Vergelijk prestaties (217 pk vs 226 pk), bagageruimte en prijs (36.600 € vs 26.400 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Nissan Leaf of CUPRA Raval.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Aankoopprijs en efficiency zijn vaak de eerste criteria. Hier zie je welk model op termijn de beste keuze is – aan de pomp, aan de laadpaal of bij de aanschaf.
CUPRA Raval is duidelijk goedkoper – begint al bij 26.400 € , terwijl Nissan Leaf start bij 36.600 € . Dat is een verschil van ongeveer 10.168 €.
Qua stroomverbruik ontlopen beide modellen elkaar nauwelijks – ze verbruiken ongeveer 13,7 kWh/100km.
Bij de elektrische actieradius biedt Nissan Leaf opvallend meer bereik: tot 624 km, ongeveer 180 km meer dan CUPRA Raval.
Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.
Wat motorvermogen betreft heeft CUPRA Raval minimaal meer vermogen – 226 pk tegenover 217 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 9 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is CUPRA Raval iets sneller – 6,8 s tegenover 7,6 s voor Nissan Leaf. Dat is een verschil van ongeveer 0,8 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: Nissan Leaf levert een beetje meer koppel – 355 Nm tegenover 290 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 65 Nm.
Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is CUPRA Raval enigszins lichter – 1.610 kg tegenover 1.864 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 254 kg.
Wat laadvermogen betreft biedt CUPRA Raval minimaal meer laadvermogen – 475 kg tegenover 444 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 31 kg.
CUPRA Raval ligt iets voor in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Nissan Leaf voelt als een slimme, nuchtere keuze: een elektrische auto die dagelijks rijden makkelijk en betaalbaar maakt zonder poespas. Met een comfortabel interieur en betrouwbaar rijgedrag is het een ideale optie voor wie zuinigheid boven showstuk verkiest — kortom, elektrisch rijden zonder drama.
detailsDe CUPRA Raval is een sportief ingestelde elektrische stadsauto die opvalt door een uitzonderlijk ruime en praktische kofferbak en een modern Android‑gebaseerd infotainmentsysteem met app‑store. Hij rijdt volwassen en biedt veel tractie en instelbare demping voor vlot dagelijks gebruik, al missen sommige bestuurders het speelsere stuurgevoel en kunnen touch‑sliders en strakker gevormde sportstoelen niet voor iedereen ideaal zijn.
details
Kosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
36.600 - 48.800 €
|
Prijs
26.400 - 47.300 €
|
|
Verbruik L/100km
-
|
Verbruik L/100km
-
|
|
Verbruik kWh/100km
13,7 - 13,8 kWh/100km
|
Verbruik kWh/100km
13,7 - 16,1 kWh/100km
|
|
Elektrische actieradius
436 - 624 km
|
Elektrische actieradius
300 - 444 km
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
0 g/km
|
CO2
0 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
Hatchback
|
Carrosserietype
Hatchback
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
-
|
|
Leeggewicht
1.864 - 1.956 kg
|
Leeggewicht
1.610 - 1.615 kg
|
|
Bagageruimte
-
|
Bagageruimte
441 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
-
|
|
Breedte
1.810 mm
|
Breedte
1.784 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
-
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
441 - 444 kg
|
Laadvermogen
470 - 475 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Elektrisch
|
Motortype
Elektrisch
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Reductiebak
|
Transmissiedetail
Reductiebak
|
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
176 - 217 pk
|
Vermogen pk
116 - 226 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
7,6 - 8,3 s
|
Acceleratie 0-100km/u
6,8 - 7,1 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
-
|
|
Koppel
345 - 355 Nm
|
Koppel
290 Nm
|
|
Aantal Cilinders
-
|
Aantal Cilinders
-
|
|
Vermogen kW
130 - 160 kW
|
Vermogen kW
85 - 166 kW
|
|
Motorinhoud
-
|
Motorinhoud
-
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2026
|
Bouwjaar
2026
|
|
CO2-efficiëntieklasse
A
|
CO2-efficiëntieklasse
A
|
|
Merk
Nissan
|
Merk
CUPRA
|