VS

Mercedes CLA Coupe vs Land Rover Range Rover Velar vergelijking

Vergelijk prestaties (354 pk vs 404 pk), bagageruimte en prijs (47.000 € vs 73.500 € ) in één oogopslag. Ontdek welke auto de beste keuze voor jou is – Mercedes CLA Coupe of Land Rover Range Rover Velar.

Mercedes CLA Coupe vs Land Rover Range Rover Velar: de belangrijkste verschillen

Mercedes CLA Coupe

4,8 (2 Beoordelingen)
beoordeel
  • aanzienlijk goedkoper
  • veel meer elektrische actieradius
  • iets sneller van 0–100 km/u
  • een beetje lichter
details

Land Rover Range Rover Velar

  • een beetje meer vermogen
  • minimaal zuiniger
details

Alle details over prestaties, verbruik, actieradius en bagageruimte vind je in de technische vergelijking hieronder – inclusief gebruikersbeoordelingen van beide modellen.

By Achim Sedelmaier

Nu wordt het concreet: de technische verschillen in detail

CLA Coupe

Kosten en verbruik

Prijs en verbruik horen tot de belangrijkste koopargumenten – precies hier scheidt zich vaak het kaf van het koren.

Mercedes CLA Coupe is aanzienlijk goedkoper – begint al bij 47.000 € , terwijl Land Rover Range Rover Velar start bij 73.500 € . Dat is een verschil van ongeveer 26.495 €.

Ook bij het brandstofverbruik is er een verschil: Land Rover Range Rover Velar verbruikt 4,5 L/100km en is daarmee minimaal zuiniger dan Mercedes CLA Coupe (4,9 L/100km). Het verschil bedraagt ongeveer 0,4 L/100km.

Bij de elektrische actieradius biedt Mercedes CLA Coupe veel meer bereik: tot 791 km, ongeveer 733 km meer dan Land Rover Range Rover Velar.

Range Rover Velar

Motor en prestaties

Onder de motorkap wordt duidelijk welk model sportiever is en wie er bij het accelereren voor ligt.

Wat motorvermogen betreft heeft Land Rover Range Rover Velar een beetje meer vermogen404 pk tegenover 354 pk. Dat betekent een verschil van ongeveer 50 pk.

Bij de acceleratie van 0 tot 100 km/u is Mercedes CLA Coupe iets sneller4,9 s tegenover 5,4 s voor Land Rover Range Rover Velar. Dat is een verschil van ongeveer 0,5 s.

Ook bij het koppel is er een verschil: Land Rover Range Rover Velar levert duidelijk meer koppel – 650 Nm tegenover 515 Nm. Het verschil bedraagt ongeveer 135 Nm.

CLA Coupe

Ruimte en dagelijkse bruikbaarheid

Naast pure prestaties telt vooral het ruimtecomfort. Hier blijkt welke auto praktischer en veelzijdiger is.

Beide voertuigen bieden voldoende ruimte voor 5 personen.

Bij het leeggewicht is Mercedes CLA Coupe een beetje lichter – 1.695 kg tegenover 2.003 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 308 kg.

Wat laadvermogen betreft biedt Land Rover Range Rover Velar merkbaar meer laadvermogen – 587 kg tegenover 455 kg. Het verschil bedraagt ongeveer 132 kg.

Wie wint de race in de datacheck?

Mercedes CLA Coupe wint het duel overtuigend in de objectieve datavergelijking.
Deze beoordeling laat alleen zien welk model op papier meer punten scoort – niet welke van de twee auto’s voor jou goed aanvoelt.

vanaf € 47.000
CLA Coupe

Mercedes CLA Coupe

  • Motortype : Elektrisch, Benzine Mild Hybride
  • Transmissie : Automatisch
  • Aandrijving : Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving, Voorwielaandrijving
  • Vermogen pk : 156 - 354 pk
  • Verbruik L/100km : 4,9 - 5,3 L/100km
  • Verbruik kWh/100km : 12,2 - 12,6 kWh/100km
  • Elektrische actieradius : 542 - 791 km
Mercedes CLA Coupe
Land Rover Range Rover Velar

