Vergelijk prestaties (605 pk vs 408 pk), bagageruimte en prijs (126.400 € vs 49.300 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Mercedes G-Class of VinFast VF 8.
Bij prijs en efficiency worden de grootste verschillen meestal zichtbaar. Hier beslist zich vaak welk model beter binnen het budget past.
VinFast VF 8 is aanzienlijk goedkoper – begint al bij 49.300 € , terwijl Mercedes G-Class start bij 126.400 € . Dat is een verschil van ongeveer 77.141 €.
Bij het stroomverbruik heeft VinFast VF 8 het voordeel: met 21,9 kWh/100km is dit model opvallend efficiënter dan Mercedes G-Class, dat 28 kWh/100km nodig heeft. Het verschil bedraagt ongeveer 6,1 kWh/100km.
Bij de elektrische actieradius biedt Mercedes G-Class nauwelijks meer bereik: tot 479 km, ongeveer 8 km meer dan VinFast VF 8.
Vermogen, koppel en acceleratie zijn de klassieke maatstaven – en hier komen de interessante verschillen naar voren.
Wat motorvermogen betreft heeft Mercedes G-Class duidelijk meer vermogen – 605 pk tegenover 408 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 197 pk.
Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Mercedes G-Class merkbaar sneller – 4,4 s tegenover 5,5 s voor VinFast VF 8. Dat is een verschil van ongeveer 1,1 s.
Ook bij het koppel is er een verschil: Mercedes G-Class levert aanzienlijk meer koppel – 1.164 Nm tegenover 620 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 544 Nm.
Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.
Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.
Bij het leeggewicht is VinFast VF 8 minimaal lichter – 2.455 kg tegenover 2.485 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 30 kg.
Qua bagageruimte biedt Mercedes G-Class significant meer ruimte – 640 L tegenover 376 L. Dat is een verschil van ongeveer 264 L.
Wat laadvermogen betreft biedt Mercedes G-Class duidelijk meer laadvermogen – 715 kg tegenover 515 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 200 kg.
Mercedes G-Class toont kleine maar duidelijke voordelen in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.
De Mercedes G-Klasse is een onverzettelijke legende: robuust en hoekig van buiten, verrassend luxueus van binnen, klaar om zowel ruig terrein als chique stadsstraten te trotseren. Hij is geen subtielheidswonder — zijn imposante verschijning en rijke uitrusting maken hem tot een duidelijk statement voor wie comfort en karakter boven bescheidenheid plaatst.
detailsDe VinFast VF 8 presenteert zich als een gedurfde elektrische SUV met strak design en ambitieuze pretenties, maar het echte oordeel komt pas tijdens dagelijks gebruik en woon-werkritten. Voor wie zoekt naar moderne uitrusting en een frisse nieuwkomer in het segment is de VF 8 zeker het overwegen waard, al moet je wel checken of hij past bij je laadgewoonten en levensstijl.
detailsKosten en Verbruik |
|
|---|---|
|
Prijs
126.400 - 202.900 €
|
Prijs
49.300 - 55.400 €
|
|
Verbruik L/100km
8,7 - 14,7 L/100km
|
Verbruik L/100km
-
|
|
Verbruik kWh/100km
28 kWh/100km
|
Verbruik kWh/100km
21,9 - 22,9 kWh/100km
|
|
Elektrische actieradius
479 km
|
Elektrische actieradius
457 - 471 km
|
|
Batterijcapaciteit
-
|
Batterijcapaciteit
87,7 kWh
|
|
CO2
0 - 336 g/km
|
CO2
0 g/km
|
|
Tankinhoud
-
|
Tankinhoud
-
|
Afmetingen en Carrosserie |
|
|---|---|
|
Carrosserietype
Terreinwagen
|
Carrosserietype
SUV
|
|
Stoelen
5
|
Stoelen
5
|
|
Deuren
-
|
Deuren
5
|
|
Leeggewicht
2.485 - 3.085 kg
|
Leeggewicht
2.455 - 2.520 kg
|
|
Bagageruimte
640 L
|
Bagageruimte
376 L
|
|
Lengte
-
|
Lengte
4.750 mm
|
|
Breedte
1.931 - 1.984 mm
|
Breedte
1.934 mm
|
|
Hoogte
-
|
Hoogte
1.667 mm
|
|
Maximale Bagageruimte
-
|
Maximale Bagageruimte
1.373 L
|
|
Laadvermogen
115 - 715 kg
|
Laadvermogen
450 - 515 kg
|
Motor en Prestaties |
|
|---|---|
|
Motortype
Benzine mildhybride, Diesel mildhybride, Elektrisch
|
Motortype
Elektrisch
|
|
Transmissie
Automatisch
|
Transmissie
Automatisch
|
|
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak, Reductiebak
|
Transmissiedetail
Reductiebak
|
|
Aandrijving
Vierwielaandrijving
|
Aandrijving
Vierwielaandrijving
|
|
Vermogen pk
387 - 605 pk
|
Vermogen pk
353 - 408 pk
|
|
Acceleratie 0-100km/u
4,4 - 5,8 s
|
Acceleratie 0-100km/u
5,5 - 5,9 s
|
|
Maximale Snelheid
-
|
Maximale Snelheid
200 km/u
|
|
Koppel
760 - 1.164 Nm
|
Koppel
500 - 620 Nm
|
|
Aantal Cilinders
6 - 8
|
Aantal Cilinders
-
|
|
Vermogen kW
285 - 445 kW
|
Vermogen kW
260 - 300 kW
|
|
Motorinhoud
2.989 - 3.982 cm3
|
Motorinhoud
-
|
Algemeen |
|
|---|---|
|
Bouwjaar
2.025 - 2.026
|
Bouwjaar
2023
|
|
CO2-efficiëntieklasse
G, A
|
CO2-efficiëntieklasse
A
|
|
Merk
Mercedes-Benz
|
Merk
VinFast
|