VS

VW Golf vs MG MG4 Urban vergelijking

Vergelijk prestaties (325 pk vs 160 pk), bagageruimte en prijs (33.500 € vs 25.400 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – VW Golf of MG MG4 Urban.

VW Golf vs MG MG4 Urban: de belangrijkste verschillen

VW Golf

4,6 (1 Beoordelingen)
beoordeel
  • veel meer vermogen
  • aanzienlijk sneller van 0–100 km/u
  • enigszins lichter
details

MG MG4 Urban

  • zichtbaar goedkoper
  • significant meer elektrische actieradius
  • duidelijk meer bagageruimte
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

Golf

Kosten en verbruik

Prijs en verbruik horen tot de belangrijkste koopargumenten – precies hier scheidt zich vaak het kaf van het koren.

MG MG4 Urban is zichtbaar goedkoper – begint al bij 25.400 € , terwijl VW Golf start bij 33.500 € . Dat is een verschil van ongeveer 8.139 €.

Bij de elektrische actieradius biedt MG MG4 Urban significant meer bereik: tot 416 km, ongeveer 273 km meer dan VW Golf.

Golf

Motor en prestaties

Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.

Wat motorvermogen betreft heeft VW Golf veel meer vermogen325 pk tegenover 160 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 165 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is VW Golf aanzienlijk sneller5,3 s tegenover 9,5 s voor MG MG4 Urban. Dat is een verschil van ongeveer 4,2 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: VW Golf levert aanzienlijk meer koppel – 420 Nm tegenover 250 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 170 Nm.

Golf

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.

Bij het leeggewicht is VW Golf enigszins lichter – 1.307 kg tegenover 1.460 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 153 kg.

Qua bagageruimte biedt MG MG4 Urban duidelijk meer ruimte – 479 L tegenover 381 L. Dat is een verschil van ongeveer 98 L.

Wat laadvermogen betreft biedt VW Golf een beetje meer laadvermogen – 508 kg tegenover 450 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 58 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

VW Golf wint met een kleine marge in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 33.500
Golf

VW Golf

  • Motortype : Benzine, Benzine Mild Hybride, Diesel, Plug-in Hybride
  • Transmissie : Manuel, Automatisch
  • Aandrijving : Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
  • Vermogen pk : 116 - 325 pk
  • Verbruik L/100km : 1,1 - 7,6 L/100km
  • Elektrische actieradius : 131 - 143 km
VW Golf
MG MG4 Urban

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

VW Golf

De Golf is al jaren de nuchtere alleskunner van het segment: degelijk gebouwd, praktisch in gebruik en met een wegligging die vertrouwen geeft. Geen opvallende showauto, maar een betrouwbare en comfortabele metgezel die precies levert wat je dagelijks nodig hebt.

details

MG MG4 Urban

De MG4 Urban is een praktisch en stijlvol uitziende elektrische hatchback met verrassend veel binnenruimte en moderne uitrusting. Hij biedt een goede balans tussen comfort en rijplezier en is interessant voor wie op zoek is naar een betaalbaar alternatief in het elektrische aanbod.

details
VW Golf
MG MG4 Urban

Kosten en Verbruik

Prijs
33.500 - 55.500 €
Prijs
25.400 - 32.000 €
Verbruik L/100km
1,1 - 7,6 L/100km
Verbruik L/100km
-
Verbruik kWh/100km
-
Verbruik kWh/100km
15,3 - 15,5 kWh/100km
Elektrische actieradius
131 - 143 km
Elektrische actieradius
325 - 416 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
25 - 173 g/km
CO2
0 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
Hatchback
Carrosserietype
Hatchback
Stoelen
5
Stoelen
5
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
1.307 - 1.662 kg
Leeggewicht
1.460 - 1.520 kg
Bagageruimte
273 - 381 L
Bagageruimte
470 - 479 L
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.789 mm
Breedte
1.842 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
438 - 508 kg
Laadvermogen
450 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Benzine, Benzine Mild Hybride, Diesel, Plug-in Hybride
Motortype
Elektrisch
Transmissie
Manuel, Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling
Transmissiedetail
Reductiebak
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Vermogen pk
116 - 325 pk
Vermogen pk
150 - 160 pk
Acceleratie 0-100km/u
5,3 - 10,2 s
Acceleratie 0-100km/u
9,5 - 9,6 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
220 - 420 Nm
Koppel
250 Nm
Aantal Cilinders
4
Aantal Cilinders
-
Vermogen kW
85 - 239 kW
Vermogen kW
110 - 118 kW
Motorinhoud
1.498 - 1.984 cm3
Motorinhoud
-

Algemeen

Bouwjaar
2025
Bouwjaar
2026
CO2-efficiëntieklasse
D, C, F, B
CO2-efficiëntieklasse
A
Merk
VW
Merk
MG
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.