Kosten en Verbruik

Gedetailleerde analyse bekijken

Motor en Prestaties

Gedetailleerde analyse bekijken

Afmetingen en Carrosserie

Gedetailleerde analyse bekijken

Mercedes CLA Coupe

De Mercedes CLA Coupé combineert strakke lijnen met een premium uitstraling, zodat je elke rit in stijl begint. Aan het stuur voelt hij verrassend levendig en comfortabel aan, een auto die zowel dagelijks gebruik als weekendplezier moeiteloos aankan met een tikje bravoure.

details

Land Rover Range Rover Velar

De Range Rover Velar combineert een verbluffend minimalistisch ontwerp met een imposante presence op de weg, waardoor hij zowel in de stad als op landweggetjes moeiteloos de aandacht trekt. Binnenin vind je een luxe, strak interieur dat uitnodigt tot ontspannen rijden, met precies dat samenspel van comfort en karakter dat veel kopers zoekt.

details
Mercedes CLA Coupe
Land Rover Range Rover Velar

Kosten en Verbruik

Prijs
47.000 - 70.400 €
Prijs
73.500 - 103.700 €
Verbruik L/100km
4,9 - 5,3 L/100km
Verbruik L/100km
4,5 - 10 L/100km
Verbruik kWh/100km
12,2 - 12,6 kWh/100km
Verbruik kWh/100km
-
Elektrische actieradius
542 - 791 km
Elektrische actieradius
58 km
Batterijcapaciteit
-
Batterijcapaciteit
-
CO2
0 - 120 g/km
CO2
103 - 228 g/km
Tankinhoud
-
Tankinhoud
-

Afmetingen en Carrosserie

Carrosserietype
Coupé
Carrosserietype
SUV
Stoelen
5
Stoelen
5
Deuren
-
Deuren
-
Leeggewicht
1.695 - 2.135 kg
Leeggewicht
2.003 - 2.280 kg
Bagageruimte
405 L
Bagageruimte
-
Lengte
-
Lengte
-
Breedte
1.855 mm
Breedte
1.933 mm
Hoogte
-
Hoogte
-
Maximale Bagageruimte
-
Maximale Bagageruimte
-
Laadvermogen
430 - 455 kg
Laadvermogen
460 - 587 kg

Motor en Prestaties

Motortype
Elektrisch, Benzine Mild Hybride
Motortype
Benzine Mild Hybride, Plug-in Hybride, Diesel Mild Hybride
Transmissie
Automatisch
Transmissie
Automatisch
Transmissiedetail
Reductiebak, Automatische Dubbele Koppeling
Transmissiedetail
Automatische Versnellingsbak
Aandrijving
Achterwielaandrijving, Vierwielaandrijving, Voorwielaandrijving
Aandrijving
Vierwielaandrijving
Vermogen pk
156 - 354 pk
Vermogen pk
204 - 404 pk
Acceleratie 0-100km/u
4,9 - 8,8 s
Acceleratie 0-100km/u
5,4 - 8,3 s
Maximale Snelheid
-
Maximale Snelheid
-
Koppel
280 - 515 Nm
Koppel
430 - 650 Nm
Aantal Cilinders
4
Aantal Cilinders
4 - 6
Vermogen kW
115 - 260 kW
Vermogen kW
150 - 297 kW
Motorinhoud
1.499 cm3
Motorinhoud
1.997 - 2.997 cm3

Algemeen

Bouwjaar
2.025 - 2.026
Bouwjaar
2.025 - 2.026
CO2-efficiëntieklasse
A, C, D
CO2-efficiëntieklasse
G, C, F
Merk
Mercedes-Benz
Merk
Land Rover
DriveDuel gebruikt data-analyse en kunstmatige intelligentie om voertuiggegevens te evalueren en content te creëren. De inhoud wordt regelmatig gecontroleerd en verbeterd. De weergegeven prijzen zijn schattingen op basis van Duitse catalogusprijzen, aangepast aan de btw van het betreffende land. Landspecifieke registratiebelastingen zijn niet inbegrepen. Deze informatie is juridisch niet bindend.