm
|
|
Breedte
1.780 mm
|
Breedte
1.810 mm
|
|
Hoogte
1.515 mm
|
Hoogte
1.613 - 1.646 mm
|
|
Maximale Bagageruimte
1.297 - 1.314 L
|
Maximale Bagageruimte
1.115 - 1.440 L
|
|
Laadvermogen
501 - 526 kg
|
Laadvermogen
425 - 455 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Benzine Mild Hybride
|
Motortype
Benzine
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Manuel, Automatisch
|
|
Transmissiedetail
CVT Transmissie
|
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Versnellingsbak
|
|
Aandrijving
Vierwielaandrijving
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
136 pk
|
Vermogen pk
163 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
10,6 s
|
Acceleratie 0-100km/u
-
|
|
Maximale Snelheid
199 km/u
|
Maximale Snelheid
175 - 181 km/u
|
|
Koppel
182 Nm
|
Koppel
260 - 280 Nm
|
|
Aantal Cilinders
4
|
Aantal Cilinders
4
|
|
Vermogen kW
100 kW
|
Vermogen kW
120 kW
|
|
Motorinhoud
1.995 cm3
|
Motorinhoud
1.497 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2024
|
Bouwjaar
2.021 - 2.024
|
|
CO2-efficiëntieklasse
F
|
CO2-efficiëntieklasse
F, G
|
|
Merk
Subaru
|
Merk
SsangYong
|