VS

MG MG4 vs Porsche Taycan vergelijking

Vergelijk prestaties (435 pk vs 1.034 pk), bagageruimte en prijs (43.700 € vs 104.300 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – MG MG4 of Porsche Taycan.

MG MG4 vs Porsche Taycan: de belangrijkste verschillen

MG MG4

5 (2 Beoordelingen)
beoordeel
  • ruim goedkoper
  • minimaal zuiniger
  • duidelijk lichter
details

Porsche Taycan

  • aanzienlijk meer vermogen
  • lichtjes meer elektrische actieradius
  • veel sneller van 0–100 km/u
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

MG4

Kosten en verbruik

Op het vlak van zuinigheid en prijs ontstaan interessante verschillen tussen beide modellen.

MG MG4 is ruim goedkoper – begint al bij 43.700 € , terwijl Porsche Taycan start bij 104.300 € . Dat is een verschil van ongeveer 60.612 €.

Bij het stroomverbruik heeft MG MG4 het voordeel: met 16,1 kWh/100km is dit model minimaal efficiënter dan Porsche Taycan, dat 16,7 kWh/100km nodig heeft. Het verschil bedraagt ongeveer 0,6 kWh/100km.

Bij de elektrische actieradius biedt Porsche Taycan lichtjes meer bereik: tot 680 km, ongeveer 135 km meer dan MG MG4.

Taycan

Motor en prestaties

Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.

Wat motorvermogen betreft heeft Porsche Taycan aanzienlijk meer vermogen1.034 pk tegenover 435 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 599 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Porsche Taycan veel sneller2,2 s tegenover 3,8 s voor MG MG4. Dat is een verschil van ongeveer 1,6 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: Porsche Taycan levert veel meer koppel – 1.340 Nm tegenover 600 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 740 Nm.

MG4

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?

Zitplaatsen: MG MG4 biedt meer zitplaatsen – 5 tegenover 4.

Bij het leeggewicht is MG MG4 duidelijk lichter – 1.755 kg tegenover 2.165 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 410 kg.

Wat laadvermogen betreft biedt Porsche Taycan merkbaar meer laadvermogen – 635 kg tegenover 448 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 187 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

Porsche Taycan is grotendeels superieur in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 104.300
Taycan

Porsche Taycan

  • Motortype : Elektrisch
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving
  • Vermogen pk : 408 - 1.034 pk
  • Verbruik kWh/100km : 16,7 - 20,7 kWh/100km
  • Elektrische actieradius : 552 - 680 km
MG MG4
Porsche Taycan

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

MG MG4

De MG4 voelt verrassend volwassen voor zijn prijs, met een vlotte rijbeleving en een strak, modern design dat op straat gewoon de aandacht trekt. Voor wie betaalbaar elektrisch wil rijden zonder poespas biedt de MG4 veel waar voor zijn geld en is hij een slimme keuze voor dagelijks gebruik.

details

Porsche Taycan

De Porsche Taycan mengt elektrische verfijning met het vertrouwde Porsche-karakter: strak stuurgedrag, luxueuze afwerking en een rijbeleving die zelfs korte ritjes spannend maakt. Voor wie emotie en stijl belangrijker vindt dan alleen praktisch nut is dit een gedurfde, stijlvolle keuze — en reken maar dat je in de straat de aandacht krijgt.

details
MG MG4
Porsche Taycan

Kosten en Verbruik

Prijs
43.700 - 47.800 €
Prijs
104.300 - 245.200 €
Verbruik L/100km
-
Verbruik L/100km
-
Verbruik kWh/100km
16,1 - 19 kWh/100km
Verbruik kWh/100km
16,7 - 20,7 kWh/100km
Elektrische actieradius
405 - 545 km
Elektrische actieradius
552 - 680 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
Hatchback
Carrosserietype
Coupé
Stoelen
5
Stoelen
4
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
1.755 - 1.810 kg
Leeggewicht
2.165 - 2.370 kg
Bagageruimte
-
Bagageruimte
326 - 407 L
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.836 mm
Breedte
1.966 - 1.998 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
448 kg
Laadvermogen
175 - 635 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Elektrisch
Motortype
Elektrisch
Transmissie
Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Reductiebak
Transmissiedetail
Reductiebak
Aandrijving
Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving
Aandrijving
Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving
Vermogen pk
190 - 435 pk
Vermogen pk
408 - 1.034 pk
Acceleratie 0-100km/u
3,8 - 7,5 s
Acceleratie 0-100km/u
2,2 - 4,8 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
350 - 600 Nm
Koppel
410 - 1.340 Nm
Aantal Cilinders
-
Aantal Cilinders
-
Vermogen kW
140 - 320 kW
Vermogen kW
300 - 760 kW
Motorinhoud
-
Motorinhoud
-

Algemeen

Bouwjaar
2026
Bouwjaar
2.024 - 2.025
CO2-efficiëntieklasse
A
CO2-efficiëntieklasse
A
Merk
MG
Merk
Porsche
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.