Vergelijk prestaties (680 pk vs 750 pk), bagageruimte en prijs (199.300 € vs 305.000 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Aston Martin Vantage of McLaren Super Series Coupe.
Op het vlak van zuinigheid en prijs ontstaan interessante verschillen tussen beide modellen.
Aston Martin Vantage is aanzienlijk goedkoper – begint al bij 199.300 € , terwijl McLaren Super Series Coupe start bij 305.000 € . Dat is een verschil van ongeveer 105.748 €.
Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: Aston Martin Vantage verbruikt 12,1 L/100km en is daarmee marginaal zuiniger dan McLaren Super Series Coupe (12,2 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 0,1 L/100km.
Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.
Wat motorvermogen betreft heeft McLaren Super Series Coupe nauwelijks meer vermogen – 750 pk tegenover 680 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 70 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is McLaren Super Series Coupe opvallend sneller – 2,8 s tegenover 3,5 s voor Aston Martin Vantage. Dat is een verschil van ongeveer 0,7 s.
Het koppel is identiek bij beide modellen – 800 Nm.
Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 2 personen.
Bij het leeggewicht is McLaren Super Series Coupe opvallend lichter – 1.389 kg tegenover 1.745 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 356 kg.
Qua bagageruimte biedt Aston Martin Vantage enigszins meer ruimte – 235 L tegenover 210 L. Dat is een verschil van ongeveer 25 L.
McLaren Super Series Coupe ligt net voor in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Aston Martin Vantage is een elegante sportwagen die uitstraling en pure rijbeleving moeiteloos combineert. Voor wie exclusiviteit en een scherp stuurgevoel belangrijk zijn, is de Vantage een onweerstaanbare keuze die indruk maakt zonder te hoeven schreeuwen.
details
De McLaren Super Series Coupé is een scherp getekende supercar die rijplezier en verfijnde techniek moeiteloos combineert. Wie op zoek is naar pure sensatie en show op de weg vindt in deze McLaren een onweerstaanbare mix van precisie en bravoure — zeker geen keuze voor wie rustig wil blijven zitten.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
199.300 - 270.500 €
|
Prijs
305.000 €
|
|
Verbruik L/100km
12,1 - 12,3 L/100km
|
Verbruik L/100km
12,2 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
-
|
Elektrische actieradius
-
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
274 - 279 g/km
|
CO2
276 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
Coupé, Roadster
|
Carrosserietype
Coupé
|
|
Stoelen
2
|
Stoelen
2
|
|
Deuren
-
|
Deuren
-
|
|
Leeggewicht
1.745 - 1.805 kg
|
Leeggewicht
1.389 kg
|
|
Bagageruimte
235 L
|
Bagageruimte
210 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
-
|
|
Breedte
1.980 mm
|
Breedte
2.161 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
-
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
-
|
Laadvermogen
-
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Benzine
|
Motortype
Benzine
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak
|
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling
|
|
Aandrijving
Achterwielaandrijving
|
Aandrijving
Achterwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
665 - 680 pk
|
Vermogen pk
750 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
3,5 - 3,6 s
|
Acceleratie 0-100km/u
2,8 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
-
|
|
Koppel
800 Nm
|
Koppel
800 Nm
|
|
Aantal Cilinders
8
|
Aantal Cilinders
8
|
|
Vermogen kW
489 - 500 kW
|
Vermogen kW
552 kW
|
|
Motorinhoud
3.982 cm3
|
Motorinhoud
3.994 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2.024 - 2.025
|
Bouwjaar
2023
|
|
CO2-efficiëntieklasse
G
|
CO2-efficiëntieklasse
G
|
|
Merk
Aston Martin
|
Merk
McLaren
|