VS

VW Golf vs CUPRA Raval vergelijking

Vergelijk prestaties (325 pk vs 226 pk), bagageruimte en prijs (33.500 € vs 26.400 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – VW Golf of CUPRA Raval.

VW Golf vs CUPRA Raval: de belangrijkste verschillen

VW Golf

4,6 (1 Beoordelingen)
beoordeel
  • zichtbaar meer vermogen
  • opvallend sneller van 0–100 km/u
  • zichtbaar lichter
details

CUPRA Raval

  • opvallend goedkoper
  • ruim meer elektrische actieradius
  • iets meer bagageruimte
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

Golf

Kosten en verbruik

Op het vlak van zuinigheid en prijs ontstaan interessante verschillen tussen beide modellen.

CUPRA Raval is opvallend goedkoper – begint al bij 26.400 € , terwijl VW Golf start bij 33.500 € . Dat is een verschil van ongeveer 7.163 €.

Bij de elektrische actieradius biedt CUPRA Raval ruim meer bereik: tot 444 km, ongeveer 301 km meer dan VW Golf.

Raval

Motor en prestaties

Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.

Wat motorvermogen betreft heeft VW Golf zichtbaar meer vermogen325 pk tegenover 226 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 99 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is VW Golf opvallend sneller5,3 s tegenover 6,8 s voor CUPRA Raval. Dat is een verschil van ongeveer 1,5 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: VW Golf levert zichtbaar meer koppel – 420 Nm tegenover 290 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 130 Nm.

Golf

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Interieur, bagageruimte en laadvermogen zijn doorslaggevend voor praktisch gebruik. Hier tellen comfort en flexibiliteit.

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.

Bij het leeggewicht is VW Golf zichtbaar lichter – 1.307 kg tegenover 1.610 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 303 kg.

Qua bagageruimte biedt CUPRA Raval iets meer ruimte – 441 L tegenover 381 L. Dat is een verschil van ongeveer 60 L.

Wat laadvermogen betreft biedt VW Golf marginaal meer laadvermogen – 508 kg tegenover 475 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 33 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

CUPRA Raval biedt een evenwichtiger totaalpakket in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 26.400
Raval

CUPRA Raval

  • Motortype : Elektrisch
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Voorwielaandrijving
  • Vermogen pk : 116 - 226 pk
  • Verbruik kWh/100km : 13,7 - 16,1 kWh/100km
  • Elektrische actieradius : 300 - 444 km
VW Golf
CUPRA Raval

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

VW Golf

De Golf is al jaren de nuchtere alleskunner van het segment: degelijk gebouwd, praktisch in gebruik en met een wegligging die vertrouwen geeft. Geen opvallende showauto, maar een betrouwbare en comfortabele metgezel die precies levert wat je dagelijks nodig hebt.

details

CUPRA Raval

De CUPRA Raval is een sportief ingestelde elektrische stadsauto die opvalt door een uitzonderlijk ruime en praktische kofferbak en een modern Android‑gebaseerd infotainmentsysteem met app‑store. Hij rijdt volwassen en biedt veel tractie en instelbare demping voor vlot dagelijks gebruik, al missen sommige bestuurders het speelsere stuurgevoel en kunnen touch‑sliders en strakker gevormde sportstoelen niet voor iedereen ideaal zijn.

details
VW Golf
CUPRA Raval

Kosten en Verbruik

Prijs
33.500 - 55.500 €
Prijs
26.400 - 47.300 €
Verbruik L/100km
1,1 - 7,6 L/100km
Verbruik L/100km
-
Verbruik kWh/100km
-
Verbruik kWh/100km
13,7 - 16,1 kWh/100km
Elektrische actieradius
131 - 143 km
Elektrische actieradius
300 - 444 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
25 - 173 g/km
CO2
0 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
Hatchback
Carrosserietype
Hatchback
Stoelen
5
Stoelen
5
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
1.307 - 1.662 kg
Leeggewicht
1.610 - 1.615 kg
Bagageruimte
273 - 381 L
Bagageruimte
441 L
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.789 mm
Breedte
1.784 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
438 - 508 kg
Laadvermogen
470 - 475 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Benzine, Benzine Mild Hybride, Diesel, Plug-in Hybride
Motortype
Elektrisch
Transmissie
Manuel, Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling
Transmissiedetail
Reductiebak
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Vermogen pk
116 - 325 pk
Vermogen pk
116 - 226 pk
Acceleratie 0-100km/u
5,3 - 10,2 s
Acceleratie 0-100km/u
6,8 - 7,1 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
220 - 420 Nm
Koppel
290 Nm
Aantal Cilinders
4
Aantal Cilinders
-
Vermogen kW
85 - 239 kW
Vermogen kW
85 - 166 kW
Motorinhoud
1.498 - 1.984 cm3
Motorinhoud
-

Algemeen

Bouwjaar
2025
Bouwjaar
2026
CO2-efficiëntieklasse
D, C, F, B
CO2-efficiëntieklasse
A
Merk
VW
Merk
CUPRA
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.