Vergelijk prestaties (280 pk vs 585 pk), bagageruimte en prijs (33.900 € vs 66.100 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Ford Focus Turnier of SERES 5.
Op het vlak van zuinigheid en prijs ontstaan interessante verschillen tussen beide modellen.
Ford Focus Turnier is veel goedkoper – begint al bij 33.900 € , terwijl SERES 5 start bij 66.100 € . Dat is een verschil van ongeveer 32.223 €.
Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.
Wat motorvermogen betreft heeft SERES 5 ruim meer vermogen – 585 pk tegenover 280 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 305 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is SERES 5 aanzienlijk sneller – 4,1 s tegenover 5,8 s voor Ford Focus Turnier. Dat is een verschil van ongeveer 1,7 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: SERES 5 levert significant meer koppel – 940 Nm tegenover 420 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 520 Nm.
Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is Ford Focus Turnier veel lichter – 1.413 kg tegenover 2.360 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 947 kg.
Qua bagageruimte biedt Ford Focus Turnier significant meer ruimte – 635 L tegenover 367 L. Dat is een verschil van ongeveer 268 L.
Wat laadvermogen betreft biedt Ford Focus Turnier duidelijk meer laadvermogen – 557 kg tegenover 375 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 182 kg.
SERES 5 laat de concurrent weinig kans in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Ford Focus stationwagon combineert praktische ruimte met een frisse, aantrekkelijke uitstraling zodat hij zowel gezinsritten als weekendavonturen met stijl aanpakt. Rijders zullen de precieze besturing en doordachte ergonomie waarderen — een slimme keuze als je veel bagage of plannen hebt maar geen zin in een saaie auto.
detailsDe Seres 5 komt over als een frisse, elektrische crossover met strakke lijnen en een interieur dat meer cachet toont dan je van een nieuwkomer zou verwachten. Voor kopers die op zoek zijn naar slimme praktishceit zonder poespas biedt hij een volwassen rijgevoel en een prettig uitgerust interieur dat je niet snel saai zult noemen.
details
Kosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
33.900 - 47.400 €
|
Prijs
66.100 €
|
|
Verbruik L/100km
5 - 8 L/100km
|
Verbruik L/100km
-
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
18,6 kWh/100km
|
|
Elektrische actieradius
-
|
Elektrische actieradius
430 km
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
120 - 183 g/km
|
CO2
0 g/km
|
|
Tankinhoud
52 L
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
Stationwagen
|
Carrosserietype
SUV
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
5
|
Deuren
-
|
|
Leeggewicht
1.413 - 1.563 kg
|
Leeggewicht
2.360 kg
|
|
Bagageruimte
608 - 635 L
|
Bagageruimte
367 L
|
|
Lengte
4.672 - 4.693 mm
|
Lengte
-
|
|
Breedte
1.825 - 1.844 mm
|
Breedte
1.930 mm
|
|
Hoogte
1.459 - 1.504 mm
|
Hoogte
-
|
|
Maximale Bagageruimte
1.653 L
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
523 - 557 kg
|
Laadvermogen
375 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Benzine mildhybride, Diesel, Benzine
|
Motortype
Elektrisch
|
|
Transmissie
Handmatig, Automatisch
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling, Automatische Versnellingsbak
|
Transmissiedetail
Reductiebak
|
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving
|
Aandrijving
Vierwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
115 - 280 pk
|
Vermogen pk
585 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
5,8 - 12,1 s
|
Acceleratie 0-100km/u
4,1 s
|
|
Maximale Snelheid
184 - 250 km/u
|
Maximale Snelheid
-
|
|
Koppel
170 - 420 Nm
|
Koppel
940 Nm
|
|
Aantal Cilinders
3 - 4
|
Aantal Cilinders
-
|
|
Vermogen kW
85 - 206 kW
|
Vermogen kW
430 kW
|
|
Motorinhoud
999 - 2.261 cm3
|
Motorinhoud
-
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2.023 - 2.024
|
Bouwjaar
2024
|
|
CO2-efficiëntieklasse
D, G
|
CO2-efficiëntieklasse
A
|
|
Merk
Ford
|
Merk
SERES
|