Vergelijk prestaties (280 pk vs 280 pk), bagageruimte en prijs (33.900 € vs 25.900 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Ford Focus Turnier of Toyota Yaris.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Op het vlak van zuinigheid en prijs ontstaan interessante verschillen tussen beide modellen.
Toyota Yaris is duidelijk goedkoper – begint al bij 25.900 € , terwijl Ford Focus Turnier start bij 33.900 € . Dat is een verschil van ongeveer 7.931 €.
Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: Toyota Yaris verbruikt 3,8 L/100km en is daarmee zichtbaar zuiniger dan Ford Focus Turnier (5 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 1,2 L/100km.
Vermogen, koppel en acceleratie zijn de klassieke maatstaven – en hier komen de interessante verschillen naar voren.
Beide modellen leveren hetzelfde vermogen – 280 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Toyota Yaris minimaal sneller – 5,5 s tegenover 5,8 s voor Ford Focus Turnier. Dat is een verschil van ongeveer 0,3 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: Ford Focus Turnier levert marginaal meer koppel – 420 Nm tegenover 390 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 30 Nm.
Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is Toyota Yaris merkbaar lichter – 1.090 kg tegenover 1.413 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 323 kg.
Qua bagageruimte biedt Ford Focus Turnier significant meer ruimte – 635 L tegenover 286 L. Dat is een verschil van ongeveer 349 L.
Wat laadvermogen betreft biedt Ford Focus Turnier nauwelijks meer laadvermogen – 557 kg tegenover 525 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 32 kg.
Toyota Yaris wint nipt in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Ford Focus stationwagon combineert praktische ruimte met een frisse, aantrekkelijke uitstraling zodat hij zowel gezinsritten als weekendavonturen met stijl aanpakt. Rijders zullen de precieze besturing en doordachte ergonomie waarderen — een slimme keuze als je veel bagage of plannen hebt maar geen zin in een saaie auto.
detailsDe Toyota Yaris voelt als een slimme stadsgenoot: compact, betrouwbaar en verrassend vlot in de dagelijkse hectiek. Hij past moeiteloos in krappe parkeervakken, spaart je portemonnee en maakt van elke rit een praktische, maar niet saaie keuze.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
33.900 - 47.400 €
|
Prijs
25.900 - 48.400 €
|
|
Verbruik L/100km
5 - 8 L/100km
|
Verbruik L/100km
3,8 - 8,7 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
-
|
Elektrische actieradius
-
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
120 - 183 g/km
|
CO2
87 - 197 g/km
|
|
Tankinhoud
52 L
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
Stationwagen
|
Carrosserietype
Hatchback
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
4 - 5
|
|
Deuren
5
|
Deuren
-
|
|
Leeggewicht
1.413 - 1.563 kg
|
Leeggewicht
1.090 - 1.356 kg
|
|
Bagageruimte
608 - 635 L
|
Bagageruimte
141 - 286 L
|
|
Lengte
4.672 - 4.693 mm
|
Lengte
-
|
|
Breedte
1.825 - 1.844 mm
|
Breedte
1.745 - 1.805 mm
|
|
Hoogte
1.459 - 1.504 mm
|
Hoogte
-
|
|
Maximale Bagageruimte
1.653 L
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
523 - 557 kg
|
Laadvermogen
289 - 525 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Benzine Mild Hybride, Diesel, Benzine
|
Motortype
Volledig Hybride, Benzine
|
|
Transmissie
Manuel, Automatisch
|
Transmissie
Automatisch, Manuel
|
|
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling, Automatische Versnellingsbak
|
Transmissiedetail
CVT Transmissie, Handgeschakelde Versnellingsbak
|
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
115 - 280 pk
|
Vermogen pk
116 - 280 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
5,8 - 12,1 s
|
Acceleratie 0-100km/u
5,5 - 9,7 s
|
|
Maximale Snelheid
184 - 250 km/u
|
Maximale Snelheid
-
|
|
Koppel
170 - 420 Nm
|
Koppel
390 Nm
|
|
Aantal Cilinders
3 - 4
|
Aantal Cilinders
3
|
|
Vermogen kW
85 - 206 kW
|
Vermogen kW
85 - 206 kW
|
|
Motorinhoud
999 - 2.261 cm3
|
Motorinhoud
1.490 - 1.618 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2.023 - 2.024
|
Bouwjaar
2026
|
|
CO2-efficiëntieklasse
D, G
|
CO2-efficiëntieklasse
B, G
|
|
Merk
Ford
|
Merk
Toyota
|