Vergelijk prestaties (360 pk vs 408 pk), bagageruimte en prijs (52.900 € vs 49.300 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Peugeot 508 of VinFast VF 8.
Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.
Op het vlak van zuinigheid en prijs ontstaan interessante verschillen tussen beide modellen.
VinFast VF 8 is minimaal goedkoper – begint al bij 49.300 € , terwijl Peugeot 508 start bij 52.900 € . Dat is een verschil van ongeveer 3.569 €.
Bij de elektrische actieradius biedt VinFast VF 8 ruim meer bereik: tot 471 km, ongeveer 416 km meer dan Peugeot 508.
Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.
Wat motorvermogen betreft heeft VinFast VF 8 lichtjes meer vermogen – 408 pk tegenover 360 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 48 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Peugeot 508 nauwelijks sneller – 5,2 s tegenover 5,5 s voor VinFast VF 8. Dat is een verschil van ongeveer 0,3 s.
Qua topsnelheid ligt Peugeot 508 iets duidelijk voor – hij haalt 250 km/u, terwijl VinFast VF 8 stopt bij 200 km/u. Het verschil bedraagt ongeveer 50 km/u.
Ook bij het koppel is er een verschil: VinFast VF 8 levert lichtjes meer koppel – 620 Nm tegenover 520 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 100 Nm.
Interieur, bagageruimte en laadvermogen zijn doorslaggevend voor praktisch gebruik. Hier tellen comfort en flexibiliteit.
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is Peugeot 508 opvallend lichter – 1.811 kg tegenover 2.455 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 644 kg.
Qua bagageruimte biedt Peugeot 508 duidelijk meer ruimte – 487 L tegenover 376 L. Dat is een verschil van ongeveer 111 L.
Bij de maximale laadcapaciteit biedt Peugeot 508 een beetje meer ruimte – tot 1.537 L, ongeveer 164 L meer dan VinFast VF 8.
Wat laadvermogen betreft biedt VinFast VF 8 nauwelijks meer laadvermogen – 515 kg tegenover 469 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 46 kg.
VinFast VF 8 domineert deze vergelijking in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Peugeot 508 combineert strak, coupe-achtig design met een interieur dat zowel stijlvol als praktisch aanvoelt — een auto die zakelijkheid en karakter netjes onder één dak brengt. Op de weg gedraagt hij zich volwassen en comfortabel, ideaal voor wie dagelijks met smaak wil rijden en af en toe indruk wil maken zonder zich te moeten verkopen.
detailsDe VinFast VF 8 presenteert zich als een gedurfde elektrische SUV met strak design en ambitieuze pretenties, maar het echte oordeel komt pas tijdens dagelijks gebruik en woon-werkritten. Voor wie zoekt naar moderne uitrusting en een frisse nieuwkomer in het segment is de VF 8 zeker het overwegen waard, al moet je wel checken of hij past bij je laadgewoonten en levensstijl.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
52.900 - 72.100 €
|
Prijs
49.300 - 55.400 €
|
|
Verbruik L/100km
1,6 - 2 L/100km
|
Verbruik L/100km
-
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
21,9 - 22,9 kWh/100km
|
|
Elektrische actieradius
46 - 55 km
|
Elektrische actieradius
457 - 471 km
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
87,7 kWh
|
|
CO2
36 - 45 g/km
|
CO2
0 g/km
|
|
Tankinhoud
43 L
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
Hatchback
|
Carrosserietype
SUV
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
5
|
Deuren
5
|
|
Leeggewicht
1.811 - 1.941 kg
|
Leeggewicht
2.455 - 2.520 kg
|
|
Bagageruimte
487 L
|
Bagageruimte
376 L
|
|
Lengte
4.750 mm
|
Lengte
4.750 mm
|
|
Breedte
1.859 mm
|
Breedte
1.934 mm
|
|
Hoogte
1.403 mm
|
Hoogte
1.667 mm
|
|
Maximale Bagageruimte
1.537 L
|
Maximale Bagageruimte
1.373 L
|
|
Laadvermogen
379 - 469 kg
|
Laadvermogen
450 - 515 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Plug-in Hybride
|
Motortype
Elektrisch
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak
|
Transmissiedetail
Reductiebak
|
|
Aandrijving
Voorwielaandrijving, Vierwielaandrijving
|
Aandrijving
Vierwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
180 - 360 pk
|
Vermogen pk
353 - 408 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
5,2 - 8,2 s
|
Acceleratie 0-100km/u
5,5 - 5,9 s
|
|
Maximale Snelheid
230 - 250 km/u
|
Maximale Snelheid
200 km/u
|
|
Koppel
360 - 520 Nm
|
Koppel
500 - 620 Nm
|
|
Aantal Cilinders
4
|
Aantal Cilinders
-
|
|
Vermogen kW
133 - 265 kW
|
Vermogen kW
260 - 300 kW
|
|
Motorinhoud
1.598 cm3
|
Motorinhoud
-
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2024
|
Bouwjaar
2023
|
|
CO2-efficiëntieklasse
B
|
CO2-efficiëntieklasse
A
|
|
Merk
Peugeot
|
Merk
VinFast
|