VS

SEAT Ateca vs CUPRA Raval vergelijking

Vergelijk prestaties (150 pk vs 226 pk), bagageruimte en prijs (29.800 € vs 26.400 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – SEAT Ateca of CUPRA Raval.

SEAT Ateca vs CUPRA Raval: de belangrijkste verschillen

SEAT Ateca

4,9 (3 Beoordelingen)
beoordeel
  • een beetje lichter
  • iets meer bagageruimte
details

CUPRA Raval

  • een beetje goedkoper
  • opvallend meer vermogen
  • merkbaar sneller van 0–100 km/u
details

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

Ateca

Kosten en verbruik

Bij prijs en efficiency worden de grootste verschillen meestal zichtbaar. Hier beslist zich vaak welk model beter binnen het budget past.

CUPRA Raval is een beetje goedkoper – begint al bij 26.400 € , terwijl SEAT Ateca start bij 29.800 € . Dat is een verschil van ongeveer 3.396 €.

Raval

Motor en prestaties

Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.

Wat motorvermogen betreft heeft CUPRA Raval opvallend meer vermogen226 pk tegenover 150 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 76 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is CUPRA Raval merkbaar sneller6,8 s tegenover 9 s voor SEAT Ateca. Dat is een verschil van ongeveer 2,2 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: SEAT Ateca levert een beetje meer koppel – 360 Nm tegenover 290 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 70 Nm.

Ateca

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Interieur, bagageruimte en laadvermogen zijn doorslaggevend voor praktisch gebruik. Hier tellen comfort en flexibiliteit.

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.

Bij het leeggewicht is SEAT Ateca een beetje lichter – 1.345 kg tegenover 1.610 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 265 kg.

Qua bagageruimte biedt SEAT Ateca iets meer ruimte – 510 L tegenover 441 L. Dat is een verschil van ongeveer 69 L.

Wat laadvermogen betreft biedt SEAT Ateca nauwelijks meer laadvermogen – 525 kg tegenover 475 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 50 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

CUPRA Raval wint het duel overtuigend in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 26.400
Raval

CUPRA Raval

  • Motortype : Elektrisch
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Voorwielaandrijving
  • Vermogen pk : 116 - 226 pk
  • Verbruik kWh/100km : 13,7 - 16,1 kWh/100km
  • Elektrische actieradius : 300 - 444 km
SEAT Ateca
CUPRA Raval

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

SEAT Ateca

De SEAT Ateca is een praktische en karaktervolle crossover die precies levert wat je van een dagelijkse allrounder verwacht: comfortabel, ruim en verrassend prettig om te rijden. Hij doet dat zonder opsmuk of pretenties, een slimme keuze voor wie graag gewoon goed woont op wielen.

details

CUPRA Raval

De CUPRA Raval is een sportief ingestelde elektrische stadsauto die opvalt door een uitzonderlijk ruime en praktische kofferbak en een modern Android‑gebaseerd infotainmentsysteem met app‑store. Hij rijdt volwassen en biedt veel tractie en instelbare demping voor vlot dagelijks gebruik, al missen sommige bestuurders het speelsere stuurgevoel en kunnen touch‑sliders en strakker gevormde sportstoelen niet voor iedereen ideaal zijn.

details
SEAT Ateca
CUPRA Raval

Kosten en Verbruik

Prijs
29.800 - 43.800 €
Prijs
26.400 - 47.300 €
Verbruik L/100km
4,9 - 6,4 L/100km
Verbruik L/100km
-
Verbruik kWh/100km
-
Verbruik kWh/100km
13,7 - 16,1 kWh/100km
Elektrische actieradius
-
Elektrische actieradius
300 - 444 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
129 - 144 g/km
CO2
0 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
SUV
Carrosserietype
Hatchback
Stoelen
5
Stoelen
5
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
1.345 - 1.514 kg
Leeggewicht
1.610 - 1.615 kg
Bagageruimte
510 L
Bagageruimte
441 L
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.841 mm
Breedte
1.784 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
516 - 525 kg
Laadvermogen
470 - 475 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Benzine, Diesel
Motortype
Elektrisch
Transmissie
Manuel, Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Dubbele Koppeling
Transmissiedetail
Reductiebak
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Vermogen pk
116 - 150 pk
Vermogen pk
116 - 226 pk
Acceleratie 0-100km/u
9 - 11 s
Acceleratie 0-100km/u
6,8 - 7,1 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
200 - 360 Nm
Koppel
290 Nm
Aantal Cilinders
3 - 4
Aantal Cilinders
-
Vermogen kW
85 - 110 kW
Vermogen kW
85 - 166 kW
Motorinhoud
999 - 1.968 cm3
Motorinhoud
-

Algemeen

Bouwjaar
2025
Bouwjaar
2026
CO2-efficiëntieklasse
E, D
CO2-efficiëntieklasse
A
Merk
SEAT
Merk
CUPRA
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.