VS

VW Golf Variant vs Ferrari 296 Coupe vergelijking

Vergelijk prestaties (204 pk vs 880 pk), bagageruimte en prijs (34.200 € vs 413.800 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – VW Golf Variant of Ferrari 296 Coupe.

VW Golf Variant vs Ferrari 296 Coupe: de belangrijkste verschillen

VW Golf Variant

  • aanzienlijk goedkoper
  • veel zuiniger
  • merkbaar lichter
details

Ferrari 296 Coupe

  • aanzienlijk meer vermogen
  • aanzienlijk sneller van 0–100 km/u
details

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

Golf Variant

Kosten en verbruik

Op het vlak van zuinigheid en prijs ontstaan interessante verschillen tussen beide modellen.

VW Golf Variant is aanzienlijk goedkoper – begint al bij 34.200 € , terwijl Ferrari 296 Coupe start bij 413.800 € . Dat is een verschil van ongeveer 379.620 €.

Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: VW Golf Variant verbruikt 4,3 L/100km en is daarmee veel zuiniger dan Ferrari 296 Coupe (8,9 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 4,6 L/100km.

296 Coupe

Motor en prestaties

Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.

Wat motorvermogen betreft heeft Ferrari 296 Coupe aanzienlijk meer vermogen880 pk tegenover 204 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 676 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Ferrari 296 Coupe aanzienlijk sneller2,8 s tegenover 6,5 s voor VW Golf Variant. Dat is een verschil van ongeveer 3,7 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: Ferrari 296 Coupe levert veel meer koppel – 755 Nm tegenover 360 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 395 Nm.

Golf Variant

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.

Zitplaatsen: VW Golf Variant biedt meer zitplaatsen – 5 tegenover 2.

Bij het leeggewicht is VW Golf Variant merkbaar lichter – 1.366 kg tegenover 1.670 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 304 kg.

Wat laadvermogen betreft biedt VW Golf Variant ruim meer laadvermogen – 547 kg tegenover 225 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 322 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

VW Golf Variant wint het duel overtuigend in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 34.200
Golf Variant

VW Golf Variant

  • Motortype : Benzine, Benzine Mild Hybride, Diesel
  • Transmissie : Manuel, Automatisch
  • Aandrijving : Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
  • Vermogen pk : 116 - 204 pk
  • Verbruik L/100km : 4,3 - 7 L/100km
VW Golf Variant
Ferrari 296 Coupe

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

VW Golf Variant

De Golf Variant combineert het degelijke rijgedrag van een Golf met royaal laadvermogen en verzorgde afwerking, waardoor het een slimme en onopzichtige keuze is voor wie ruimte en stijl wil zonder poespas. Het interieur voelt degelijk en comfortabel aan, en met zijn vlotte weggedrag is het allesbehalve een saai werkpaard; het is een betrouwbare, nette reisgenoot voor dagelijks gebruik.

details

Ferrari 296 Coupe

De Ferrari 296 GTB is een compact, opwindend sportmodel dat met karakteristieke klanken en flamboyante looks meteen alle aandacht trekt. Het combineert scherp rijgedrag met verrassende bruikbaarheid, waardoor het een van die zeldzame Ferrari's is die zowel dagelijks plezier als weekendpret biedt — als je portemonnee het toestaat.

details
VW Golf Variant
Ferrari 296 Coupe

Kosten en Verbruik

Prijs
34.200 - 46.000 €
Prijs
413.800 €
Verbruik L/100km
4,3 - 7 L/100km
Verbruik L/100km
8,9 L/100km
Verbruik kWh/100km
-
Verbruik kWh/100km
-
Elektrische actieradius
-
Elektrische actieradius
15 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
114 - 159 g/km
CO2
218 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
Stationwagen
Carrosserietype
Coupé
Stoelen
5
Stoelen
2
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
1.366 - 1.551 kg
Leeggewicht
1.670 kg
Bagageruimte
611 L
Bagageruimte
-
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.789 mm
Breedte
1.958 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
509 - 547 kg
Laadvermogen
225 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Benzine, Benzine Mild Hybride, Diesel
Motortype
Plug-in Hybride
Transmissie
Manuel, Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
Aandrijving
Achterwielaandrijving
Vermogen pk
116 - 204 pk
Vermogen pk
880 pk
Acceleratie 0-100km/u
6,5 - 10,5 s
Acceleratie 0-100km/u
2,8 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
220 - 360 Nm
Koppel
755 Nm
Aantal Cilinders
4
Aantal Cilinders
6
Vermogen kW
85 - 150 kW
Vermogen kW
648 kW
Motorinhoud
1.498 - 1.984 cm3
Motorinhoud
2.992 cm3

Algemeen

Bouwjaar
2025
Bouwjaar
2026
CO2-efficiëntieklasse
D, F, C
CO2-efficiëntieklasse
G
Merk
VW
Merk
Ferrari
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.