Vergelijk prestaties (197 pk vs 207 pk), bagageruimte en prijs (49.700 € vs 20.500 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Volvo XC40 of VW Polo.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Op het vlak van zuinigheid en prijs ontstaan interessante verschillen tussen beide modellen.
VW Polo is veel goedkoper – begint al bij 20.500 € , terwijl Volvo XC40 start bij 49.700 € . Dat is een verschil van ongeveer 29.238 €.
Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: VW Polo verbruikt 5,1 L/100km en is daarmee duidelijk zuiniger dan Volvo XC40 (6,5 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 1,4 L/100km.
Vermogen, koppel en acceleratie zeggen veel over het rijgevoel in het dagelijks verkeer. Hier blijkt wie de meeste dynamiek biedt.
Wat motorvermogen betreft heeft VW Polo marginaal meer vermogen – 207 pk tegenover 197 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 10 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is VW Polo een beetje sneller – 6,5 s tegenover 7,6 s voor Volvo XC40. Dat is een verschil van ongeveer 1,1 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: VW Polo levert minimaal meer koppel – 320 Nm tegenover 300 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 20 Nm.
Interieur, bagageruimte en laadvermogen zijn doorslaggevend voor praktisch gebruik. Hier tellen comfort en flexibiliteit.
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is VW Polo veel lichter – 1.143 kg tegenover 1.688 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 545 kg.
Wat laadvermogen betreft biedt Volvo XC40 lichtjes meer laadvermogen – 532 kg tegenover 457 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 75 kg.
VW Polo is grotendeels superieur in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Volvo XC40 combineert Scandinavische eenvoud met slimme details, waardoor het interieur zowel praktisch als stijlvol aanvoelt. Voor kopers die veiligheid, comfort en ingetogen luxe zoeken zonder poespas is het een overtuigende en sympathieke keuze.
detailsDe Polo voelt als een verfijnde stadsgenoot: beschaafd, comfortabel en precies genoeg om dagelijks zowel file als parkeerplek te temmen. Hij praat niet veel, maar doet alles degelijk — een slimme keuze voor wie betrouwbaarheid en subtiele klasse belangrijker vindt dan opschepperij.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
49.700 - 54.700 €
|
Prijs
20.500 - 36.600 €
|
|
Verbruik L/100km
6,5 L/100km
|
Verbruik L/100km
5,1 - 6,5 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
-
|
Elektrische actieradius
-
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
148 g/km
|
CO2
116 - 148 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
SUV
|
Carrosserietype
Hatchback
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
-
|
|
Leeggewicht
1.688 kg
|
Leeggewicht
1.143 - 1.378 kg
|
|
Bagageruimte
-
|
Bagageruimte
351 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
-
|
|
Breedte
1.863 mm
|
Breedte
1.751 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
-
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
532 kg
|
Laadvermogen
432 - 457 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Benzine Mild Hybride
|
Motortype
Benzine
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Manuel, Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Automatische Dubbele Koppeling
|
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling
|
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
163 - 197 pk
|
Vermogen pk
80 - 207 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
7,6 - 8,6 s
|
Acceleratie 0-100km/u
6,5 - 15,6 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
-
|
|
Koppel
265 - 300 Nm
|
Koppel
93 - 320 Nm
|
|
Aantal Cilinders
4
|
Aantal Cilinders
3 - 4
|
|
Vermogen kW
120 - 145 kW
|
Vermogen kW
59 - 152 kW
|
|
Motorinhoud
1.969 cm3
|
Motorinhoud
999 - 1.984 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2026
|
Bouwjaar
2.024 - 2.025
|
|
CO2-efficiëntieklasse
E
|
CO2-efficiëntieklasse
D, E
|
|
Merk
Volvo
|
Merk
VW
|