Vergelijk prestaties (204 pk vs 325 pk), bagageruimte en prijs (71.100 € vs 33.500 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Hyundai Nexo of VW Golf.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Aankoopprijs en efficiency zijn vaak de eerste criteria. Hier zie je welk model op termijn de beste keuze is – aan de pomp, aan de laadpaal of bij de aanschaf.
VW Golf is aanzienlijk goedkoper – begint al bij 33.500 € , terwijl Hyundai Nexo start bij 71.100 € . Dat is een verschil van ongeveer 37.525 €.
Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.
Wat motorvermogen betreft heeft VW Golf zichtbaar meer vermogen – 325 pk tegenover 204 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 121 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is VW Golf veel sneller – 5,3 s tegenover 7,8 s voor Hyundai Nexo. Dat is een verschil van ongeveer 2,5 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: VW Golf levert iets meer koppel – 420 Nm tegenover 350 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 70 Nm.
Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is VW Golf veel lichter – 1.307 kg tegenover 1.955 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 648 kg.
Qua bagageruimte biedt Hyundai Nexo merkbaar meer ruimte – 510 L tegenover 381 L. Dat is een verschil van ongeveer 129 L.
Wat laadvermogen betreft biedt VW Golf nauwelijks meer laadvermogen – 508 kg tegenover 485 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 23 kg.
VW Golf laat de concurrent weinig kans in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Hyundai Nexo voelt als een slimme en futuristische keuze voor wie emissievrije mobiliteit wil zonder het gedoe van opladen. Zijn soepele rijgedrag, slimme technologie en verrassend ruim interieur maken hem een volwassen — en stiekem best charmante — alternatief voor de gebruikelijke elektrische opties.
detailsDe Golf is al jaren de nuchtere alleskunner van het segment: degelijk gebouwd, praktisch in gebruik en met een wegligging die vertrouwen geeft. Geen opvallende showauto, maar een betrouwbare en comfortabele metgezel die precies levert wat je dagelijks nodig hebt.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
71.100 - 78.900 €
|
Prijs
33.500 - 55.500 €
|
|
Verbruik L/100km
-
|
Verbruik L/100km
1,1 - 7,6 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
-
|
Elektrische actieradius
131 - 143 km
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
0 g/km
|
CO2
25 - 173 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
SUV
|
Carrosserietype
Hatchback
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
-
|
|
Leeggewicht
1.955 kg
|
Leeggewicht
1.307 - 1.662 kg
|
|
Bagageruimte
510 L
|
Bagageruimte
273 - 381 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
-
|
|
Breedte
1.865 mm
|
Breedte
1.789 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
-
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
485 kg
|
Laadvermogen
438 - 508 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Waterstof
|
Motortype
Benzine, Benzine Mild Hybride, Diesel, Plug-in Hybride
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Manuel, Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Reductiebak
|
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling
|
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
204 pk
|
Vermogen pk
116 - 325 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
7,8 - 8,1 s
|
Acceleratie 0-100km/u
5,3 - 10,2 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
-
|
|
Koppel
350 Nm
|
Koppel
220 - 420 Nm
|
|
Aantal Cilinders
-
|
Aantal Cilinders
4
|
|
Vermogen kW
150 kW
|
Vermogen kW
85 - 239 kW
|
|
Motorinhoud
-
|
Motorinhoud
1.498 - 1.984 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2026
|
Bouwjaar
2025
|
|
CO2-efficiëntieklasse
A
|
CO2-efficiëntieklasse
D, C, F, B
|
|
Merk
Hyundai
|
Merk
VW
|