VS

Citroen C3 vs VW ID.Polo vergelijking

Vergelijk prestaties (113 pk vs 211 pk), bagageruimte en prijs (16.300 € vs 25.400 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Citroen C3 of VW ID.Polo.

Citroen C3 vs VW ID.Polo: de belangrijkste verschillen

Citroen C3

4,9 (2 Beoordelingen)
beoordeel
  • veel goedkoper
  • opvallend lichter
details

VW ID.Polo

  • aanzienlijk meer vermogen
  • duidelijk zuiniger
  • opvallend meer elektrische actieradius
  • opvallend sneller van 0–100 km/u
  • zichtbaar meer bagageruimte
details

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

C3

Kosten en verbruik

Bij prijs en efficiency worden de grootste verschillen meestal zichtbaar. Hier beslist zich vaak welk model beter binnen het budget past.

Citroen C3 is veel goedkoper – begint al bij 16.300 € , terwijl VW ID.Polo start bij 25.400 € . Dat is een verschil van ongeveer 9.157 €.

Bij het stroomverbruik heeft VW ID.Polo het voordeel: met 13,3 kWh/100km is dit model duidelijk efficiënter dan Citroen C3, dat 16,7 kWh/100km nodig heeft. Het verschil bedraagt ongeveer 3,4 kWh/100km.

Bij de elektrische actieradius biedt VW ID.Polo opvallend meer bereik: tot 454 km, ongeveer 129 km meer dan Citroen C3.

ID.Polo

Motor en prestaties

Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.

Wat motorvermogen betreft heeft VW ID.Polo aanzienlijk meer vermogen211 pk tegenover 113 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 98 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is VW ID.Polo opvallend sneller7,1 s tegenover 9,9 s voor Citroen C3. Dat is een verschil van ongeveer 2,8 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: VW ID.Polo levert duidelijk meer koppel – 290 Nm tegenover 205 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 85 Nm.

C3

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Gezinsauto of dagelijkse metgezel – wie biedt meer ruimte, flexibiliteit en comfort?

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.

Bij het leeggewicht is Citroen C3 opvallend lichter – 1.226 kg tegenover 1.568 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 342 kg.

Qua bagageruimte biedt VW ID.Polo zichtbaar meer ruimte – 441 L tegenover 310 L. Dat is een verschil van ongeveer 131 L.

Wat laadvermogen betreft biedt VW ID.Polo nauwelijks meer laadvermogen – 444 kg tegenover 423 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 21 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

VW ID.Polo overtreft in bijna alle aspecten in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 25.400
ID.Polo

VW ID.Polo

  • Motortype : Elektrisch
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Voorwielaandrijving
  • Vermogen pk : 116 - 211 pk
  • Verbruik kWh/100km : 13,3 - 13,7 kWh/100km
  • Elektrische actieradius : 442 - 454 km
Citroen C3
VW ID.Polo

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Citroen C3

De Citroën C3 is een charmante, eigenzinnige stadsauto die je bij het stoplicht meteen een glimlach bezorgt dankzij zijn uitgesproken styling en comfortabele karakter. Voor wie praktisch, zuinig en makkelijk te parkeren rijden belangrijk vindt, biedt de C3 slimme oplossingen en een verrassend ruim gevoel zonder te doen alsof hij een sportwagen is.

details

VW ID.Polo

De VW ID.Polo voelt als de vertrouwde Polo in elektrische vorm: stil, comfortabel en opmerkelijk ruim, met een grote, slim ingedeelde kofferbak en duidelijke bediening met echte knoppen. Perfect voor pendelaars en jonge gezinnen die rust en gebruiksgemak waarderen, minder voor wie vooral op zoek is naar speels rijplezier en hoge snelwegsnelheden.

details
Citroen C3
VW ID.Polo

Kosten en Verbruik

Prijs
16.300 - 29.200 €
Prijs
25.400 - 42.600 €
Verbruik L/100km
5 - 5,6 L/100km
Verbruik L/100km
-
Verbruik kWh/100km
16,7 - 17,2 kWh/100km
Verbruik kWh/100km
13,3 - 13,7 kWh/100km
Elektrische actieradius
212 - 325 km
Elektrische actieradius
442 - 454 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
0 - 126 g/km
CO2
0 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
SUV
Carrosserietype
Hatchback
Stoelen
2 - 5
Stoelen
5
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
1.226 - 1.518 kg
Leeggewicht
1.568 - 1.576 kg
Bagageruimte
310 L
Bagageruimte
441 L
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.755 mm
Breedte
1.816 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
227 - 423 kg
Laadvermogen
444 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Elektrisch, Benzine, Benzine Mild Hybride
Motortype
Elektrisch
Transmissie
Automatisch, Manuel
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Reductiebak, Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling
Transmissiedetail
Reductiebak
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Vermogen pk
101 - 113 pk
Vermogen pk
116 - 211 pk
Acceleratie 0-100km/u
9,9 - 12 s
Acceleratie 0-100km/u
7,1 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
120 - 205 Nm
Koppel
290 Nm
Aantal Cilinders
3
Aantal Cilinders
-
Vermogen kW
74 - 83 kW
Vermogen kW
85 - 155 kW
Motorinhoud
1.199 cm3
Motorinhoud
-

Algemeen

Bouwjaar
2.024 - 2.026
Bouwjaar
2026
CO2-efficiëntieklasse
A, D, C
CO2-efficiëntieklasse
A
Merk
Citroen
Merk
VW
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.