VS

Aston Martin DB12 vs Aston Martin Vantage vergelijking

Vergelijk prestaties (680 pk vs 680 pk), bagageruimte en prijs (228.800 € vs 199.300 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Aston Martin DB12 of Aston Martin Vantage.

Aston Martin DB12 vs Aston Martin Vantage: de belangrijkste verschillen

Aston Martin DB12

  • iets meer bagageruimte
details

Aston Martin Vantage

  • lichtjes goedkoper
  • nauwelijks zuiniger
  • marginaal sneller van 0–100 km/u
  • nauwelijks lichter
details

By Achim Sedelmaier

DB12

Vergelijking tussen de Aston Martin DB12 en Vantage

Als het gaat om luxe sportauto's staan de Aston Martin DB12 en de Vantage ongetwijfeld aan de top van de lijst. Beide modellen zijn het resultaat van verfijnde engineering en een passie voor snelheid. Maar welk model is het meest geschikt voor jou? In deze vergelijking bekijken we de technische aspecten, innovaties en unieke kenmerken van beide voertuigen.

Vantage

Technische Specificaties van de DB12

De Aston Martin DB12, gelanceerd in 2023, is uitgerust met een krachtige V8-motor van 4.0 liter die een indrukwekkende 680 pk levert. Dit zorgt voor een acceleratie van 0-100 km/h in slechts 3.6 seconden. De DB12 heeft een topsnelheid van 325 km/h en biedt een koppel van 800 Nm, waardoor de rijervaring razendsnel en responsief is.

Met een verbruik van 12.2 L/100 km en een CO2-uitstoot van 278 g/km, biedt de DB12 de prestaties die je zou verwachten van een luxe sportauto. De auto heeft een achterkant van 1788 kg waarmee hij een evenwichtige rijervaring biedt en is ontworpen met comfort in gedachten, met plaats voor vier inzittenden.

DB12

Technische Specificaties van de Vantage

De Aston Martin Vantage, die in 2024 in de schijnwerpers staat, wordt aangedreven door een vergelijkbare 4.0-liter V8-motor, maar levert iets minder vermogen, namelijk 665 pk. Ondanks dit iets lagere vermogen kan de Vantage de 0-100 km/h sprint in slechts 3.5 seconden maken. Ook hier geldt een topsnelheid van 325 km/h, met een gelijke koppel van 800 Nm.

Met een verbruik van 12.1 L/100 km en een CO2-uitstoot van 274 g/km, is de Vantage iets efficiënter dan zijn DB12 tegenhanger. Met een gewicht van 1745 kg is de Vantage bovendien iets lichter, wat de prestaties nog verder accentueert. Dit model is ontworpen voor twee inzittenden, wat leidt tot een sportievere en meer gefocuste rijervaring.

Innovaties en Technologie

Beide modellen zijn uitgerust met geavanceerde technologieën en innovatieve kenmerken. De DB12 beschikt over een automatisch transmissiesysteem dat de rijervaring moeiteloos maakt. Ook zijn er tal van rijhulpsystemen beschikbaar, waardoor deze auto niet alleen snel, maar ook veilig is.

De Vantage, aan de andere kant, is geoptimaliseerd voor precisie en prestaties. De uitmuntende aerodynamica zorgt ervoor dat de auto perfect de weg volgt, terwijl de geavanceerde ophangsystemen de rijervaring verbeteren. Met zijn lichtere gewicht en ingetogen design is de Vantage zeer geschikt voor liefhebbers van sportief rijden.

Conclusie: Welke moet je kiezen?

De keuze tussen de Aston Martin DB12 en de Vantage hangt in wezen af van persoonlijke voorkeuren. Als je op zoek bent naar luxe en ruimte, met krachtige prestaties, dan is de DB12 de juiste keuze. Voor degenen die de voorkeur geven aan een sportieve rijervaring en een iets meer gefocuste benadering, biedt de Vantage alles wat je zoekt.

Beide modellen zijn indrukwekkend op hun eigen manier en weerspiegelen de toewijding van Aston Martin aan kwaliteit en prestaties. Neem de tijd om beide auto's te ervaren en kies degene die het beste bij jouw rijstijl past.

