Vergelijk prestaties (455 pk vs 653 pk), bagageruimte en prijs (73.900 € vs 71.100 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Volvo V90 of NIO ET7.
Prijs en verbruik horen tot de belangrijkste koopargumenten – precies hier scheidt zich vaak het kaf van het koren.
NIO ET7 is minimaal goedkoper – begint al bij 71.100 € , terwijl Volvo V90 start bij 73.900 € . Dat is een verschil van ongeveer 2.837 €.
Bij de elektrische actieradius biedt NIO ET7 significant meer bereik: tot 584 km, ongeveer 496 km meer dan Volvo V90.
Vermogen, koppel en acceleratie zijn de klassieke maatstaven – en hier komen de interessante verschillen naar voren.
Wat motorvermogen betreft heeft NIO ET7 duidelijk meer vermogen – 653 pk tegenover 455 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 198 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is NIO ET7 duidelijk sneller – 3,8 s tegenover 4,8 s voor Volvo V90. Dat is een verschil van ongeveer 1 s.
Qua topsnelheid ligt NIO ET7 minimaal duidelijk voor – hij haalt 200 km/u, terwijl Volvo V90 stopt bij 180 km/u. Het verschil bedraagt ongeveer 20 km/u.
Ook bij het koppel is er een verschil: NIO ET7 levert een beetje meer koppel – 850 Nm tegenover 709 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 141 Nm.
Interieur, bagageruimte en laadvermogen zijn doorslaggevend voor praktisch gebruik. Hier tellen comfort en flexibiliteit.
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is Volvo V90 lichtjes lichter – 2.075 kg tegenover 2.434 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 359 kg.
Qua bagageruimte biedt Volvo V90 zichtbaar meer ruimte – 488 L tegenover 363 L. Dat is een verschil van ongeveer 125 L.
Wat laadvermogen betreft biedt Volvo V90 marginaal meer laadvermogen – 515 kg tegenover 466 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 49 kg.
NIO ET7 laat de concurrent weinig kans in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Volvo V90 voelt aan als een luxe werkpaard: strak vormgegeven, heerlijk comfortabel en een interieur dat kalmte uitstraalt. Wie ruimte en stijl belangrijk vindt zonder poespas, krijgt met deze stationwagen precies wat hij nodig heeft voor lange ritten en weekendavonturen.
detailsDe NIO ET7 is een luxueuze elektrische limousine die indruk maakt met zijn serene rijgedrag en ruimtelijke, premium afwerking; hij voelt als een stille, slimme metgezel op lange afstanden. Dankzij slimme technologie en een sterke focus op gebruiksgemak is het een aantrekkelijke keuze voor wie comfort en zorgeloze elektrische mobiliteit zoekt, met een vleugje futuristische flair en een knipoog.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
73.900 - 85.100 €
|
Prijs
71.100 - 81.800 €
|
|
Verbruik L/100km
0,8 L/100km
|
Verbruik L/100km
-
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
19 - 19,3 kWh/100km
|
|
Elektrische actieradius
88 km
|
Elektrische actieradius
451 - 584 km
|
|
Batterijcapaciteit
14,7 kWh
|
Batterijcapaciteit
73,5 - 90 kWh
|
|
CO2
18 g/km
|
CO2
0 g/km
|
|
Tankinhoud
60 L
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
Stationwagen
|
Carrosserietype
Sedan
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
5
|
Deuren
4
|
|
Leeggewicht
2.075 kg
|
Leeggewicht
2.434 - 2.454 kg
|
|
Bagageruimte
488 L
|
Bagageruimte
363 L
|
|
Lengte
4.945 mm
|
Lengte
5.101 mm
|
|
Breedte
1.879 mm
|
Breedte
1.987 mm
|
|
Hoogte
1.472 mm
|
Hoogte
1.509 mm
|
|
Maximale Bagageruimte
1.454 L
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
515 kg
|
Laadvermogen
446 - 466 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Plug-in hybride
|
Motortype
Elektrisch
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak
|
Transmissiedetail
Reductiebak
|
|
Aandrijving
Vierwielaandrijving
|
Aandrijving
Vierwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
398 - 455 pk
|
Vermogen pk
653 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
4,8 - 5,5 s
|
Acceleratie 0-100km/u
3,8 s
|
|
Maximale Snelheid
180 km/u
|
Maximale Snelheid
200 km/u
|
|
Koppel
659 - 709 Nm
|
Koppel
850 Nm
|
|
Aantal Cilinders
4
|
Aantal Cilinders
-
|
|
Vermogen kW
293 - 335 kW
|
Vermogen kW
480 kW
|
|
Motorinhoud
1.969 cm3
|
Motorinhoud
-
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2024
|
Bouwjaar
2022
|
|
CO2-efficiëntieklasse
B
|
CO2-efficiëntieklasse
A
|
|
Merk
Volvo
|
Merk
NIO
|