Vergelijk prestaties (100 pk vs 325 pk), bagageruimte en prijs (17.200 € vs 33.500 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Dacia Spring of VW Golf.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Bij prijs en efficiency worden de grootste verschillen meestal zichtbaar. Hier beslist zich vaak welk model beter binnen het budget past.
Dacia Spring is aanzienlijk goedkoper – begint al bij 17.200 € , terwijl VW Golf start bij 33.500 € . Dat is een verschil van ongeveer 16.365 €.
Bij de elektrische actieradius biedt Dacia Spring merkbaar meer bereik: tot 225 km, ongeveer 82 km meer dan VW Golf.
Vermogen, koppel en acceleratie zijn de klassieke maatstaven – en hier komen de interessante verschillen naar voren.
Wat motorvermogen betreft heeft VW Golf significant meer vermogen – 325 pk tegenover 100 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 225 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is VW Golf significant sneller – 5,3 s tegenover 9,6 s voor Dacia Spring. Dat is een verschil van ongeveer 4,3 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: VW Golf levert aanzienlijk meer koppel – 420 Nm tegenover 137 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 283 Nm.
Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.
Zitplaatsen: VW Golf biedt meer zitplaatsen – 5 tegenover 4.
Bij het leeggewicht is Dacia Spring zichtbaar lichter – 1.070 kg tegenover 1.307 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 237 kg.
Qua bagageruimte biedt VW Golf iets meer ruimte – 381 L tegenover 308 L. Dat is een verschil van ongeveer 73 L.
Wat laadvermogen betreft biedt VW Golf aanzienlijk meer laadvermogen – 508 kg tegenover 274 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 234 kg.
VW Golf laat de concurrent weinig kans in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Dacia Spring voelt als een frisse wind in het stadsverkeer: compact, betaalbaar en verrassend ruim voor z’n klasse. Voor wie vooral korte ritten en lage kosten zoekt, is de Spring een slimme en ondeugende keuze die je dagelijks blijft verrassen.
detailsDe Golf is al jaren de nuchtere alleskunner van het segment: degelijk gebouwd, praktisch in gebruik en met een wegligging die vertrouwen geeft. Geen opvallende showauto, maar een betrouwbare en comfortabele metgezel die precies levert wat je dagelijks nodig hebt.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
17.200 - 20.000 €
|
Prijs
33.500 - 55.500 €
|
|
Verbruik L/100km
-
|
Verbruik L/100km
1,1 - 7,6 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
12,4 - 12,7 kWh/100km
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
221 - 225 km
|
Elektrische actieradius
131 - 143 km
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
0 g/km
|
CO2
25 - 173 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
SUV
|
Carrosserietype
Hatchback
|
|
Stoelen
4
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
-
|
|
Leeggewicht
1.070 kg
|
Leeggewicht
1.307 - 1.662 kg
|
|
Bagageruimte
308 L
|
Bagageruimte
273 - 381 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
-
|
|
Breedte
1.583 mm
|
Breedte
1.789 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
-
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
274 kg
|
Laadvermogen
438 - 508 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Elektrisch
|
Motortype
Benzine, Benzine Mild Hybride, Diesel, Plug-in Hybride
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Manuel, Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Reductiebak
|
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling
|
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
70 - 100 pk
|
Vermogen pk
116 - 325 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
9,6 - 12,3 s
|
Acceleratie 0-100km/u
5,3 - 10,2 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
-
|
|
Koppel
137 Nm
|
Koppel
220 - 420 Nm
|
|
Aantal Cilinders
-
|
Aantal Cilinders
4
|
|
Vermogen kW
52 - 75 kW
|
Vermogen kW
85 - 239 kW
|
|
Motorinhoud
-
|
Motorinhoud
1.498 - 1.984 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2025
|
Bouwjaar
2025
|
|
CO2-efficiëntieklasse
A
|
CO2-efficiëntieklasse
D, C, F, B
|
|
Merk
Dacia
|
Merk
VW
|