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

DB12

Kosten en verbruik

Bij prijs en efficiency worden de grootste verschillen meestal zichtbaar. Hier beslist zich vaak welk model beter binnen het budget past.

Aston Martin Vantage is lichtjes goedkoper – begint al bij 199.300 € , terwijl Aston Martin DB12 start bij 228.800 € . Dat is een verschil van ongeveer 29.487 €.

Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: Aston Martin Vantage verbruikt 12,1 L/100km en is daarmee nauwelijks zuiniger dan Aston Martin DB12 (12,2 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 0,1 L/100km.

Vantage

Motor en prestaties

Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.

Beide modellen leveren hetzelfde vermogen – 680 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Aston Martin Vantage marginaal sneller3,5 s tegenover 3,6 s voor Aston Martin DB12. Dat is een verschil van ongeveer 0,1 s.

Het koppel is identiek bij beide modellen – 800 Nm.

DB12

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Interieur, bagageruimte en laadvermogen zijn doorslaggevend voor praktisch gebruik. Hier tellen comfort en flexibiliteit.

Zitplaatsen: Aston Martin DB12 biedt meer zitplaatsen – 4 tegenover 2.

Bij het leeggewicht is Aston Martin Vantage nauwelijks lichter – 1.745 kg tegenover 1.788 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 43 kg.

Qua bagageruimte biedt Aston Martin DB12 iets meer ruimte – 262 L tegenover 235 L. Dat is een verschil van ongeveer 27 L.

Wie wint de race in de datacheck?

Aston Martin DB12 heeft de overhand in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 228.800
DB12

Aston Martin DB12

  • Motortype : Benzine
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Achterwielaandrijving
  • Vermogen pk : 680 pk
  • Verbruik L/100km : 12,2 L/100km
Aston Martin DB12
Aston Martin Vantage

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Aston Martin DB12

De Aston Martin DB12 is een elegante grand tourer die klassieke Britse allure moeiteloos mengt met moderne scherpte en presence op de weg. Achter het verfijnde koetswerk schuilt een sensuele rijervaring: een sonoor blok dat je doet glimlachen en de exclusiviteit waar je buren stil van worden.

details

Aston Martin Vantage

De Aston Martin Vantage is een elegante sportwagen die uitstraling en pure rijbeleving moeiteloos combineert. Voor wie exclusiviteit en een scherp stuurgevoel belangrijk zijn, is de Vantage een onweerstaanbare keuze die indruk maakt zonder te hoeven schreeuwen.

details
Aston Martin DB12
Aston Martin Vantage

Kosten en Verbruik

Prijs
228.800 - 248.600 €
Prijs
199.300 - 270.500 €
Verbruik L/100km
12,2 L/100km
Verbruik L/100km
12,1 - 12,3 L/100km
Verbruik kWh/100km
-
Verbruik kWh/100km
-
Elektrische actieradius
-
Elektrische actieradius
-
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
276 - 278 g/km
CO2
274 - 279 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
Coupé, Cabriolet
Carrosserietype
Coupé, Roadster
Stoelen
4
Stoelen
2
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
1.788 - 1.898 kg
Leeggewicht
1.745 - 1.805 kg
Bagageruimte
206 - 262 L
Bagageruimte
235 L
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.980 mm
Breedte
1.980 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
-
Laadvermogen
-

Motor en Prestaties

Motortype
Benzine
Motortype
Benzine
Transmissie
Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak
Aandrijving
Achterwielaandrijving
Aandrijving
Achterwielaandrijving
Vermogen pk
680 pk
Vermogen pk
665 - 680 pk
Acceleratie 0-100km/u
3,6 - 3,7 s
Acceleratie 0-100km/u
3,5 - 3,6 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
800 Nm
Koppel
800 Nm
Aantal Cilinders
8
Aantal Cilinders
8
Vermogen kW
500 kW
Vermogen kW
489 - 500 kW
Motorinhoud
3.982 cm3
Motorinhoud
3.982 cm3

Algemeen

Bouwjaar
2.023 - 2.024
Bouwjaar
2.024 - 2.025
CO2-efficiëntieklasse
G
CO2-efficiëntieklasse
G
Merk
Aston Martin
Merk
Aston Martin
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.