Vergelijk prestaties (281 pk vs 178 pk), bagageruimte en prijs (57.500 € vs 35.100 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Ford Ranger of Toyota Corolla Touring Sports.
Aankoopprijs en efficiency zijn vaak de eerste criteria. Hier zie je welk model op termijn de beste keuze is – aan de pomp, aan de laadpaal of bij de aanschaf.
Toyota Corolla Touring Sports is ruim goedkoper – begint al bij 35.100 € , terwijl Ford Ranger start bij 57.500 € . Dat is een verschil van ongeveer 22.342 €.
Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: Ford Ranger verbruikt 3,1 L/100km en is daarmee veel zuiniger dan Toyota Corolla Touring Sports (4,4 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 1,3 L/100km.
Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.
Wat motorvermogen betreft heeft Ford Ranger opvallend meer vermogen – 281 pk tegenover 178 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 103 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Toyota Corolla Touring Sports enigszins sneller – 7,5 s tegenover 8,7 s voor Ford Ranger. Dat is een verschil van ongeveer 1,2 s.
Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is Toyota Corolla Touring Sports veel lichter – 1.485 kg tegenover 2.405 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 920 kg.
Wat laadvermogen betreft biedt Ford Ranger ruim meer laadvermogen – 989 kg tegenover 440 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 549 kg.
Ford Ranger is grotendeels superieur in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Ford Ranger is een robuuste alleskunner die zowel op de bouwplaats als in het weekend gewoon doorgaat en altijd zelfverzekerd voor de dag komt. Voor wie houdt van praktisch nut met een flinke dosis karakter is de Ranger een verstandige en verrassend sympathieke keuze.
detailsDe Toyota Corolla Touring Sports is een slimme en vooral praktische stationwagen die zich moeiteloos leent voor gezinnen en weekendavonturen, met veel laadruimte en doordachte details. Hij voelt betrouwbaar en zuinig aan, biedt een comfortabel interieur en slimme features zonder poespas — precies wat je zoekt als je meer waarde wilt dan flamboyante franje.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
57.500 - 68.200 €
|
Prijs
35.100 - 43.200 €
|
|
Verbruik L/100km
3,1 - 10,1 L/100km
|
Verbruik L/100km
4,4 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
42 km
|
Elektrische actieradius
-
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
70 - 265 g/km
|
CO2
100 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
43 L
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
Pick-up
|
Carrosserietype
Stationwagen
|
|
Stoelen
4 - 5
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
5
|
|
Leeggewicht
2.405 - 2.511 kg
|
Leeggewicht
1.485 - 1.515 kg
|
|
Bagageruimte
-
|
Bagageruimte
581 - 596 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
4.650 mm
|
|
Breedte
1.918 mm
|
Breedte
1.790 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
1.435 mm
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
1.591 - 1.606 L
|
|
Laadvermogen
845 - 989 kg
|
Laadvermogen
400 - 440 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Diesel, Plug-in Hybride
|
Motortype
Volledig Hybride
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak
|
Transmissiedetail
CVT Transmissie
|
|
Aandrijving
Vierwielaandrijving
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
240 - 281 pk
|
Vermogen pk
140 - 178 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
8,7 - 9,2 s
|
Acceleratie 0-100km/u
7,5 - 9,2 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
180 km/u
|
|
Koppel
600 - 697 Nm
|
Koppel
-
|
|
Aantal Cilinders
4 - 6
|
Aantal Cilinders
4
|
|
Vermogen kW
177 - 207 kW
|
Vermogen kW
103 - 131 kW
|
|
Motorinhoud
2.261 - 2.993 cm3
|
Motorinhoud
1.798 - 1.987 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2025
|
Bouwjaar
2025
|
|
CO2-efficiëntieklasse
G, B
|
CO2-efficiëntieklasse
C
|
|
Merk
Ford
|
Merk
Toyota
|