VS

VW Polo vs MG MG4 Urban vergelijking

Vergelijk prestaties (207 pk vs 160 pk), bagageruimte en prijs (20.500 € vs 25.400 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – VW Polo of MG MG4 Urban.

VW Polo vs MG MG4 Urban: de belangrijkste verschillen

VW Polo

4,1 (3 Beoordelingen)
beoordeel
  • opvallend goedkoper
  • merkbaar meer vermogen
  • aanzienlijk sneller van 0–100 km/u
  • merkbaar lichter
details

MG MG4 Urban

  • merkbaar meer bagageruimte
details

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

Polo

Kosten en verbruik

Op het vlak van zuinigheid en prijs ontstaan interessante verschillen tussen beide modellen.

VW Polo is opvallend goedkoper – begint al bij 20.500 € , terwijl MG MG4 Urban start bij 25.400 € . Dat is een verschil van ongeveer 4.937 €.

Polo

Motor en prestaties

Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.

Wat motorvermogen betreft heeft VW Polo merkbaar meer vermogen207 pk tegenover 160 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 47 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is VW Polo aanzienlijk sneller6,5 s tegenover 9,5 s voor MG MG4 Urban. Dat is een verschil van ongeveer 3 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: VW Polo levert opvallend meer koppel – 320 Nm tegenover 250 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 70 Nm.

Polo

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.

Bij het leeggewicht is VW Polo merkbaar lichter – 1.143 kg tegenover 1.460 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 317 kg.

Qua bagageruimte biedt MG MG4 Urban merkbaar meer ruimte – 479 L tegenover 351 L. Dat is een verschil van ongeveer 128 L.

Wat laadvermogen betreft biedt VW Polo nauwelijks meer laadvermogen – 457 kg tegenover 450 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 7 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

VW Polo wint met een kleine marge in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 20.500
Polo

VW Polo

  • Motortype : Benzine
  • Transmissie : Manuel, Automatisch
  • Aandrijving : Voorwielaandrijving
  • Vermogen pk : 80 - 207 pk
  • Verbruik L/100km : 5,1 - 6,5 L/100km
VW Polo
MG MG4 Urban

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

VW Polo

De Polo voelt als een verfijnde stadsgenoot: beschaafd, comfortabel en precies genoeg om dagelijks zowel file als parkeerplek te temmen. Hij praat niet veel, maar doet alles degelijk — een slimme keuze voor wie betrouwbaarheid en subtiele klasse belangrijker vindt dan opschepperij.

details

MG MG4 Urban

De MG4 Urban is een praktisch en stijlvol uitziende elektrische hatchback met verrassend veel binnenruimte en moderne uitrusting. Hij biedt een goede balans tussen comfort en rijplezier en is interessant voor wie op zoek is naar een betaalbaar alternatief in het elektrische aanbod.

details
VW Polo
MG MG4 Urban

Kosten en Verbruik

Prijs
20.500 - 36.600 €
Prijs
25.400 - 32.000 €
Verbruik L/100km
5,1 - 6,5 L/100km
Verbruik L/100km
-
Verbruik kWh/100km
-
Verbruik kWh/100km
15,3 - 15,5 kWh/100km
Elektrische actieradius
-
Elektrische actieradius
325 - 416 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
116 - 148 g/km
CO2
0 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
Hatchback
Carrosserietype
Hatchback
Stoelen
5
Stoelen
5
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
1.143 - 1.378 kg
Leeggewicht
1.460 - 1.520 kg
Bagageruimte
351 L
Bagageruimte
470 - 479 L
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.751 mm
Breedte
1.842 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
432 - 457 kg
Laadvermogen
450 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Benzine
Motortype
Elektrisch
Transmissie
Manuel, Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling
Transmissiedetail
Reductiebak
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Vermogen pk
80 - 207 pk
Vermogen pk
150 - 160 pk
Acceleratie 0-100km/u
6,5 - 15,6 s
Acceleratie 0-100km/u
9,5 - 9,6 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
93 - 320 Nm
Koppel
250 Nm
Aantal Cilinders
3 - 4
Aantal Cilinders
-
Vermogen kW
59 - 152 kW
Vermogen kW
110 - 118 kW
Motorinhoud
999 - 1.984 cm3
Motorinhoud
-

Algemeen

Bouwjaar
2.024 - 2.025
Bouwjaar
2026
CO2-efficiëntieklasse
D, E
CO2-efficiëntieklasse
A
Merk
VW
Merk
MG
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.