VS

Alpine A110 vs Porsche Panamera vergelijking

Vergelijk prestaties (345 pk vs 782 pk), bagageruimte en prijs (65.500 € vs 118.400 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Alpine A110 of Porsche Panamera.

Alpine A110 vs Porsche Panamera: de belangrijkste verschillen

Alpine A110

  • ruim goedkoper
  • ruim lichter
details

Porsche Panamera

  • significant meer vermogen
  • ruim zuiniger
  • opvallend sneller van 0–100 km/u
  • veel meer bagageruimte
details

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

A110

Kosten en verbruik

Bij prijs en efficiency worden de grootste verschillen meestal zichtbaar. Hier beslist zich vaak welk model beter binnen het budget past.

Alpine A110 is ruim goedkoper – begint al bij 65.500 € , terwijl Porsche Panamera start bij 118.400 € . Dat is een verschil van ongeveer 52.823 €.

Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: Porsche Panamera verbruikt 3 L/100km en is daarmee ruim zuiniger dan Alpine A110 (6,7 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 3,7 L/100km.

Panamera

Motor en prestaties

Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.

Wat motorvermogen betreft heeft Porsche Panamera significant meer vermogen782 pk tegenover 345 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 437 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Porsche Panamera opvallend sneller2,9 s tegenover 3,8 s voor Alpine A110. Dat is een verschil van ongeveer 0,9 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: Porsche Panamera levert significant meer koppel – 1.000 Nm tegenover 420 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 580 Nm.

A110

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.

Zitplaatsen: Porsche Panamera biedt meer zitplaatsen – 4 tegenover 2.

Bij het leeggewicht is Alpine A110 ruim lichter – 1.150 kg tegenover 1.960 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 810 kg.

Qua bagageruimte biedt Porsche Panamera veel meer ruimte – 494 L tegenover 96 L. Dat is een verschil van ongeveer 398 L.

Wat laadvermogen betreft biedt Porsche Panamera significant meer laadvermogen – 545 kg tegenover 210 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 335 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

Porsche Panamera wint het duel overtuigend in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 118.400
Panamera

Porsche Panamera

  • Motortype : Benzine, Plug-in Hybride
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving
  • Vermogen pk : 353 - 782 pk
  • Verbruik L/100km : 3 - 12 L/100km
  • Elektrische actieradius : 83 - 97 km
Alpine A110
Porsche Panamera

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Alpine A110

De Alpine A110 voelt als een moderne herinterpretatie van een klassieke sportwagen: licht aanvoelend, speels op de weg en met een communicatief stuur dat elke bocht uitnodigt. Wie rijplezier boven alles zet vindt in de Alpine A110 een charmante, scherpgeprofileerde keuze met genoeg karakter om een brede glimlach op je gezicht te toveren.

details

Porsche Panamera

De Porsche Panamera brengt sportwagenuitstraling en limousinecomfort samen, waardoor je met evenveel plezier bochten pakt als stijlvol naar een zakenlunch glijdt. Binnenin zit alles strak en luxe afgewerkt, een auto die imponerend presteert zonder te schreeuwen — perfect voor wie zowel snelheid als comfort serieus neemt.

details
Alpine A110
Porsche Panamera

Kosten en Verbruik

Prijs
65.500 - 335.500 €
Prijs
118.400 - 251.600 €
Verbruik L/100km
6,7 - 6,9 L/100km
Verbruik L/100km
3 - 12 L/100km
Verbruik kWh/100km
-
Verbruik kWh/100km
-
Elektrische actieradius
-
Elektrische actieradius
83 - 97 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
21,8 kWh
CO2
152 - 157 g/km
CO2
69 - 274 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
75 - 90 L

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
Coupé
Carrosserietype
Hatchback
Stoelen
2
Stoelen
4
Deuren
-
Deuren
5
Leeggewicht
1.150 - 1.194 kg
Leeggewicht
1.960 - 2.535 kg
Bagageruimte
96 L
Bagageruimte
421 - 494 L
Lengte
-
Lengte
5.052 - 5.204 mm
Breedte
1.798 mm
Breedte
1.937 mm
Hoogte
-
Hoogte
1.415 - 1.428 mm
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
1.255 - 1.385 L
Laadvermogen
166 - 210 kg
Laadvermogen
340 - 545 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Benzine
Motortype
Benzine, Plug-in Hybride
Transmissie
Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling
Aandrijving
Achterwielaandrijving
Aandrijving
Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving
Vermogen pk
252 - 345 pk
Vermogen pk
353 - 782 pk
Acceleratie 0-100km/u
3,8 - 4,5 s
Acceleratie 0-100km/u
2,9 - 5,3 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
270 - 325 km/u
Koppel
320 - 420 Nm
Koppel
500 - 1.000 Nm
Aantal Cilinders
4
Aantal Cilinders
6 - 8
Vermogen kW
185 - 254 kW
Vermogen kW
260 - 575 kW
Motorinhoud
1.798 cm3
Motorinhoud
2.894 - 3.996 cm3

Algemeen

Bouwjaar
2024
Bouwjaar
2025
CO2-efficiëntieklasse
F, E
CO2-efficiëntieklasse
G, B, C
Merk
Alpine
Merk
Porsche
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.