Vergelijk prestaties (530 pk vs 550 pk), bagageruimte en prijs (47.400 € vs 214.500 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – BMW 3 Series Saloon of Bentley Flying Spur.
Aankoopprijs en efficiency zijn vaak de eerste criteria. Hier zie je welk model op termijn de beste keuze is – aan de pomp, aan de laadpaal of bij de aanschaf.
BMW 3 Series Saloon is aanzienlijk goedkoper – begint al bij 47.400 € , terwijl Bentley Flying Spur start bij 214.500 € . Dat is een verschil van ongeveer 167.163 €.
Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: BMW 3 Series Saloon verbruikt 2,4 L/100km en is daarmee duidelijk zuiniger dan Bentley Flying Spur (3,3 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 0,9 L/100km.
Bij de elektrische actieradius biedt BMW 3 Series Saloon ruim meer bereik: tot 101 km, ongeveer 60 km meer dan Bentley Flying Spur.
Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.
Wat motorvermogen betreft heeft Bentley Flying Spur minimaal meer vermogen – 550 pk tegenover 530 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 20 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is BMW 3 Series Saloon lichtjes sneller – 3,5 s tegenover 4,1 s voor Bentley Flying Spur. Dat is een verschil van ongeveer 0,6 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: Bentley Flying Spur levert marginaal meer koppel – 770 Nm tegenover 700 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 70 Nm.
Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.
Zitplaatsen: BMW 3 Series Saloon biedt meer zitplaatsen – 5 tegenover 4.
Bij het leeggewicht is BMW 3 Series Saloon aanzienlijk lichter – 1.575 kg tegenover 2.330 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 755 kg.
Qua bagageruimte biedt BMW 3 Series Saloon enigszins meer ruimte – 480 L tegenover 420 L. Dat is een verschil van ongeveer 60 L.
Wat laadvermogen betreft biedt Bentley Flying Spur merkbaar meer laadvermogen – 650 kg tegenover 495 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 155 kg.
BMW 3 Series Saloon overtreft in bijna alle aspecten in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De BMW 3‑serie voelt als een scherpgeslepen rijdersauto met een vlotte mix van sportiviteit en dagelijks comfort, precies wat je wilt als autorijden nog steeds plezier moet geven. Binnen is het degelijk premium zonder te patserig te worden, waardoor hij zowel zakelijk als privé overtuigt — perfect voor wie graag sportief rijdt maar zijn koffiemok heel wil houden.
detailsDe Bentley Flying Spur is een statige limousine die comfort en brute kracht samenbrengt op een manier die je doet afvragen waarom je ooit in iets anders zou stappen. Binnenin voelt het als een privéjet op wielen, met afwerking die fluistert dat dit geen gewone auto is maar een statement.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
47.400 - 108.000 €
|
Prijs
214.500 - 221.000 €
|
|
Verbruik L/100km
2,4 - 10,1 L/100km
|
Verbruik L/100km
3,3 - 12,7 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
96 - 101 km
|
Elektrische actieradius
41 km
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
18 kWh
|
|
CO2
54 - 227 g/km
|
CO2
75 - 288 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
80 - 90 L
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
Sedan
|
Carrosserietype
Sedan
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
4
|
|
Deuren
-
|
Deuren
4
|
|
Leeggewicht
1.575 - 1.960 kg
|
Leeggewicht
2.330 - 2.505 kg
|
|
Bagageruimte
375 - 480 L
|
Bagageruimte
420 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
5.316 mm
|
|
Breedte
1.827 - 1.903 mm
|
Breedte
2.013 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
1.483 mm
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
405 - 495 kg
|
Laadvermogen
525 - 650 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Diesel Mild Hybride, Benzine, Benzine Mild Hybride, Plug-in Hybride
|
Motortype
Plug-in Hybride, Benzine
|
|
Transmissie
Automatisch, Manuel
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak, Handgeschakelde Versnellingsbak
|
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling
|
|
Aandrijving
Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
Aandrijving
Vierwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
150 - 530 pk
|
Vermogen pk
544 - 550 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
3,5 - 8,6 s
|
Acceleratie 0-100km/u
4,1 - 4,3 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
285 - 318 km/u
|
|
Koppel
250 - 700 Nm
|
Koppel
750 - 770 Nm
|
|
Aantal Cilinders
4 - 6
|
Aantal Cilinders
6 - 8
|
|
Vermogen kW
110 - 390 kW
|
Vermogen kW
400 - 404 kW
|
|
Motorinhoud
1.995 - 2.998 cm3
|
Motorinhoud
2.894 - 3.996 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2.024 - 2.025
|
Bouwjaar
2.021 - 2.022
|
|
CO2-efficiëntieklasse
D, E, F, G, B
|
CO2-efficiëntieklasse
B, G
|
|
Merk
BMW
|
Merk
Bentley
|