VS

Ford Focus Turnier vs Porsche 911 Coupe vergelijking

Vergelijk prestaties (280 pk vs 711 pk), bagageruimte en prijs (33.900 € vs 149.300 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Ford Focus Turnier of Porsche 911 Coupe.

Ford Focus Turnier vs Porsche 911 Coupe: de belangrijkste verschillen

Ford Focus Turnier

  • aanzienlijk goedkoper
  • ruim zuiniger
  • minimaal lichter
  • significant meer bagageruimte
details

Porsche 911 Coupe

  • veel meer vermogen
  • veel sneller van 0–100 km/u
details

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

Focus Turnier

Kosten en verbruik

Aankoopprijs en efficiency zijn vaak de eerste criteria. Hier zie je welk model op termijn de beste keuze is – aan de pomp, aan de laadpaal of bij de aanschaf.

Ford Focus Turnier is aanzienlijk goedkoper – begint al bij 33.900 € , terwijl Porsche 911 Coupe start bij 149.300 € . Dat is een verschil van ongeveer 115.408 €.

Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: Ford Focus Turnier verbruikt 5 L/100km en is daarmee ruim zuiniger dan Porsche 911 Coupe (10,3 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 5,3 L/100km.

911 Coupe

Motor en prestaties

Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.

Wat motorvermogen betreft heeft Porsche 911 Coupe veel meer vermogen711 pk tegenover 280 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 431 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Porsche 911 Coupe veel sneller2,5 s tegenover 5,8 s voor Ford Focus Turnier. Dat is een verschil van ongeveer 3,3 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: Porsche 911 Coupe levert significant meer koppel – 800 Nm tegenover 420 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 380 Nm.

Focus Turnier

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?

Zitplaatsen: Ford Focus Turnier biedt meer zitplaatsen – 5 tegenover 2.

Bij het leeggewicht is Ford Focus Turnier minimaal lichter – 1.413 kg tegenover 1.536 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 123 kg.

Qua bagageruimte biedt Ford Focus Turnier significant meer ruimte – 635 L tegenover 373 L. Dat is een verschil van ongeveer 262 L.

Wat laadvermogen betreft biedt Ford Focus Turnier veel meer laadvermogen – 557 kg tegenover 310 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 247 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

Ford Focus Turnier domineert deze vergelijking in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 33.900
Focus Turnier

Ford Focus Turnier

  • Motortype : Benzine Mild Hybride, Diesel, Benzine
  • Transmissie : Manuel, Automatisch
  • Aandrijving : Voorwielaandrijving
  • Vermogen pk : 115 - 280 pk
  • Verbruik L/100km : 5 - 8 L/100km
Ford Focus Turnier
Porsche 911 Coupe

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Ford Focus Turnier

De Ford Focus stationwagon combineert praktische ruimte met een frisse, aantrekkelijke uitstraling zodat hij zowel gezinsritten als weekendavonturen met stijl aanpakt. Rijders zullen de precieze besturing en doordachte ergonomie waarderen — een slimme keuze als je veel bagage of plannen hebt maar geen zin in een saaie auto.

details

Porsche 911 Coupe

De Porsche 911 Coupé voelt nog altijd als het ultieme sportwagen-icoon: direct in zijn reacties, elegant in zijn lijnen en verrassend praktisch voor dagelijks gebruik. Voor kopers die emotie, prestige en onvervalst rijplezier zoeken, is dit model een overtuigend antwoord — met een brede glimlach als standaarduitrusting.

details
Ford Focus Turnier
Porsche 911 Coupe

Kosten en Verbruik

Prijs
33.900 - 47.400 €
Prijs
149.300 - 357.100 €
Verbruik L/100km
5 - 8 L/100km
Verbruik L/100km
10,3 - 13,8 L/100km
Verbruik kWh/100km
-
Verbruik kWh/100km
-
Elektrische actieradius
-
Elektrische actieradius
-
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
120 - 183 g/km
CO2
233 - 312 g/km
Tankinhoud
52 L
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
Stationwagen
Carrosserietype
Coupé
Stoelen
5
Stoelen
2
Deuren
5
Deuren
-
Leeggewicht
1.413 - 1.563 kg
Leeggewicht
1.536 - 1.815 kg
Bagageruimte
608 - 635 L
Bagageruimte
373 L
Lengte
4.672 - 4.693 mm
Lengte
-
Breedte
1.825 - 1.844 mm
Breedte
1.852 - 1.900 mm
Hoogte
1.459 - 1.504 mm
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
1.653 L
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
523 - 557 kg
Laadvermogen
228 - 310 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Benzine Mild Hybride, Diesel, Benzine
Motortype
Benzine, Volledig Hybride
Transmissie
Manuel, Automatisch
Transmissie
Manuel, Automatisch
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling, Automatische Versnellingsbak
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Aandrijving
Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving
Vermogen pk
115 - 280 pk
Vermogen pk
394 - 711 pk
Acceleratie 0-100km/u
5,8 - 12,1 s
Acceleratie 0-100km/u
2,5 - 4,5 s
Maximale Snelheid
184 - 250 km/u
Maximale Snelheid
-
Koppel
170 - 420 Nm
Koppel
450 - 800 Nm
Aantal Cilinders
3 - 4
Aantal Cilinders
6
Vermogen kW
85 - 206 kW
Vermogen kW
290 - 523 kW
Motorinhoud
999 - 2.261 cm3
Motorinhoud
2.981 - 3.996 cm3

Algemeen

Bouwjaar
2.023 - 2.024
Bouwjaar
2.024 - 2.026
CO2-efficiëntieklasse
D, G
CO2-efficiëntieklasse
G
Merk
Ford
Merk
Porsche
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.