Vergelijk prestaties (635 pk vs 202 pk), bagageruimte en prijs (123.400 € vs 34.100 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Mercedes S Class of SsangYong Musso.
Op het vlak van zuinigheid en prijs ontstaan interessante verschillen tussen beide modellen.
SsangYong Musso is veel goedkoper – begint al bij 34.100 € , terwijl Mercedes S Class start bij 123.400 € . Dat is een verschil van ongeveer 89.343 €.
Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: Mercedes S Class verbruikt 2,2 L/100km en is daarmee ruim zuiniger dan SsangYong Musso (8,4 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 6,2 L/100km.
Vermogen, koppel en acceleratie zijn de klassieke maatstaven – en hier komen de interessante verschillen naar voren.
Wat motorvermogen betreft heeft Mercedes S Class significant meer vermogen – 635 pk tegenover 202 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 433 pk.
Ook bij het koppel is er een verschil: Mercedes S Class levert ruim meer koppel – 850 Nm tegenover 400 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 450 Nm.
Interieur, bagageruimte en laadvermogen zijn doorslaggevend voor praktisch gebruik. Hier tellen comfort en flexibiliteit.
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is SsangYong Musso minimaal lichter – 2.045 kg tegenover 2.165 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 120 kg.
Wat laadvermogen betreft biedt SsangYong Musso zichtbaar meer laadvermogen – 1.010 kg tegenover 660 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 350 kg.
Mercedes S Class domineert deze vergelijking in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Mercedes S-Klasse is de belichaming van zakelijk raffinement en huiskamercomfort op de weg: zacht als een fauteuil en tegelijk onmiskenbaar aanwezig. Voor wie topcomfort, slimme technologie en een onaantastbare uitstraling zoekt is het de ultieme keuze — al is het geen bescheiden investering.
detailsDe Musso is een robuuste pick-up die comfort en praktisch nut verrassend goed weet te combineren, ideaal voor wie werk en weekendavonturen naadloos wil combineren. Hij voelt degelijk gebouwd aan, biedt slimme laadoplossingen en een comfortabele rit — misschien niet de meest sexy verschijning, maar wel een slimme, nuchtere keuze voor kopers die vooral willen dat het wérkt.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
123.400 - 238.900 €
|
Prijs
34.100 - 50.600 €
|
|
Verbruik L/100km
2,2 - 11 L/100km
|
Verbruik L/100km
8,4 - 9,3 L/100km
|
|
Verbruik kWh/100km
-
|
Verbruik kWh/100km
-
|
|
Elektrische actieradius
98 - 118 km
|
Elektrische actieradius
-
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
-
|
|
CO2
50 - 252 g/km
|
CO2
221 - 245 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
75 L
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
Sedan
|
Carrosserietype
Pick-up
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
4
|
|
Leeggewicht
2.165 - 2.650 kg
|
Leeggewicht
2.045 - 2.260 kg
|
|
Bagageruimte
-
|
Bagageruimte
-
|
|
Lengte
-
|
Lengte
5.095 - 5.405 mm
|
|
Breedte
1.921 mm
|
Breedte
1.950 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
1.840 - 1.855 mm
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
-
|
|
Laadvermogen
420 - 660 kg
|
Laadvermogen
785 - 1.010 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Benzine Mild Hybride, Plug-in Hybride, Diesel Mild Hybride
|
Motortype
Diesel
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Manuel, Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak
|
Transmissiedetail
Handgeschakelde Versnellingsbak, Automatische Versnellingsbak
|
|
Aandrijving
Vierwielaandrijving, Achterwielaandrijving
|
Aandrijving
Vierwielaandrijving, Achterwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
336 - 635 pk
|
Vermogen pk
202 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
4 - 5,7 s
|
Acceleratie 0-100km/u
-
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
183 - 187 km/u
|
|
Koppel
560 - 850 Nm
|
Koppel
400 Nm
|
|
Aantal Cilinders
6 - 8
|
Aantal Cilinders
4
|
|
Vermogen kW
247 - 467 kW
|
Vermogen kW
149 kW
|
|
Motorinhoud
2.989 - 3.982 cm3
|
Motorinhoud
2.157 cm3
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2026
|
Bouwjaar
2.022 - 2.024
|
|
CO2-efficiëntieklasse
G, B, F
|
CO2-efficiëntieklasse
G
|
|
Merk
Mercedes-Benz
|
Merk
SsangYong
|