Vergelijk prestaties (421 pk vs 272 pk), bagageruimte en prijs (46.100 € vs 31.100 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Mercedes GLA of SEAT Leon SP Sportstourer.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Aankoopprijs en efficiency zijn vaak de eerste criteria. Hier zie je welk model op termijn de beste keuze is – aan de pomp, aan de laadpaal of bij de aanschaf.
SEAT Leon SP Sportstourer is ruim goedkoper – begint al bij 31.100 € , terwijl Mercedes GLA start bij 46.100 € . Dat is een verschil van ongeveer 14.966 €.
Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: SEAT Leon SP Sportstourer verbruikt 1,3 L/100km en is daarmee ruim zuiniger dan Mercedes GLA (2,9 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 1,6 L/100km.
Bij de elektrische actieradius biedt SEAT Leon SP Sportstourer ruim meer bereik: tot 131 km, ongeveer 57 km meer dan Mercedes GLA.
Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.
Wat motorvermogen betreft heeft Mercedes GLA duidelijk meer vermogen – 421 pk tegenover 272 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 149 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Mercedes GLA veel sneller – 4,3 s tegenover 7,9 s voor SEAT Leon SP Sportstourer. Dat is een verschil van ongeveer 3,6 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: Mercedes GLA levert zichtbaar meer koppel – 500 Nm tegenover 360 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 140 Nm.
Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is SEAT Leon SP Sportstourer lichtjes lichter – 1.384 kg tegenover 1.570 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 186 kg.
Qua bagageruimte biedt SEAT Leon SP Sportstourer opvallend meer ruimte – 620 L tegenover 435 L. Dat is een verschil van ongeveer 185 L.
Wat laadvermogen betreft biedt SEAT Leon SP Sportstourer iets meer laadvermogen – 569 kg tegenover 500 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 69 kg.
SEAT Leon SP Sportstourer overtreft in bijna alle aspecten in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De GLA mixt het stoere voorkomen van een SUV met het comfort van een premium compacte auto, waardoor hij even thuis is in de stad als op de vakantierit. Met een verzorgd interieur, slimme assistentiesystemen en rij-eigenschappen die vertrouwen wekken, is de GLA een overtuigende keuze voor wie stijl en praktisch gemak zoekt — met een knipoog naar autoliefhebbers.
detailsDe SEAT Leon ST combineert het scherpe design van de hatchback met verrassend veel bagageruimte, waardoor hij ideaal is voor gezinnen die niet willen inleveren op stijl. Hij rijdt vlot en betrokken, voelt volwassen aan en laat zien dat praktische auto’s ook karakter kunnen hebben.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
46.100 - 89.400 €
|
Prijs
31.100 - 45.500 €
|
|
Verbruik L/100km
2,9 - 9,5 L/100km
|
Verbruik L/100km
1,3 - 5,6 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
74 km
|
Elektrische actieradius
131 km
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
66 - 216 g/km
|
CO2
28 - 128 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
SUV
|
Carrosserietype
Stationwagen
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
-
|
|
Leeggewicht
1.570 - 1.810 kg
|
Leeggewicht
1.384 - 1.708 kg
|
|
Bagageruimte
385 - 435 L
|
Bagageruimte
470 - 620 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
-
|
|
Breedte
1.834 - 1.849 mm
|
Breedte
1.799 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
-
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
480 - 500 kg
|
Laadvermogen
422 - 569 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Benzine Mild Hybride, Plug-in Hybride, Diesel, Benzine
|
Motortype
Benzine, Benzine Mild Hybride, Plug-in Hybride, Diesel
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Manuel, Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling
|
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling
|
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
116 - 421 pk
|
Vermogen pk
115 - 272 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
4,3 - 11 s
|
Acceleratie 0-100km/u
7,9 - 10,8 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
-
|
|
Koppel
230 - 500 Nm
|
Koppel
220 - 360 Nm
|
|
Aantal Cilinders
4
|
Aantal Cilinders
3 - 4
|
|
Vermogen kW
85 - 310 kW
|
Vermogen kW
85 - 200 kW
|
|
Motorinhoud
1.332 - 1.991 cm3
|
Motorinhoud
1.498 - 1.968 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2025
|
Bouwjaar
2.024 - 2.026
|
|
CO2-efficiëntieklasse
E, F, B, G
|
CO2-efficiëntieklasse
D, B
|
|
Merk
Mercedes-Benz
|
Merk
SEAT
|